Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Volby

Starostovi má dorazit balíček důležitý k jeho povýšení a Faith musí zásilku převzít. Buffy přemýšlí o své budoucnosti, dostala se totiž na dost prestižních škol. Jenže když Faith přešla na temnou stranu, nemá ji kdo zastoupit.

Faith dostane od starosty kudlu. Všichni se rozhodují, na kterou vysokou školu půjdou. Starostovi přijde dlouho očekávaná truhla, kterou ale Buffy zahlédne, když Faith sleduje. Je v ní prý uložena démonická energie. Parta najde plány radnice a společně se vydají pro truhlu. Alex s Ozem mezitím shánějí přísady na její zničení. Plán se ale prozradí a Angel s Buffy bojují s upíry. Skříňku nakonec ukradnou, ale Faith unese Willow. Parta se hádá o dalším postupu. Když se sejdou ve škole, aby vyměnili Willow za truhlu, přijde tam Snyder s policií a tu truhlu otevřou. Vylezou pavouci a jednoho policistu zabijou. Ostatní pavouky Přemožitelky zničí. Starosta si pak odnese truhlu, ve které jsou ještě miliony těchto pavouků a Faith tam nechá svůj nový nůž. Willow se rozhodne pustit nabídky na prestižní vysoké školy a půjde na vejšku v Sunnydale s Buffy.

Zajímavosti

Sunnydaleská radnice je ve skutečnosti chiropraktické centrum.

Nůž, který dostane Faith, je navržen od proslulého Gila Hibbena.

V této epizodě se konečně Buffy se starostou setká v tváří v tvář. V epizodě 311 byli oba na radnici při tiskové konferenci a v epizodě 306 se téměř setkali v kanálech.

Poprvé slyšíme o nějakém příbuzném Summersů, o tetě Arlene. Je to nejspíš sestra Joyce a žije v Illinois. Joyce ji v této epizodě sděluje, na jaké univerzity se Buffy dostala a v epizodě 408 s ní tráví Den díkuvzdání.

Můžeme vidět obchod April fools, tam později SPOILER » pracuje Cordélie a Harmony se ke Spikovi vrací s hodně taškama z tohoto obchodu a říká, že měli výprodej. «

Můžeme slyšet Gilesův ďábelský vítězný smích, když se jim podaří odjet dodávkou a mají starostovu skříňku.

Střecha radnice je ta samá jako z epizody 112. Tam to byla ale střecha nad školní knihovnou.

Alex řekne Cordy, že se Willow dostala na Oxnard. Willow ho opraví, že to je Oxford. V epizodě 401 se v Oxnardu porouchalo Alexovi auto a na jehož opravu si musel přivydělávat v dámském striptýz klubu.

Cordélie nazývá školu M.I.T (Massachussets Institute of Technology) reklamou na Clearasil s ubytováním. Clearasil je přípravek na akné a Nicholas Brendon začínal v televizi reklamou na tento výrobek.

V epizodě 222 říká Spike lidem Happy Meal s nožičkama a v této říká Buffy o starostovi pan McSleazy (slizoun).

Faith najde Willow u knih a řekne jí: "Ty se prostě nemůžeš přestat chovat jako Nancy Drew." To je odkaz na známé dětské detektivní knížky, kde hlavní postavou je Nancy Drew. V epizodě 421 Spike řekne Buffy: "Podívejme se na malou Nancy Drew."

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Parta se v knihovně kouká na mapu radnice. Buffy jim ukazuje místa pravou rukou, v dalším záběru levou.

Na střeše dá Buffy Willow knihu, aby mohla začít se zaříkáváním. Pak následují dva záběry, kde Willow knihu otevírá.

Faith a starosta vyjdou z jeho kanceláře a zavřou dveře. Willow tam po nich vchází a dveře jsou otevřené.

Během boje na radnici můžeme vidět dubléry.

Willow sice propíchne upíra tužkou, ale ne do srdce a on se přesto rozpadne na prach.

Zhasnou se světla ve škole a Angel prohlásí, že ve tmě vidí dobře a podívá se doprava. Když starosta vejde, všichni se na něj podívají kromě Angela, který stále kouká doprava.

Na začátku výměny hodiny na zdi ukazují 12:42, po několika minutách, když pavouk skočí na policistu, ukazují hodiny stále 12:42.

Mrtvý policista mrkne.

Pavouk spadne k nohám Buffy a Angel se ho chystá zašlápnout, než to udělá, pavouk není u nohy Buffy vidět.

Pavouk skočí Buffy na záda, vzadu můžeme vidět Alexe, jak se Buffy směje.

Buffy radostí povalí Willow na trávu a přesto, že slyšíme, že něco říká, vůbec nehýbě pusou.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia