plakát seriálu

Buffy, přemožitelka upírů

(Buffy the Vampire Slayer)

Epizoda 2×06 – Halloween
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Je Halloween, snad jediný den v roce, kdy všichni démoni a upíři jsou někde zalezlí a nedělají problémy. Buffy a její kamarádi jsou přinuceni ředitelem Snyderem vést každý skupinku dětí a doprovázet je při koledování sladkostí. Buffy se oblékne jako šlechtična z 18. století, neboť zjistí, že když Angelovi bylo 18 let, měl pro takové šlechtičny slabost. Willow chce jít za svůdnou sexy holku, jenže na poslední chvíli zpanikaří a přehodí přes sebe prostěradlo. Alex si vybere převlek vojáka. Jenže posléze se všichni stanou tím, za co se převlékli. Z Willow je duch, z Alexe drsný voják a z Buffy se stane ubulená všeho se bojící prostoduchá slečinka. Když Spike zjistí, že je z Buffy bezbranná chudinka, rozhodne se toho využít a zabít ji.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Když jsou všichni ukrytí u Buffy doma, objeví se tam i Cordy, která je převlečená za šelmu, přesto ale není proměněná, koupila totiž svůj kostým v jiném obchodě než ostatní. Giles se vydává za majitelem obchodu a zjistí, že je to jeho starý známý Ethan. Giles mu nařizuje, ať zruší kouzlo, Athan mu ale vyhrožuje, že všem řekne jeho malé špinavé tajemství, Giles ho však však velice obratně zmlátí (takovým způsobem, na který jsme nebyli u Gilese zvyklí) a Ethan je tak donucen říct mu, že kouzlo zruší rozbitím sošky, ke které se modlil než přišel.

Spike už se naklání, aby kousl Buffy, naštěstí je však kouzlo zrušeno a Buffy nakope Spikovi zadek a ten poté zbaběle utíká.

Když se pak Angel Buffy ptá, proč si vybrala zrovna takový kostým, řekne, že zjistila, že se mu takové šlechtičny líbili, když byl v jejím věku. Angel Buffy řekne, že právě takové nafrněné slečinky nesnášel.

Willow se probere na verandě, znechuceně svlékne prostěradlo, hodí ho do koše a vyrazí ven v tom sexy oblečení. Když přechází silnici, na přechodu stojí Oz se svojí dodávkou a nemůže z ní sputit oči.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Shy (Epperley)

Začátek epizody v Bronzu.

How She Died (Treble Charger)

Oz spatří Willow.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Scénárista Carl Ellsworth byl vyhozen Jossem Whedonem ihned po napsání scénáře k této epizodě.
Ethan nechá Gilesovi vzkaz, na kterém je napsáno "Be Seeing You" (Uvidíme se.). Toto je odkaz na kultovní seriál cult series, "The Prisoner" (1967), kde tato věta byla hodně používána při loučení se.
Ethan zmíní Gilesovu přezdívku "Ripper" (Rozparovač). V jednu dobu se uvažovalo o spin-offu, který by se zabýval Gilesovou minulostí.
Oz má dodávku s se stírači napravo.
V této epizodě se poprvé Willow ujme vedení party. Willow bude vést ještě mnohokrát.
Buffy praští s Larrym o automat a z automatu vypadne nápoj Dr. Pepper, který ale není v nabídce.
Stejně jako v minulém díle, vstupní dveře do domu Buffy se otevírají opačně.
Když se kluk s červenou maskou démona (skupinka Willow) promění ve skutečného démona je vidět, jak se mu mění vizáž, ale když je poté záběr na kluka zezadu, je vidět, že se kluk ještě neproměnil.
Když se Buffy a Angel přesunou do kuchyně, najdou otevřené dveře, které otevřel upír, když se dostal dovnitř, což je ale nemožné, protože upír nemůže jít bez pozvání dovnitř.
Když si Buffy s Willow prohlíží knížku, kde je nakreslená šlechtična, Buffy říká, že tu není její jméno. Ale když se pozorně podíváme, vidíme, že je tam napsáno Sarah Goodbrink.
Když Oz zastaví se svojí dodávkou na přechodu, řídí úplně jinou dodávku, než potom má v následujících epizodách.
Když Giles řekne Willow, aby odešla z obchodu, dotkne se závěsu, který se posune, ale jako duch by toho neměla být schopna. Navíc když odchází, je slyšet otevírání a zavírání dveří, čehož by také neměla být schopna.
Willow vstane ze země z jiné polohy, než jakou měla, když spadla na zem.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Xena

Šlechtična Buffy naříká a Willow na to reaguje slovy "To se nemohla přestrojit za Xenu."
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Halloween, všichni lidé z města se přeměnili v masky, které měli oblečení na sobě, Buffy – dívka z roku 1775, Willow – duch, Xender – voják)
Buffy: (na fotku, na níž je Buffy z 20. století) Toto bych mohla být já.
Willow: Jsi to ty. Copak si nic nepamatuješ?
Buffy: (trucovitě) Ne, ničemu z toho nerozumím. Toto je nějaká jiná dívka. Nikdy bych si na sebe nevzala tak prostý oděv. A tento dům se mi nelíbí a ty se mi taky nelíbíš a chtěla bych jít domů!
Willow: Ty jsi doma! (Otočí se a říká si pro sebe) To se nemohla přestrojit za Xenu?
Buffy: Angel je upír. Myslela jsem, že to víš.
Cordelia: Tak on je upír. Samozřejmě. Ale k pomilování. Plyšáček s tesáčky?
Hlavní postavy
Willow Rosenberg
Xander Harris
Rupert Giles
Angel / Angelus / Liam
Cordelia Chase
Spike / William Pratt / "Krvavý William"
Daniel 'Oz' Osbourne
Vedlejší postavy
ředitel Snyder
Ethan Rayne
Larry Blaisdell
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHalloween (neoficiální název)
Původní názevHalloween
Rok natočení1997
Premiéra27. října 1997
Česká premiéra30. listopadu 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody