Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Bod obratu

Přijíždí Rada pozorovatelů a nehodlá Buffy poskytnout žádné informace, když nesplní jejích prověrku. Glory je na tom špatně, naštěstí jí její poskoci včas přinesou oběť, kterou vysaje a z které se pak stává blázen. Glory je řečeno, že pokud chce uskutečnit svůj plán, měla by věci urychlit.

Rada má pár informací o Glory a chtějí přijet. Buffy se to nelíbí, nevěří jim. Giles ale není tak pesimistický. Aby Glory přežila, vysává mozky lidem, kteří pak zešílí. Chce dostat klíč a je si jistá, že přemožitelka o něm ví. Rada přijede a chce začít s prověrkou, o které ale Giles nevěděl, a tak ho to rozčílí. Chtějí prověřit, zda budou u Buffy informace o Glory v bezpečí. Prověří její výcvik i přátele. Jestli jim bude bránit, deportují Gilese zpět do Anglie. Pak vyslechnou všechny přátele, včetně Spika. Pro Buffy připraví souboj se zavázanýma očima, který ale nezvládne moc dobře. Glory chce od Bena vědět, kde bydlí přemožitelka, on jí ale nepomůže, a tak ji jde najít sama. Překvapí ji doma a vyžaduje klíč. Přijde Dawn a Glory vyhrožuje, že pokud jí ten klíč nedá, začnou umírat lidi, která má ráda. Buffy pak odvede matku a Dawn ke Spikovi, protože, jako jediný, má moc je ochránit. Rada s partou čekají v magickém krámu na Buffy. Ji ale cestou napadnou rytíři. Buffy je přepere a chce vědět, co jsou zač. Prý rytíři prastarého řádu Byzantium. Nepatří ke Glory, ale mají armádu mužů a chtějí zničit klíč a jestli ho bude přemožitelka chránit, zabijí i ji. Buffy mu vezme meč a přijde do krámu. Když ji chtějí začít vyslýchat, řekne jim, že nebude žádná prověrka. Jde o moc, ona ji má, ostatní ne a to jim vadí. Přišla za ní Glory a nic ji neudělala, protože Buffy má něco, co ona chce. Má nad ní moc. Stejně tak rada. Přišli za ní, aby je vzala zpátky. Strážci jsou bez přemožitelky nuly. Glory sami nezastaví, takže jsou jim ty informace k ničemu. Potřebují Buffy, aby to zastavili. Takže si Buffy určí podmínky, že se s ní rada bude bavit jen když něco zjistí, Giles bude dostávat plat a přátelé zůstanou s ní. Rada její podmínky přijme. Buffy chce hned vědět, co je Glory za démona. Oni jí řeknou, že není démon. Je totiž Bůh.

Zajímavosti

David Fury řekl, že producenti seriálu měli pocit, že se bradka ke Quentinovi Traversovi nehodí. Jenže se báli požádat slavného herce, aby si ji oholil.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Dawn je nachytána, že poslouchá bandu. Giles sedí na pohovce za Willow, pak najednou stojí a pak zase sedí za Willlow.

Když parta slyší, že Joyce napomíná Dawn, co ještě dělá mimo svůj pokoj. Je rychlý záběr na partu, kde můžeme vidět Willow, jak se něčemu směje a snaží si zakrýt obličej rukou. Taky hned na začátku epizody vidíme Will, jak je z něčeho šokovaná a kouká před sebe, jakoby na někoho / něco mimo obrazovku.

V první scéně na poradě party, rukávy Buffy neustále mění polohu.

Je divné, že Rada ví o tom, že Spike pomáhá Buffy. Giles ani Buffy by to Radě neřekli, protože vědí, jaký názor by měli na to, že Přemožitelce pomáhá upír.

Jeden z členů Rady jde za pult, tam stojí Anya a ruce má svěšené dole. Když se změní úhel pohledu, najednou se opírá levou rukou o pult.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia