Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Kdo jsi?

Faith si užívá v Buffyině tělě její život plnými doušky.

Tara uklidňuje Willow, že sem se Faith nedostane, protože o ní nic neví, vlastně celá parta o ní nic neví. Willow jí řekne, že to není tak, že by jí schovávala, ale že by chtěla mít taky něco jen pro sebe. Buffy řekne ostatním, že Faith odvezla policie. Giles si ale myslí, že je v moci rady strážců. Buffy se baví v Bronzu a potká tam Spika. Ten ji vyhrožuje, že až mu vyndají čip, tak uvidí. Buffy mu pak řekne, co by s ním všechno mohla dělat, ale že to prý neudělá, protože to je špatné. Poskoci rady Faith nevěří, že je Buffy. Do Bronzu se vydá taky Willow a Tara. Willow využije příležitosti a představí Taru Buffy. Když Buffy s Tarou zůstanou o samotě, Buffy se podiví, že se Willow vykašlala na chlapy, zvlášť poté, jak super pár byli s Ozem. Willow varuje Buffy, že támhle s nějakou holkou odchází upír. Buffy ho zabije a je pak celkem vyvedená z míry, když ji holka děkuje, že jí zachránila život. Willow se Buffy zeptá, jestli se potom ještě uvidí, nebo jestli půjde k Rileymu. Buffy se usměje a vyrazí za Rileym. Je ale šokovaná, když po milování s ním, jí Riley vyzná lásku. Faith chytne jednoho z poskoků pod krkem a za jeho propuštění požaduje odvázání. Dalším je ale jedno, zda ho zabije, nebo ne. Tara řekne Willow, že si nemyslí, že Buffy je Buffy. Každá energie člověka je jednotná, ta Buffy byla roztříštěná jako krutě znásilněná v cizím prostoru a navíc byla sprostá. Willow a Tara provedou rituál a teorii si ověří.
Faith se naštěstí podaří utéct dřív, než ji poskoci zabijí. Uteče za Gilesem a tam přijdou také Tara s Willow a vysvětlí, jak došlo k prohození těl. Zároveň dají Faith věc, která by ji, když najde Buffy, mohla pomoci, aby si prohodili tělo. Upíři, na Adamův rozkaz, obsadili kostel i s věřícími. Buffy a Faith se tam vydají, všechny zachrání a vymění si těla. Buffy při rozhovoru s Rileym dojde, že s ní spal.

Zajímavosti

Sarah Michelle Gellar, po ohlášení odchodu ze seriálu, řekla, že tato epizoda je jedna z jejích nejoblíbenějších.

Sestřička v nemocnici z epizody 415 zjevně zavolala radu strážců.

Faith si rezervuje letenku, je jí řečeno, že její karta vyprší v květnu 2001. To trochu nastiňuje události epizody 522.

Tato epizoda měla šest různých scénářů.

Faith má ve scéně na letišti modré triko a květovanou sukni, má to nejspíš symbolizovat její změnu.

Riley, jako jediná hlavní postava, chodí do kostela.

Buffy se snaží Gilesovi dokázat, že je to ona. Řekne mu, že když četla myšlenky, myslela si její mamka o něm, že byl při sexu jak stevedore. Stevedore je španělské označení pro přístavního dělníka, co vykládá a nakládá.

Tato epizoda byla inspirována filmem "Face/Off", kde si Nicolas Cage a John Travolta vyměnili těla. David Fury chtěl tuto epizodu pojmenovat "Faith/Off".

Scéna, kde se Buffy hádá před zrcadlem, je převzata z filmu Taxikář s Robertem DeNirem.

Kouzlo, které provádí Willow s Tarou je metafora pro sex.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

V předešlé epizodě má Buffy rovné vlasy, v této najednou vlnité, přitom děj z předchozí epizody plynně navazuje.

Adam utrhne upírovi hlavu a ta se skutálí na podlahu, ale u padajícího těla upíra si můžeme všimnout, že má stále hlavu.

Buffy jde k Gilesovi na poradu. Vejde dovnitř, ale nechá otevřené dveře. Později slyšíme zavření dveří, kdo je ale zavřel, když jsou všichni uvnitř?

Buffy sní o tom, že probodne Willow. Udělá to, ale na jejím noži není žádná krev. Navíc když se probere, je nalevo od ní nůž, který tam předtím nebyl.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska