Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Dívka z proroctví

Díky knize, kterou Gilesovi sehnal Angel, se Giles dozví, jakou úlohu má Buffy v proroctví.

Alex si před Willow trénuje proslov na sbalení Buffy. Willow mu ale připomene, že Buffy tam není a že je nejspíš na hlídce. Buffy na hřbitově zabila upíra. Giles si čte v knize a zjistí, že má Buffy zemřít podle proroctví napsaného někdy v patnáctém století. Všechno se najednou začne třást, když se Pán pokouší dostat z podsvětí. Buffy druhý den jde do knihovny za Gilesem, ten je ale roztržitý. Pak jde Buffy vstříc strašnému osudu - na biologii. Po hodině parta konstatuje, že to byla obrovská nuda. Alex pozve Buffy na rande na jarní bál, ale Buffy ho odmítá. Giles volá Angelovi. Jenenny přijde za Gilesem s tím, že ví, že se něco děje, že hrozí Apokalypsa. Jenny má i zprávy o Pomazaném od nějakého mnicha, Giles ji nakáže, aby se s ním spojila a zjistila všechno, co ví. Cordelie požádá Willow, aby jí pomohla zapojit aparaturu na plese. Alex se lituje, protože ho Buffy odmítla, pozval i Willow, ale ta ho taky odmítla. Buffy jde na záchod a z vodovodního kohoutku teče krev, běží to říct Gilesovi, ale u něho narazí na Angela a slyší, jak se Giles s Angelem baví o proroctví a o tom, že umře, když se utká s Pánem. Buffy už nechce být přemožitelkou a křičí na Gilse i na Angela, protože ona nechce umřít. Alex leží v posteli poslouchá hudbu a lituje se. Buffy si prohlíží fotky a chce, aby s matkou odešli pryč. Máma jí dá překrásný šaty, aby v nich šla na ples. Willow s Cordélii jdou do školy pro aparaturu, ale nacházejí jenom vysáté kluky. Buffy si obleče šaty, pak ale musí jít za Willow, aby jí byla oporou po tom, co prožila. Will se jí svěří, že to byl nejotřesnější zážitek a Buffy si uvědomí, že musí jít vstříc svému osudu. Pán čeká na svou chvíli, Pomazaný má přivést Buffy do podsvětí. Giles se rozhodl, že to on půjde utkat se s Pánem, ale Buffy mu to nedovolí, Giles je tvrdohlavý, proto ho Buffy praští. Buffy potká Pomazaného a ten ji odvede k Pánovi. Alex je vytočený, chce Buffy najít a pomoct jí, jde proto za Angelem, aby společně našli Pána. Jenny, Willow a Giles v knihách hledají místo, kde se má brána pekla otevřít. Buffy na Pána vystřelí z kuše, ale nezasáhne ho. Pán se najednou zjeví přímo za Buffy a začne z ní sát krev a osvobodí se. Willow a Jenny chtějí jít varovat lidi do Bronzu, protože si myslí, že brána pekel se otevře tam, upíři, ale nejdou do Bronzu, ale do školy, vtom se tam zjeví Cordélie v autě. Alex s Angelem najdou Buffy, jak leží v jezírku, Alex jí dá umělé dýchaní a Buffy se probere. Cordélie prorazí autem vchod do školy a jde do knihovny za Gilsem, tam se ale otevřela brána. Buffy s Angelem a Alexem jdou taky do školy, aby Buffy mohla Pána zabít. Buffy s Pánem bojuje a Pána zabije, ten se ale nerozpadne na prach jako všichni upíři, ale zůstanou z něj kosti.

Zajímavosti

Podle jednoho časopisu Joss Whedon pronesl, že Willow v této epizodě dospěje poté, co vidí zmasakrované studenty.

Ironické je, že přestože tento seriál se jmenuje Buffy, přemožitelka upírů, v polovině epizod 1.řady se neobjeví upír a to v epizodách: Čarodějnice (1x03), Smečka (1x06), Já robot, ty Jane(1x08), Loutkohra (1x09), Noční můry (1x10) (nepočítame - li Pána) a sejde z očí, sejde z mysli (1x11) (nepočítame- li Angela).

V tomto díle je pár podobných věcí, které se objevily i ve filmu: Buffy čelí Pánovi v den maturitního plesu, má no sobě bílé šaty a přes sebe koženou bundu od Angela, ve filmu měla dívka také koženou bundu od svého kluka.

Tato epizoda patří mezi 10 nej u Josse Whedona. Také je to 1. epizoda jím režisérována.

Toto je porpvé a naposled, kdy úvodní znělka od skupiny Nerf Herder hraje i během epizody.

Když byla tato epizoda natáčena, nebylo jasné, zda seriál bude mít 2.řadu.

Dle Alyson Hannigan byly dvě verze pro scénu, kdy Willow objeví mrtvé spolužáky. Jedna z nich, která se nakonec objevila v TV, byla ta krotší. V té druhé měla být po celých stěnách a po dveřích krev, kterou si štáb myslel, že sežene v Evropě, ale neuspěl.

Tato epizoda měla velmi malý rozpočet. Takže v každém chapadlu démona vynořujícího se z pekelné brány byl člověk, který chapadlem hýbal.

Tento díl je první, který režíroval Josh Whedon.

V scénáři je scéna, která nakonec nebyla natočena. Buffy odmítne pozvání Alexe na rande. Alex se poflakuje a Buffy sedí na lavičce. Pak začne krupobití malých kamínků, Buffy se zvedna poté, když jsou kamínky větší. Alexe upozorní student, že prší kameny. Alex odvětí, že to je znamení.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Buffy a Alex sedí na lavičce a Alex má přes pravé rameno tašku. Taška ale v několika záběrech zmizí.

Kde vzal Giles Angelovo telefonní číslo? A jak Alex může vědět, kde bydlí?

Buffy si na posteli prohlíží svoje fotoalbum, je v něm ale jedna fotka dvakrát.

Stín člena štábu můžeme vidět, když Buffy vstupuje do jeskyně.

Angel běží do jeskyně a my slyšíme jeho dech. Upíři ale nedýchají.

Během boje Buffy s Pánem nad knihovnou, podpatky Buffy mění barvu z bílé na černou a naopak.

Proč se i kostra Pána nerozpadla na prach? Sice je starý, ale Kakistos je starší a ten se taky rozpadl na prach.

HUDBA V EPIZODĚ

I Fall to Pieces (Patsy Cline)

Xander je ve svém pokoji.

Inconsolable (Jonatha Brooke)

Buffy si prohlíží fotky.

Buffy Main Theme (Nerf Herder)

Buffy bojuje s Pánem.

Prophecy Girl (Walter Murphy)

Závěr epizody.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Dívka z proroctví
 • Prophecy girl
 • 1. série, 12. epizoda (celkově 13. díl)
 • 2. června 1997
 • 22. listopadu 2011
 • 1997
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533474/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
cindy