Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Navždy

Koná se pohřeb Joyce a všichni se snaží s její ztrátou vyrovnat. Nejhůře to snáší Dawn, kterou napadne, že by jí Willow s Tarou mohly přinést mamku zpět pomocí kouzel.

Buffy připravuje věci na pořeb a Spike přijde k Summersovým s kytkou s tím, že je pro Joyce, protože ji měl rád, ale Alex mu nevěří a vyhodí ho. Probíhá pohřeb. Buffy tam zůstane a přijde za ní Angel. Dawn jde na noc k Willow a Taře, kde se ji holky snaží přivést na jiné myšlenky, ale ji napadne, že by mohli přivést matku zpátky pomocí kouzla. Tara jí říká, že to není možné, ale Dawn si stojí za svým. Buffy se svěřuje Angelovi. Gloriin poskok chce po Benovi pomoct s přemožitelkou a klíčem a Ben se před ním trochu prořekne, že jde o člověka. Chce to napravit a poskoka bodne. Ráno Willow přihraje Dawn knihu, ve které najde to, co hledá. Pak je v magickém obchodě od Gilese zjistí, kde se skladují nebezpečné knihy. Při chvilce nepozornosti si v batohu knížku a lahvičku odnese. V noci pak jde k matčinu hrobu, kde udělá kouzlo. Spike ji tam načape, ale pomůže jí s tím a odvede ji za určitým chlapem, který ji poradí kouzlo, jak s pomocí vejce Gory a matčiny fotky přivede matku v určité podobě zpět. Jestli se ale kouzlo nepovede, stačí zničit matčinu fotku. Glory přivedou raněného poskoka a on ji prozradí, že klíč je člověk. Dawn se Spikem ukradnou Goře vejce a Dawn pak udělá zaklínadlo. Tara zjistí, že jim chybí kniha a dojde jí, že ji vzala Dawn, tak zavolá Buffy, a ta Dawn nachytá při zaklínadlu. Pak Dawn vynadá, že neví koho vyvolala, matku si mají pamatovat takovou, jaká byla. Dawn ji ale vyčte, že Buffy se o ni nezajímá, a že je jí jedno, že máma umřela. Buffy ji vysvětlí, že musela pracovat, aby si nepřipustila, že je máma pryč a, že neví, kdo se teď o ně postará a nechce, aby ji Dawn viděla na dně. Najednou zaklepe oživlá Joyce na dveře, Buffy ji běží otevřít, ale Dawn zničí fotku a je zase klid.

Zajímavosti

Po pohřbu Giles ve svém bytě poslouchá písnička, co poslouchal s Joyce v epizodě 306, když se spolu vyspali.

Toto je jediná epizoda z celého seriálu, kde Buffy nebojuje.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Knihovna Willow a její šatník změnily polohu, stejně tak jako obrázky, které visely nad knihovnou. Toto uspořádání bude až do konce řady. Jenže v epizodě seriálu Angel "Disharmony", která se vysílala hned po tomto díle, je knihovna na svém původním místě.

Těsně před pohřbem, Buffy a Dawn sedí každá ve svém pokoji. když kamera přejíždí přes Buffyin pokoj, můžeme si všimnout, že nemá žádný strop.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia