Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Ještě jednou a s citem

Celé město zpívá a tančí o svých pocitech, trápeních a tajemstvích.

Buffy si zpívá o tom, jak stále ještě necítí všechny emoce, že si připadá, že do tohoto krutého světa nepatří.
Ráno o všem řekne partě a ti se rozpívají na téma, kdo by za tím mohl stát. Willow se s Tarou poté vymluví a vyjdou si na procházku do parku. Tam Tara Willow zazpívá, jak díky ní vylezla ze stínu a je konečně kompletní. Poté vidíme muže, co se utancuje k smrti - uhoří. Druhý den ráno si Alex s Anyou vyzpívají své obavy, především ze svatby. Pak si stěžují Gilesovi, že to musí zastavit. Ten jim řekne, že kvůli tanci zemřel muž. Buffy jde navštívit Spika. Ten ji vyhodí s tím, že o tom nic neví a že k němu nemá neustále chodit jen pro informace. Buffy se podiví, jak špatně naložený dneska je. Spike se najednou rozezpívá o tom, že ona s ním nechce být, protože se bojí reakce přátel. Ať ho nechá na pokoji, aby city k ní mohl pohřbít hluboko pod zem. Až se rozhodne zachovat se špatně, ať ho navštíví. Buffy po jeho písničce uteče. Dawn řekne Taře, že je ráda, že už se s Will kvůli magii nehádají. Tara si však hádku nepamatuje, začne jí to být podezřelé, a tak nechá na chvilku Dawn bez dozoru a jde do obchodu. Dawn unese nějaký démon a pak jí začne zpívat o tom, jak bude v pekle jeho královnou. Když Dawn řekne, že její sestra je přemožitelka, démona to zaujme a pošle své poskoky, aby Buffy vyřídili, že na ni čeká. Tara se v obchodě z knihy dozví, že Willow na ni použila kouzlo zapomnění. Giles si zpívá o neblahém vlivu jeho přítomnosti na Buffy. Ta se kvůli tomu nechce prát s vnějším světem, zodpovědnost za Dawn nechává jemu. Poskok démona vyřídí všem vzkaz a Spike Buffy navrhne, že půjde s ní. Ta ho odmítne, neboť plní jeho přání nechat ho na pokoji. Spike naštvaně odejde a řekne, ať si klidně kvůli své hrdosti zemře. Buffy požádá kamarády, aby šli s ní. Giles jí řekne, že je to jen a jen na ní. Buffy jde a zpívá si. Ostatní, včetně Spika, si uvědomí, že vždycky jsou v tom společně a teď Buffy musí taky pomoci. Přijdou akorát včas, aby slyšeli Buffy, jak zpívá o svých trápení, které způsobilo to, že jí nenechali v klidu odejít a vytrhli ji z nebe. To Willow rozbrečí. Už to vypadá, že Buffy shoří, zastaví ji naštěstí Spike a Dawn jí řekne, tak jako ona jí v epizodě 522, že nejhorší na tomto světě je v něm žít. Spike ji utěší tím, že když život bude žít, její bolest postupně zeslábne. Démon Sweet se dozví, že to Alex ho vyvolal, i když Dawn má na sobě řetízek, co ho vyvolává (ten ukradla v obchodě, ale tvrdí, že ho našla). Po tomto zjištění zmizí i bez své královny do pekla, o Alexe nestojí. Pak se všichni rozezpívají o tom, co by teď měli dělat. Spike si uvědomí, že všichni zpívají dobrovolně, a tak odchází. Při odchodu ho zastaví Buffy. Oba zpívají, že chtějí zas cítit a zpečetí to polibkem.

Zajímavosti

Parta se snaží přijít na to, kdo může způsobovat tančení a zpívání. Giles řekne, že by to mohl být tančící démon. Tvůrce seriálu Josh Whedon v 2x21 seriálu Angel hrál tančícího démona Numfara. Ten za celou dobu na obrazovce nemluvil, jen tančil.

Toto je druhá nejoblíbenější epizoda Joshe Whedona.

Michelle Trachtenberg požádala Joshe Whedona, aby nemusela tolik zpívat, že radši zatancuje. Proto se Sweetem tancuje a on k tomu zpívá.

Fialový batoh, z kterého Dawn vyhazuje věci na postel, patří Joshi Whedonovi.

Výkonný producent David Fury hraje muže, co se raduje, že už nemá na košili skvrnu od hořčice.

Žena, co špatně zaparkovala, je výkonná producentka Marti Noxon.

Dawn řekne Buffy, že nejhorší na tomto světě je v něm žít. To jí Buffy řekla v epizodě 5x22.

Tato epizoda a epizoda 4x10 byly nominovány na Emmy. Ani jedna nevyhrála. Nicméně tato epizoda byla vynechána z hlavního hlasování kvůli chybě v tisku. Chyba byla ihned opravena, bylo však již pozdě, protože většina lidí již hlasovala.

Toto je první epizoda, co má jinou znělku. Není však poslední, ještě epizoda 707 ji má pozměněnou.

Alyson Hannigan požádala, aby nemusela moc zpívat, protože nemá ráda svůj hlas při zpívání. Později však toho litovala, protože se jí písně moc líbily, obzvlášť "Walk Through the Fire" (její a Sarah nejoblíbenjší) a "Under Your Spell". V epizodě 110 jsme se však dozvěděli, že největší noční můra Willow je, že bude zpívat na veřejnosti.

Ve "Walk Through the Fire" Tara zpívá: "Čemu nemůžeme čelit, když jsme spolu?" a na obrazovce je její tvář. Tento verš měla původně zpívat Will.

Josh Whedon řekl, že původně místo "Something to Sing About" napsal "My Girl" (Moje holka). Kde Buffy Sweetovi měla zazpívat, že ona je jeho holka a že s ním půjde místo Dawn. Pak Joshovi došlo, že tohle bylo řečeno před písní, a tak vznikla "Something to Sing About".

V původní verzi písně "I'll Never Tell" bylo pár veršů jinak. Například Anya zpívá: "Jak budu vypadat, až zestárnu?" Původně tam bylo: "Bude se na mě dívat, když budu stará?" Josh se to rozhodl přepsat, aby verš byl v přítomném čase a lépe se to rýmovalo s Alexovým: "Hledá snad hrnec zlata?". To samé u písničky "Rest in Peace". tam mělo být původně: "Šeptání to do ucha...", teď je tam: "Šeptání do ucha...

Josh Whedon prozradil, že nejvíce byl překvapen muzikálním nadáním Emmy Caulfield.

Josh Whedon si vzal na léto volno (první od doby, co se seriál začal vysílat), aby pracoval na této epizodě.

Napsání a natáčení této epizody trvalo čtyři měsíce.

Dva upíři, démon, tančící uklízeči, poskoci Sweeta jsou hráni stejnými lidmi.

Tato epizoda byla v Austrálii vysílána 15. dubna 2002. Díky své obrovské popularitě byla 15. dubna 2003 znovu vysílána. Toto je první epizoda takto opakovaná v době, kdy běžely nové díly Buffy. To samé si zopakovala epizoda 315 seriálu Angel, kterou také napsal i zrežíroval sám Whedon.

Toto je jediná epizoda 6.řady, co zrežíroval i napsal Josh Whedon.

V písničce "I'll Never Tell" Anya zpívá, že Alexův penis dostane nemoc indiánského kmene Šumašů. Tento verš odkazuje na epizodu 4x08.

Tara zjistí, že Willow na ni použila kouzlo zapomnění. Pak zpívá v písničce, že si prošla peklem. To je odkaz na epizodu 5x19, kde jí Glory vysála mozek.

Tato epizoda je první a jediná vysílaná s širokoúhlým obrazem.

V této epizodě je poprvé při závěrečných titulích puštěna jiná písnička. Je použita hudba od Road-Sweepers. Navíc úplně na konci titulků logo Mutant Enemy svoje grr...arg zpívá.

Sarah Michelle Gellar uvažovala, že by svá sóla přenechala někomu jinému. Pak jí došlo, jak jsou písně emocionální a odstoupila od toho.

