Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Návrat mezi živé 1/2

Parta se snaží utajit smrt Buffy. Jednak kvůli upírům a démonům, ale také, aby jim Dawn nebyla odebrána z péče. Ve lži jim na hlídkách pomáhá Buffybot. Čarodějka Willow má však v rukávu ještě jeden plán, jak nastalou situaci vyřešit.

Spike, Tara, Giles, Alex a Anya honí upíry po hřbitově a Willow jim pomáhá pomocí telepatie. Objeví se i Buffybot, který s nimi spolupracuje proto, aby se nezjistilo, že je přemožitelka po smrti. Zastupuje Buffy i na školní schůzce rodičů. Giles odjíždí do Anglie a Anya chce všem říct o zasnoubení s Alexem, tomu se to nezdá vhodné oznámit. Spike hlídá Dawn. Buffybot bojuje s upírem, který ji ale zraní a pozná, že není člověk.
Anya sehnala poslední věc, Sirusovu urnu, na vyvolání Buffy z mrtvých, které plánují s Tarou, Willow a Alexem už dlouho. Nikomu jinému to ale nechtějí říci. Willow si myslí, že mají šanci přivést zpět pravou správnou Buffy, protože nezemřela přirozenou smrtí. Myslí si, že je uvězněna v pekelné dimenzi, prožívá muka, a proto ji chce odtamtud odvést, protože se obětovala kvůli nim.
Giles odlétá do Anglie, parta se s ním rozloučí na letišti a večer začnou s vyvoláváním u Buffyina hrobu. Upír v baru mezitím vypráví, že přemožitelka je robot, a tak celé Sunnydale napadnou upíři a démoni přesně v době, kdy Willow trpí vyvoláváním.

Zajímavosti

Některé scény byly před vysíláním ve Velké Británii upraveny. Například, jak Willow zabíjí srnečka, když se Willow dusí hadem, když Tara mluví o upírech, co berou léky. Vystřižena byla hrůzostrašná scéna, když je Buffy vzkřísena, scény v budově školy než vejde Dawn do třídy a Alex vysvětlující Gilesovi, že mu nekoupil dárek, protože mu ho jeden chlap nechtěl koupit, protože jim nebylo 21 let.

Tara dává Gilesovi na rozloučenou malou gumovou příšerku, která je narážkou na logo Monster Enemy, které si můžeme všimnout na konci každého dílu.

V epizodě 417 seriálu Angela říká Skip Angelovi: "Nikdo se nevrací z ráje. Ok, ale jednou jedna Přemožitelka..."
SPOILER » To je jasnou narážkou na Buffy, která se vrátila z nebe. «

Kařdou znělku uzavírá pohled na Buffy. V 6.řadě je to však pohled na Buffybota z epizody 522. V 7.řadě je to SPOILER » Prvotní zlo v podobě Buffy z epizody 701. «

Bůh Osiris se dle egyptské mytologie stal bohem a pánem nad smrtí a vzkřísení poté, co ho jeho vlastní bratr zabil a byl sám vzkřísen.

V bytě Alexe si můžeme všimnout surfovacího prkna. Mezi fanoušky kolovala zpráva, že to je prkno Sarah Michelle Gellar, která ho v sprnu 2001 dostala jako výherkyně v "Teen Choice Awards". Je to ale dost nepravděpodobné. Epizoda totiž byla natáčena v červenci.

Alyson Hannigan byla zdrcená, že musí zabít srnečka. Prý proplakala celý den a nakonec stejně byla skoro celá scéna vystřižena.

Od této epizody je Marti Noxon společně s Joshem Whedonem uvedena hned v prvních titulcích na konci epizody.

Toto je jedna ze dvou otevíracích epizod, které nerežíruje Josh Whedon.

Scény z letiště byly natáčeny na letišti Long Beach, které se nachází mezi L.A. a Orange County.

V britské verzi slyšíme Gilesoův hlas, který říká, co je psáno v dopise. V americké verzi čte Gilesův dopis Alex.

Toto je první epizoda, která je vysílána televizí UPN.

Marti Noxon (výkonná producentka) řekla, že jim přišlo hodně dopisů od fanoušků, kteří se ptali, jestli čísla, co měly Will, Alex a Dawn na sobě, mají nějaký význam. Marti to zamítla, prostě to byla náhoda.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Je divné, že při hlídce má kolík z celé party jen Buffybot a Anya.

Willow stojí na kryptě, můžeme si všimnout části natáčecího zařízení.

Kdo hlídá Dawn, když jsou všichni na hlídce? V předchozích dílech ji vždycky někdo hlídal a i později v tomto díle Spike odmítá nechat Dawn samotnou.

Buffybot je udeřen upírem lahví do pravé části obličeje. Zranění má však nad levým obočím.

Will kouzlí a Buffy tam doběhne, poprosí o pomoc a zastaví se. V další scéně opět dobíhá na místo.

Alex běží k Will ležící na zemi, můžeme si všimnout, že ho zaskakuje dublér.

Alex řekne Anye a Taře, ať utíkají pryč. Ty se rozutečou, v další scéně se ale rozutíkavájí znovu.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Návrat mezi živé 1/2
 • Bargaining: Part 1
 • 6. série, 1. epizoda (celkově 101. díl)
 • 2. října 2001
 • 26. března 2012
 • 2001
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533394/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia