Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Krevní pouta

Buffy se rozhodne říct partě pravdu o Dawn. Přijde jí totiž fér, že když jsou ochotni riskovat životy, měli by vědět za co. Jenže se všichni začnou chovat v přítomnosti Dawn divně a té to přijde podezřelé.

Parta má poradu. O Glory zjistili, že ovládala jednu z dimenzí démonů a dostala se sem. Lidská podoba sice omezuje její schopnosti, přesto je nesmrtelná a nezranitelná. Zdravý rozum si zachovává tím, že vysává energii z lidských mozků. Ti lidé pak zešílí. Alexe napadne, že by radši měli hledat klíč, který Glory chce, Willow souhlasí, ale Buffy jim to nejdříve rozmlouvá, potom jim ale přesto poví o Dawn pravdu. Dawn jde do obchodu a vidí Gilese schovávat své deníky. Glory nutí byzantského rytíře říct, kde je klíč, on to ale také neví, tak mu vysaje energii z mozku. Dawn je naštvaná, protože vidí, že se něco děje, když je v místnosti, parta se chová divně, jako by o ní mluvili. Naštve se, odejde do svého pokoje a uteče oknem ven, kde narazí na Spika. Prozradí mu, že chce ukrást v obchodě deníky a Spike se nabídne, že půjde s ní. Když pak čtou deníky, Dawn se o sobě dozví, že je klíč, který poznají jen šílení lidé a plazi. Špatně to nese, říká, že není skutečná, dokonce se i pořeže a nechce s nikým mluvit. Když pak uslyší říkat Buffy, že není skutečná a ani oni sami neví, co je vlastně zač, uteče oknem, bloudí městem a vzpomíná na neexistující vzpomínky. Poté co Buffy zjistí, že Dawn utekla, parta rozjede pátrací akci. Dawn zatím dojde do nemocnice k šílencům a chce vědět, co je zač. Byzantský rytíř ji pozná a řekne, že se klíč musí zničit. Dawn uteče a narazí na Bena, kterému poté u kafe poví, že není skutečná a vytvořili ji, aby ji Glory nenašla. Ben se lekne, že je klíč a radí ji, ať uteče dřív, než Glory přijde a ublíží jí. Řekne, že už je tady a vtom se Ben změní v Glory, která chce vědět, proč se sestra přemožitelky bavila s Benem. Dawn dojde, že Glory si nepamatuje Benovo vzpomínky. Parta se o Dawn bojí a jdou se podívat do nemocnice. Glory chce vědět, jestli Dawn ví, kde je klíč, ale Dawn se zeptá, jak to vypadá. Kdysi to prý bylo jasně zelené točící se světlo, teď to může vypadat jakkoli a zlé to samo o sobě není. Když už se ptá moc, Glory dojde, že o klíči nic neví a jen z ní tahá informace. Vtom dovnitř vejde Buffy a začnou bojovat. Glory vyhrává nad ní, odrazí i Spika, Alexe i Gilese, ale Willow s Tarou ji pak kouzlem pošlou pryč. Buffy pak vysvětlí Dawn, že je jedno, jak se sem dostala, ale teď je Summersová, má jejich krev a je její sestra, kterou má ráda. Buffy si stiskne s Dawn zakrvácenou ruku na znamení toho, že jsou opravdu pokrevní sestry. Dawn si pak vzpomene na Bena, že tam byl a pak asi musel odejít než přišla Glory, ona si ale nemůže přesně vzpomenout jak to bylo.

Zajímavosti

Šaty, co dá Willow s Tarou Buffy, jsou dost podobné těm, co měla Buffy v 422 na sobě, když mluvila s Tarou na poušti.

Deníky Dawn jsou opravdové, při zvětšení si můžeme všimnout, že v nich píše, že si přeje A z ústního zkoušení a aby jí Buffy na obranu dala nějaké dýky a brnění.

Tato epizoda má také s narozeninovou epizodou 614 téměř identickou scénu. Dawn se naštve, vyběhne po schodech a za ní hned vyběhne Joyce s Buffy. Když na ni promluví, Dawn na ně zařve, ať vypadnou a to opakuje třikrát.

Buffy v této epizodě slaví 20. nerozeniny. Její představitelce bylo v té době necelých 24 let.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Na začátku epizody Buffy stojí u vitríny, v té se odraží součást natáčecí aparatury.

Kde vzal Alex v nemocnici páčidlo? Z předchozích scén víme, že ho v ruce neměl.

Spike mluví venku s Dawn, můžeme jasně vidět jeho dech. Přitom jeho teplota by měla být stejná jako okolí.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Krevní pouta
 • Blood Ties
 • 5. série, 13. epizoda (celkově 92. díl)
 • 6. února 2001
 • 12. března 2012
 • 2001
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533402/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia