Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Čím budu? 1/2

Parta musí vyplnit test, aby zjistili, v čem vynikají a na základě toho jim bude doporučeno, jaké povolání by měli jednou vykonávat. Buffy je to ale jedno, protože už má stejně osud nalinkovaný. Spike se pokouší vyluštit knihu, v které se píše, jak pomoci Drusille. Ta z karet vyčte, kde se nachází klíč k rozšifrování knihy.

Upíři ukradnou Gilesovi knihu a donesou ji Spikovi. Ve škole probíhá test ohledně budoucího povolání. Spike se svými poskoky se snaží rozluštit knihu a zjistit, jak vyléčit Drusilu. Nedaří se jim, protože nemají klíč, ten leží v hrobce Du Laca v Sunnydale. Spike tam pošle své lidi, Buffy je při tom načapá, jednoho z nich vyřídí a druhý ji uteče. Angel navštíví Buffy v jejím pokoji, povídají si, Angel ji pozve bruslit. Alexovi v testu vyšlo, že se hodí na vězeňského dozorce a Buffy k policii, jméno Willow však v seznamu nebylo. Spike povolá řád Taraka, aby zničil Buffy. Ve škole přijdou k Willow lidi, co jí řeknou, že se o ni zajímá nějaký počítačový magnát. A jejich kritéria splnil ještě jeden student a to Oz. Buffy s Gilesem jdou do té vykradené hrobky za denního světla, aby zjistili, co upíři vzali. Jeden chlápek z řádu Taraka zabije Buffyinu sousedku. Z letadla vystoupí dívka. Giles přijde na to, že upíři ukradli kříž na dekódovaní ukradené knihy. Buffy jde bruslit, když ji napadne druhý chlápek z řádu Taraka. Angel ji pomůže ho přemoct. Buffy ho políbí i když má svou upíří tvář, vidí je při tom dívka Kendra. Buffy je ve stresu z těch zabijáků. Dokonce napadne Oze. Jde k Angelovi domů, ten tam není, tak si lehne na jeho postel. Angel přijde do Williho baru pro informace o řádu Taraka. Kendra napadne Angela, přemůže ho a zavře ho do klece s oknem na východ, takže shoří, až se vyjde slunce. Giles přišel konečně na to, co bylo v té ukradené knize. Alex s Cordelii jdou k Buffy domů zkontrolovat, jestli je pořádku, tam je napadne zabiják z řádu Taraka měnící se v larvy. Buffy bojuje s Kendrou a myslí si že je z Řádu. Ta ji ale řekne, že je Přemožitelka.

Zajímavosti

Marti Noxon chtěla udělat scénu na ledě více krvavou, jako to bylo ve filmu bratřích Coenových Fargo (1996).

Bianca Lawson (Kendra) se původně ucházela o roli Cordélie Chase a konkurz vyhrála, ale ona si zvolila, že místo toho bude radeji hrát ve filmu Good Behavior. Producentům se ale tak líbila, že ji obsadili do role Kendry.

Spoluscénárista této epizody Howard Gordon předtím spolupracoval s Davidem Greenwaltem na seriálu Akta X.

Sarah Michelle Gellar měla při natáčení scény na ledě své vlastní bruslící vybavení.

Tarotové karty, které používá Drusilla, nejsou pravé. Scénáristka Marti Noxon přiznala, že neví, k čemu obrázky na kartách ve skutečnosti slouží. Prostě si jen vymyslela obrázky, které potřebovala pro příběh.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Proč má Dalton brýle? Vždyť upíři, jak je známo, mají dobré všechny smysly.

Angel je v pokoji Buffy. Můžeme chvílemi vidět jeho stín.

Buffy si povídá ve svém pokoji s Angelem. Sedí na posteli, ale v jednu chvíli ji najednou můžeme vidět stát a opírat se o rám dveří. Pak zase sedí na posteli.

Jeden z členů řádu Taraka vystuje z yutobusu, schody mají šedostříbrnou barvu a je na nich napsáno, aby si lidi dávali pozor. V dalším záběru ale schody změní barvu a zmizí nápis.

Buffy zabije člena řádu Taraka bruslí, na ní pak vůbec není krev.

Buffy opouští školu ve dne, ale domů dorazí až večer. Přece by se ale neprocházela po městě, když po ní jdou zabijáci.

Buffy si lehne na Angelovu postel a ruce si dá k tváři. V dalším záběru má jednu ruku u kolena.

Po zápasu na ledě můžeme vidět Angela, jak rychle dýchá.

Alex vleze k Buffy domů oknem a jde otevřít Cordélii. Ta se opírá o levý rám dveří, z pohledu Alexe však o levý.

Na dveřích je jen obyčejný visací zámek. Na to, jakou má Angel sílu, zámek ne a ne vylomit.

Červímu muži doroste ruka. Rukáv jeho košile je nad loktem, poté se natahuje pro hrnek s čajem a rukáv je u loktu.

Buffy bojuje s Kendrou. Kendra s Buffy praští o stůl a ten se rozbije. V dalším záběru leží Buffy na zemi a rozbitý stůl není nikde vidět.

Na konci epizody neodpovídá čas. Alex a Cordy jdou k Buffy domů, když je plné světlo. Přesto Angel je stále v kleci a ještě je polotma.

HUDBA V EPIZODĚ

Čtvero ročních období "Jaro" (Vivaldi)

Willow se potká s Ozem.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Čím budu? 1/2
 • What's My Line?: Part 1
 • 2. série, 9. epizoda (celkově 21. díl)
 • 17. listopadu 1997
 • 5. prosince 2011
 • 1997
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533521/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
cindy