Anya, Giles a Alex jdou po chodníku kolem muže a ženy tančících balet. To je choreograf a asistent choreografie, svoje taneční číslo improvizovali, protože scéna byla přidána na poslední chvíli.

Tara zpívá Willow, že je pod jejím kouzlem, protože je do ní zamilovaná. Co zatím Tara netuší, že je doslova pod kouzlem Willow.

Willow zpívá, když se parta snaží přijít, kdo za vším stojí, že třeba nějaký kluk třeba sní a oni jsou v jeho pošahané verzi Broadwayského muzikálu. To je odkaz na epizodu 1x10. Tam zas pro změnu Alex řekne, že jde o sny. Giles řekne, že kdyby to byl sen, byla by to muzikálová verze.

Buffy říká, že jestli je Dawn v nebezpečí, tak je úterý. To je odkaz na to, že epizody seriálu byly vysílány v úterý.

Soundtrack k této epizodě je dostupný na CD.

Tato epizoda má 49 minut vysílacího času.

Časopis vedle šperkovnice Dawn má na obálce Justina Timberlakea.

Joss Whedon považuje díl za sequel epizody Hush, protože jsou oba o komunikaci mezi postavami.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když parta zpívá, kdo za tím stojí, je divné, že se Alex nepřizná. Přece jen písně nutí mluvit pravdu.

Je divné, že pohřeb, při Spikově písničce, by se konal v noci. V Sunnydale jsme už ale viděli podivnější věci.

Sweet promění oblečení Dawn v šaty. Než to udělá, jde za ní a už v tom okamžiku můžeme vidět, že má šaty na sobě.

Židle v bytě Alexe a Anyi mění během písně polohu.

Anya si během zpěvu sedne na židli, pak zpívá o Alexovi, že je skvělý a znovu si sedá na židli.

Anya s Alexem si stěžují Gilesovi. V okně vedle chodníku můžeme vidět odraz natáčecího zařízení.

Když Anya s Tarou tancují s Buffy, můžeme si všimnout, že Tara do něčeho na parketu vrazila.

Poloha démonů, co Buffy zabila, se mění záběr od záběru.

HUDBA V EPIZODĚ

Standing (Anthony Stewart Head)

Giles zpívá tuto píseň při tréninku s Buffy.

Rest in Peace (James Marsters)

Spikeova píseň.

Going through the Motions (Sarah Michelle Gellar)

Píseň zazní na začátku epizody ve chvíli kdy je Buffy na hlídce a zpívá o svých pocitech a o tom, co každou noc jako přemožitelka prožívá.

Something to Sing about (Sarah Michelle Gellar, James Marsters)

Buffy zpívá v Bronzu.

I've Got a Theory (Anthony Stewart Head, Alyson Hannigan, Nicholas Brendon, Emm)

Celá parta debatuje v magickém obchodě o tom, co se to zase děje v Sunnydale.

Under your spell (Amber Benson)

Tara zpívá tuto píseň Willow v parku.

Under your spell / Standing (Anthony Stewart Head & Amber Benson)

Giles s Tarou zpívají v Magic shopu poté, co si uvědomí, že musí odejít.

Walk Through the Fire (Sarah MIchelle Gellar (+ ostatní herci))

Buffy si zpívá, když jde zachránit Dawn- ostatní se k ní přidají.

I'll Never Tell (Emma Caulfield, Nicholas Brendon)

Anya a Alex zpívají ve svém bytě o svém vztahu a svých vzájemných pocitech.

Where Do We Go from Here (Celá parta)

Celá parta zpívá písničku po porážce démona, ale všichni jsou přesto rozpačití.

Coda (Sarah Michelle Gellar, James Marsters)

Buffy a Spike si mezi sebou v závěru epizody vyjasňují svoje vzájemné pocity.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Ještě jednou a s citem
 • Once More, with Feeling
 • 6. série, 7. epizoda (celkově 107. díl)
 • 6. listopadu 2001
 • 3. dubna 2012
 • 2001
 • 49 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533466/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska