Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Halloween

Je Halloween, snad jediný den v roce, kdy všichni démoni a upíři jsou někde zalezlí a nedělají problémy. Buffy a její kamarádi jsou přinuceni ředitelem Snyderem vést každý skupinku dětí a doprovázet je při koledování sladkostí. Buffy se oblékne jako šlechtična z 18. století, neboť zjistí, že když Angelovi bylo 18 let, měl pro takové šlechtičny slabost. Willow chce jít za svůdnou sexy holku, jenže na poslední chvíli zpanikaří a přehodí přes sebe prostěradlo. Alex si vybere převlek vojáka. Jenže posléze se všichni stanou tím, za co se převlékli. Z Willow je duch, z Alexe drsný voják a z Buffy se stane ubulená všeho se bojící prostoduchá slečinka. Když Spike zjistí, že je z Buffy bezbranná chudinka, rozhodne se toho využít a zabít ji.

Když jsou všichni ukrytí u Buffy doma, objeví se tam i Cordy, která je převlečená za šelmu, přesto ale není proměněná, koupila totiž svůj kostým v jiném obchodě než ostatní. Giles se vydává za majitelem obchodu a zjistí, že je to jeho starý známý Ethan. Giles mu nařizuje, ať zruší kouzlo, Athan mu ale vyhrožuje, že všem řekne jeho malé špinavé tajemství, Giles ho však však velice obratně zmlátí (takovým způsobem, na který jsme nebyli u Gilese zvyklí) a Ethan je tak donucen říct mu, že kouzlo zruší rozbitím sošky, ke které se modlil než přišel.

Spike už se naklání, aby kousl Buffy, naštěstí je však kouzlo zrušeno a Buffy nakope Spikovi zadek a ten poté zbaběle utíká.

Když se pak Angel Buffy ptá, proč si vybrala zrovna takový kostým, řekne, že zjistila, že se mu takové šlechtičny líbili, když byl v jejím věku. Angel Buffy řekne, že právě takové nafrněné slečinky nesnášel.

Willow se probere na verandě, znechuceně svlékne prostěradlo, hodí ho do koše a vyrazí ven v tom sexy oblečení. Když přechází silnici, na přechodu stojí Oz se svojí dodávkou a nemůže z ní sputit oči.

Zajímavosti

Scénárista Carl Ellsworth byl vyhozen Jossem Whedonem ihned po napsání scénáře k této epizodě.

Ethan nechá Gilesovi vzkaz, na kterém je napsáno "Be Seeing You" (Uvidíme se.). Toto je odkaz na kultovní seriál cult series, "The Prisoner" (1967), kde tato věta byla hodně používána při loučení se.

Ethan zmíní Gilesovu přezdívku "Ripper" (Rozparovač). V jednu dobu se uvažovalo o spin-offu, který by se zabýval Gilesovou minulostí.

Oz má dodávku s se stírači napravo.

V této epizodě se poprvé Willow ujme vedení party. Willow bude vést ještě mnohokrát.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Buffy praští s Larrym o automat a z automatu vypadne nápoj Dr. Pepper, který ale není v nabídce.

Stejně jako v minulém díle, vstupní dveře do domu Buffy se otevírají opačně.

Když se kluk s červenou maskou démona (skupinka Willow) promění ve skutečného démona je vidět, jak se mu mění vizáž, ale když je poté záběr na kluka zezadu, je vidět, že se kluk ještě neproměnil.

Když se Buffy a Angel přesunou do kuchyně, najdou otevřené dveře, které otevřel upír, když se dostal dovnitř, což je ale nemožné, protože upír nemůže jít bez pozvání dovnitř.

Když si Buffy s Willow prohlíží knížku, kde je nakreslená šlechtična, Buffy říká, že tu není její jméno. Ale když se pozorně podíváme, vidíme, že je tam napsáno Sarah Goodbrink.

Když Oz zastaví se svojí dodávkou na přechodu, řídí úplně jinou dodávku, než potom má v následujících epizodách.

Když Giles řekne Willow, aby odešla z obchodu, dotkne se závěsu, který se posune, ale jako duch by toho neměla být schopna. Navíc když odchází, je slyšet otevírání a zavírání dveří, čehož by také neměla být schopna.

Willow vstane ze země z jiné polohy, než jakou měla, když spadla na zem.

Narážky na další seriály

Xena

Šlechtična Buffy naříká a Willow na to reaguje slovy "To se nemohla přestrojit za Xenu."

HUDBA V EPIZODĚ

Shy (Epperley)

Začátek epizody v Bronzu.

How She Died (Treble Charger)

Oz spatří Willow.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Halloween (neoficiální název)
 • Halloween
 • 2. série, 6. epizoda (celkově 19. díl)
 • 27. října 1997
 • 30. listopadu 2011
 • 1997
 • 44 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533437/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska