Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Návrat mezi živé 2/2

Gang démonů přeruší kouzlo a zničí drahocennou nádobu, a tak už není možné opakovat vzkříšení. Všichni se rozutečou před démony, ale zvláště Willow je velice oslabená a rozhodně jí nepřidává vědomí, že její kamarádka je navždy pryč. Co ale nikdo netuší je, že Buffy byla úspěšně vzkříšena a celá zmatená bloudí po Sunnydale.

Buffybota poškodí upíři a ona jde za Willow, aby ji opravila. Dovede upíry k hrobu Buffy a zničí Sirusovu vázu, která je pro vyvolávání nutná. Rituál se přeruší a přátelé se rozutečou. Dawn se Spikem jdou pryč z domu, schovat se někam. Buffy se ale vyvolat podařilo, a ona je ve svém těle, ve vlastním hrobě a začne se hrabat ven. Anya s Tarou dorazily do Magického obchodu a bojí se o Alexe a Willow, myslí si, že zabloudili, tak jim Tara kouzlem ukáže cestu.
Buffy se vyhrabala z hrobu a bezmyšlenkovitě bloudí městem. Vyruší démony zrovna, když roztrhají Buffybota a vrhnou se na ni. Parta hledá Dawn a Spika a jsou nešťastní, že už nikdy neuvidí Buffy, protože se jim vyvolávání nepovedlo.
Po chvíli před ně skočí pravá Buffy, parta si nejdřív myslí, že je to Buffybot, ale Willow ji pozná.
Buffy jim ale uteče. Najdou ji a Alexovi dojde podle škrábanců, že se vyhrabala z vlastního hrobu. Snaží se na ni mluvit, ale napadnou je démoni. Začnou bojovat a přemůžou je hlavně díky Buffy. Mezitím Dawn se Spikem najdou Buffybota a ta Dawn řekne, že viděla druhou Buffy.
Buffy uteče, a když uvidí věž, ze které skočila, jde nahoru, kde ji Dawn najde, jak vzpomíná na poslední okamžiky svého života. A přemlouvá ji, ať jde zpátky dolů.
Dawn se snaží dostat Buffy dolů z věže, ale Buffy se ptá, jestli jsou v pekle, když ale Dawn málem spadne kvůli hýbání věže, Buffy ji zachrání. Jakmile dopadnou na zem, celá věž se zhroutí.
Dawn obejme Buffy a říká jí, že je doma.

Zajímavosti

Tato epizoda se původně měla jmenovat "Peklo".

Toto je první epizoda, ve které se neobjeví Giles.

Vzniklo hodně debat o Buffyiných vlasech, když se drala z hrobu. Byly delší a tmavší. Buffy sice byla v hrobu, kde nesvítí slunce, takže vlasy mohly ztmavnout, je ale pravda, že po smrti vlasy a nehty nerostou.

V epizodě 110 jsme se dozvěděli, že největší noční můra Buffy je být pohřbena a následně se vyhrabávat z hrobu. Teď se jí to splnilo.

V tomto díle jeden démon zničí auto o ceduli Expresso2U.com. Ta asi patřila ke známé kavárně v Sunnydale, kterou jsme v předchozích epizodách několikrát viděli.

V této epizodě si Alex stěžuje na nedostatek mužských kamarádů. Což je celkem pochopitelné po odchodu Rileyho a Oze. I v epizodě 515 si Alex povzdychne, že mu chybí Oz, který dokázal ocenit jeho chlapské vtipy.

V této epizodě Tara poprvé zabije démona. A to sekerou.

Tara vyvolává bohyní Aradiu, která se zjevuje jako malý světelný průvodce těm, kdo jsou ztraceni. Stejnou bohyni vyvolávala Willow v díle 4x04 (Fear itself), aby sebe a přátelé vyvedla ze začarovaného domu.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Parta přece musela počítat s tím, že se rituál může podařit, tak proč nevykopali rakev a nechali tak Buffy si prožít její nejhroší noční můru?

Když parta dělá kouzlo, je okolo celkem málo místa. Prostor se najednou zvětší, aby se tam vešli i démoni na motorkách.

Na to že Buffy prolezla hlínou, aby se dostala ven z hrobu je až moc čistá.

Buffy vidí smrt Buffybota a utíká. Pak uskakuje před démonem jedoucím na motorce, můžeme si všimnout, že má má najednou černé boty bez podpatku. Předtím a poté má boty na podpatku. Ale i na věži má najednou boty bez podpatku.

Buffy po první konfrontaci s partou uteče. Za Alexem můžeme vidět zvedajícího se Razora. V dalším záběru ale teprve vidíme, že leží na zemi a otevřel oči.

Než Buffy vyběhne na věži za Dawn, je při pohledu na Dawn v levé dolní částo obrazovky vidět část oblečení Buffy, které ukazuje, že Buffy již jednou vyběhla. Jedná se tu o špatný střih.

Krvavé skvrny na obličeji Will neustále mění polohu a tvar.

Když jsou Dawn a Buffy na věži. Můžeme si všimnout, že někdo chodí dole pod věží.

Je zajímavé, že když gang démonů ničí město, nevidíme jediného policistu.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Návrat mezi živé 2/2
 • Bargaining: Part 2
 • 6. série, 2. epizoda (celkově 102. díl)
 • 2. října 2001
 • 27. března 2012
 • 2001
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533395/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia