Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Hrob

Willow, před zabitím Buffy a Anyi, na poslední chvíli zastaví Giles. Ten dostal od řádu mocných čarodějů sílu. Sváže Willow kouzlem, je ale jasné, že ne na dlouho.

Spike plní jeden úkol za druhým. Giles zatím Willow odstavil pomocí síly, kterou dostal od čarodějů a šel si promluvit s Buffy. Willow se dostane ze svázacího kouzla a bojuje s Gilesem. Pak udělá ohnivou kouli, kterou pošle na přátele. Buffy se ji snaží zastavit. Willow si to vyřizuje s Gilesem, vykecává se a nakonec mu všechnu moc vezme. Přátelé jsou zatím na hřbitově, kam dolétne ohnivá koule, ale Buffy je včas varuje. Sama se ale s Dawn propadne do hrobky a Alex na ně dolů kouká. Andrew s Jonathanem utečou a Anya se stará o zesláblého Gilese, který ji poví, že se Willow chystá zničit svět ze satanského chrámu. Anya se proto teleportuje k Buffy a řekne jí i to, že Willow už nic nezastaví, a vrátí se k Gilesovi. Buffy a Dawn začnou bojovat s kořenovými démony, co na ně poslala Willow. Ta poté začne vyvolávat démonku, s jejíž pomocí chce zničit svět. U Willow se ale objeví Alex, který slyšel, co Anya říkala a snaží se Willow přivést zpět k rozumu. Říká, že pokud chce zničit svět, bude muset začít s ním, a že jelikož je jeho kamarádka už od školky, tak bude stát po jejím boku, protože ji má rád, ať se děje, co chce. A pořád to opakuje. Willow mu za to ubližuje, ale její síla slábne s každým útokem na něj. Až se sesype a změní se zpátky. Giles se probere, protože pozná, že Willow už je zase v pořádku, hlavně díky moci z čisté esence magie, kterou mu vzala a udržela v ní trochu lidskosti. Díky tomu na ni mohl Alex zapůsobit. Buffy zjistila, že Dawn se dokáže bránit a rozhodne se ji to naučit, ne ji stále jen ochraňovat. Spikovi je navrácena duše.

Zajímavosti

Když tato epizoda byla poprvé vysílána v Itálii, byla špatně přeložena věta, co říká démon Spikovi na konci epizody. Překlad zněl: "Nyní ti navrátím tvoji identitu." Než se poté začala vysílat i 7.řada, byl díl vysílán znovu, tentokrát se správným překladem.

Scénárista David Fury řekl, že bojovou scénu s Buffy a Dawn plánoval v kanálu a byli by tam "suproví" démoni smrdící dehtem. Kvůli rozpočtu musel umístění změnit, ale jinak by to v obou případech dopadlo dějově stejně. Ze stejného důvodu nemohl přivést k životu draka, kterého jsme mohli vidět v epizodě 522.

Josh Whedon řekl, že Spike jel do Afriky pro duši. Aby závěr diváky překvapil, bylo vše zaobaleno tak, aby to vyznělo, že Spike si jde nechat vyndat čip z hlavy.

Toto je jediné finále řady, kde se alespoň nemihne Angel.

Toto je jediná finálová epizoda, kterou nezrežíroval a nenapsal Josh Whedon.

Nicholas Brendon se přiznal při interview, že během natáčení boje Willow a Buffy, vypustil na scénu opravdovou myš a donutil tak herečky strachy utéct.

Když začne Alex mluvit k Willow, ještě předtím než mu začne ubližovat, můžeme vidět slzu na tváři Willow. Alyson Hannigan přiznala, že byla Alexovými slovy hrozně dojata. Člen štábu jí řekl, aby slzy zadržela, jedna jí však unikla.

Toto je naposledy, co vidíme Magic Box. Exteriér obchodu můžeme ale vidět i v 7.řadě.

Když Dawn a Buffy lezou z díry, můžeme vidět tetování na zádech Buffy. Je to čínský symbol pro integritu.

Na hrobu, do kterého se snaží Alex vstoupit, je napsáno Alpert. Tak se jmenuje jeden z producentů seriálu, Marc David Alpert.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Giles úplně poprvé srazí Willow k zemi, té teče krev z nosu. Mezi dalšími záběry ale krev mizí a zase se objevuje.

Giles s Buffy se ve cvičící místnosti smějí. Buffy se ohne přes kozu a její tričko je přes kalhoty. Když se záběr změní, je tričko výš a odhaluje tak tetování na zádech Buffy.

Giles je na stropě, Willow stojí nalevo od něj. Když padá dolů, můžeme na chvilku vidět Will stojící za ním. Poté zas stojí nalevo od něj.

Giles prohodí Willow zdí a ta při padání trochu zničí sloup. V dalším záběru je ale sloup neporušený.

Když v minulé epizodě Buffy a Willow bojovaly. Willow hodila Buffy na knihovnu a ta se rozbila. Giles se ptá v této epizodě Willow, co by si o tom pomyslela Tara a nalevo od ní je ona neporušená knihovna.

Alex málem spadne za Buffy a Dawn do díry. Můžeme vidět, jak ho něčí ruka chytla za kalhoty. Tato chyba je vidět na širokoúhlém obrazu, tedy na britských dvd. Buffy byla původně vysílána v rozměru obrazu 4:3. To samé platí o chybě, když Willow vyzdvihuje chrám, je na ni záběr zpoza chrámu, můžeme si všimnout provazů držících chrám.

Když Alex mluví na konci epizody s Willow, obloha nad nimi neustále mění barvu z oranžové na modrou.

HUDBA V EPIZODĚ

Prayer of St. Francis (Sarah McLachlan)

Buffy si vychutnává pocit, že svět neskončil, Willow se vyrovnává se svou bolestí, zatímco ji Xander utěšuje.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia