Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pokání

Jsou vánoce a všichni se na připravují, jen Angela trápí noční můry jeho minulých hříchů, dokonce se mu oběti i zjevují.

Angel má zlé sny o své minulosti a pak se střetne s Buffy při vánočních nákupech a za ní vidí Daniela, kterého zabil. Všichni se těší na své malé vánoční radosti jako jsou stromeček, vánoční punč nebo Alexovo spaní pod širákem. Cordelie je na Alexe odporná, stále se ještě nepřenesla přes jeho zradu. Oz to chce s Willow ještě zkusit, i když pro něj bude těžké jí odpustit. Buffy pozve Faith na Vánoce k nim domů. Angel požádá o pomoc Gilese, protože neví, proč je zpátky a proč netrpí v dimenzi démonů. Angel u Gilese vidí Jenny a později vidí i další své oběti. Angel znovu sní a vtom se v jeho snu zjeví Buffy, Angel se probouzí a Buffy také. Buffy jde za Gilesem, aby pomohli Angelovi, přichází i Alex a také nabízí svou pomoc. Buffy usne v knihách a zas je s Angelem ve snu, kde se spolu milují, jenže Angel ji později kousne. Za Angelem postupně přicházejí všechny jeho oběti, aby se trápil výčitkami a Jenny od něho chce, aby zabil Buffy. Angel ji jde varovat, ale musí se přemáhat, aby odolal pokoušení a Buffy nezabil. Giles zjistí, že za vším je První a jeho kněží, První je vlastně první zlo světa, starší než hřích, starší než démoni, starší než cokoliv. Angelovi oběti, co se mu ukazují je vlastně První. Angel chce radši umřít, než aby Buffy ublížil. Gilesovi a Buffy se konečně podaří zjistit, kde se skrývají kněží Prvního. Když tam Buffy přijde První v podobě Jenny jí řekne, že Angel zemře za úsvitu, Buffy ho běží zachránit. Musí ho přesvědčit, že nesmí zemřít, jinak by mělo zlo navrch. On ale chce zemřít, protože je přesvědčen, že je nestvůra, zbabělec a že si nezaslouží žít. Buffy ho nechce nechat zemřít, protože ho stále miluje, i když ví, co by se mohlo stát, kdyby se přestali ovládat. Buffy ho přesvědčuje, že silný a odvážný je tehdy, když bojuje. V momentu když má vyjít slunce v Sunnydale začne sněžit poprvé po 30 letech a slunce nevyjde celý den.

Willow pozvala na Štědrý večer k sobě Oze a otevřeně mu řekla, že chce, aby byl jejím prvním klukem, že je na to připravena, ale Oz ji odmítá s tím, že on ještě není připraven.

Zajímavosti

Joss přiznal, že záběr na tabuli kina, kde je napsáno Pray (modlit se), byl nezáměrný.

Robia LaMorte byla nadšená, že si zopakuje svoji roli. Když si ale přečetla, že bude hrát První zlo, tak jako oddané křesťance, jí to velice vadilo. Potom už se nechtěla do seriálu vrátit, pokud její postava nebude dobrá.

Při obvyklém "Grr...Arg" na konci epizody má upí na hlavě santovu čepičku a v pozadí jsou slyšet rolničky.

Tato se epizoda poprvé vysílala pod názvem "A Buffy Christmas" (Vánoce Buffy). Jeden z prvních názvů byl taky "Old Enemies, Dead Enemies" (Staří nepřátelé, mrtví nepřátelé).

První/Jenny říká Angelovi, že dříve nebo později se z ní napije. SPOILER » To je nechtěně prorocké, protože v epizodě 322 tak Angel učiní. «

Mark Kriski si zahrál moderátora počasí. Mark je opravdový moderátor ze stanice KTLA, což je pobočka WB Network.

V této epizodě je symbol Nositelů udělán z kostí, kamenů a svíček. SPOILER » V 7.řadě tento symbol můžeme vidět na Danzaltharově pečeti. «

Buffy a Angel jdou kolem kina, kde se hraje film "Abilene". Což je tak trochu žert od výtvarníka Careye Meyera, který byl i výtvárníkem tohoto filmu, který běžel v kinech, až tři měsíce po premiéře tohoto dílu.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Na to kolikrát slyšíme, že je venku vedro, je divné, že dost lidí má na sobě kabáty a čepice.

Když se Angel chystá kousnout Buffy, můžeme na jeho rameni vidět stín kamery.

Na to že sníh padá jen chvilku je ho příliš mnoho, navíc je v něm hodně stop.

Proč Alex popisuje Willow svůj vánoční rituál? Vždyť se znají od pěti let, takovou základní věc už by dávno věděla. (na tuto chybu v jednom rozhovorů upozornil i sám Joss Whedon)

Jak je řečeno v 7.řadě, První zlo je nehmotné, nemůže se ničeho dotknout, přesto Jenny v této epizodě hladí Angela po tváři.

Jeden muž říká Angelovi, co udělal jeho dětem a jak chytře byly naaranžované. Muž má poněkud moderní oblečení, takže musí být Angelovou obětí z 2.řady, když přišel o duši, protože předtím měl Angel duši poměrně dlouho.

HUDBA V EPIZODĚ

Magic Snow (Christophe Beck)

Začne padat sníh na Sunnydale.

Can't Get Enough of Your Love, Babe (Barry White)

Oz přijíždí k Willow.

Canon in D Major (Johann Pachelbel)

Angelus a Margaret v roce 1883.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
cindy