Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Nečisté ženy

Shannon, potencionální Přemožitelka, utíká před Nositeli. Nastoupí do auta ke knězi Calebovi, z něho se však posléze vyklube taky Nositel a probodne ji. Willow vracející se spolu s Faith z LA ji najdou polomrtvou na silnici.

Nositelé honí po lese dívku, ona ale zastaví na silnici auto s knězem a ujedou jim. Shannon potřebuje do Sunnydale, Caleb tam naštěstí jede. Po chvíli jí ale začne říkat, že je špína a když se Shannon nemůže dostat z auta ven, vypálí jí na krk znamení, co má na prstenu. Nositelé jsou prý jeho chlapci. Ví, že za nimi jedou lidi také do Sunnydale a chce po ní, až ji zachrání, ať vyřídí přemožitelce vzkaz. Pak ji bodne do břicha a vyhodí z auta. To auto jedoucí za nimi zastaví a vystoupí z něj Willow s Faith. Faith říká, že byla ve vězení a někdo se na ní jen tak vrhnul s ostrým nožem a netušila proč, doteď. Willow zůstane v nemocnici u Shannon, tuší, že je to budoucí přemožitelka a Faith jde na hřbitov za Buffy.
Po hřbitově běží dívka, Spike ji srazí na zem, Faith na něj začne útočit, ale on tvrdí, že to je nedorozumění. Pak ji Buffy praští a vysvětlí, že Spike má duši a že bojuje na její straně. Faith se ptá, proč napadl bezbrannou dívku, ale vtom ji ta dívka-upírka napadne. Faith ji pak zabije. Přijdou domů a Dawn se nelíbí, že Faith zůstane u nich, protože chtěla Buffy zabít.
Caleb se baví s Prvotním a ten mu konečně ukáže, jak vypadá přemožitelka. Caleb řekne, že vyhodil do povětří radu. První se ptá, proč si je tak jistý, že přemožitelka přijde až k nim, ale Caleb řekne, že jí poslal vzkaz a ona je zvědavá. Andrew potenciálním vypráví o Faith.
Wood dal Buffy padáka z práce, protože ve škole už nemá co dělat, polovina lidí odjela z města a děti už do školy nechodí. Buffy má teď jiné starosti, musí připravovat přemožitelky.
Faith si přijde do sklepa zakouřit a popovídá si se Spikem o vězení a o Buffy. Pak přijde dolů Buffy a prý je ráda, že si rozumějí. Dawn jí ale oznámí, že se Shannon probudila. Shannon povídá, že to byl farář Caleb, vypráví jim co jí řekl a vyřídí Buffy vzkaz: "Mám něco co je tvoje".
Buffy chce jít ke Calebovi, protože neví, co má, ale ostatním se to nelíbí, vypadá to jako past. Buffy ale tvrdí, že Caleb nebude čekat útok tak brzy a vezme jen ty dívky, co jsou tam nejdéle. Willow a Giles zůstanou doma, aby ochránili zbytek v případě léčky. Giles chce počkat, ale Buffy tvrdí, že čas nemají. Faith jde s Buffy po hřbitově a říká, že to je asi past, ale Buffy už má dost toho čekání na něco. Pak uvidí, kam se scházejí a vrátí se pro ostatní. Alex mezitím radí potencionálním přemožitelkám, kam mají útočit. Roně se nelíbí, že tam má jít a vystavit nebezpečí. Ale Alex říká, že prožil s Buffy 7let, zastavila vše, co se jí kdy postavilo do cesty. Položila i svůj život, aby zachránila lidi kolem sebe, dvakrát umřela a pořád stojí. Můžou mít strach i dotazy, ale musí jí věřit, když je vede. Chce zachránit jejich životy víc, než si myslí. Buffy ho slyšela.
Přijdou do vinárny, kde bydlí Caleb. Najednou je ale napadnou Nositelé. Bojují, vyhrávají, ale když se objeví Caleb, odhodí Buffy na druhý konec místnosti. Spike ho chce napadnout, ale on odrazí i jeho i Kennedy. Roně pak zlomí ruku a odrazí i útok Faith. Pak jedné potencionální zlomí vaz a když se to druhé nelíbí, probodne ji nožem. Buffy se probere a řekne Alexovi, ať je odvede, musejí se stáhnout. Všichni odcházejí, když Caleb chytí Alexe a řekne "Ty jsi ten, co všechno vidí“ a vypíchne mu palcem levé oko. Spike ho srazí a utečou. V nemocnici Buffy kouká na zraněné, pak bloudí městem a je smutná, že kvůli ní jsou zranění i mrtví, protože ji následovali.

Zajímavosti

Je divné, že Gilesovi, který chtěl zabít Spika, vůbec nevadí Faith.

Jedna z prvních možností byla, že by Caleb mohl Alexe zabít a ten by se vrátil jako První. Bylo to však zamítnuto kvůli možným negativním reakcím fanoušků.

Mluvilo se i o spin-offu s Faith a Spikem. Jejich scéna ve sklepě byl jakýsi test, jestli je mezi nimi nějaká chemie. Eliza Dushku ale roli odmítla kvůli seriálu Tru Calling.

Toto je naposled, co vidíme Spika s upíří tváří.

Tato epizoda byla považována za kontrovezní kvůli Calebově vysmívání se náboženství a Poslední večeři.

Toto je poslední epizoda, kdy vidíme normálního upíra, bez duše.

Faith má v této epizodě jiný hlas, než měla předtím. Je to proto, že díky svému chrapláku si témeř zničila hlas a poté začala chodit na hlasové terapie, aby se naučila mluvit o oktávu výš.

Nathan Fillion (Caleb) se ucházel o roli Angela.

Postava Caleba je přímým odkazem na ženy nenávidícího kněze z jihu z knihy Davise Grubba "The Night of the Hunter," (Noc lovce), která byla zfilmována Charlesem Laughtonem v roce 1955, kněze si zahrál Robert Mitchum a mnozí jeho vystoupené považují za vystoupení jeho života.

Než Caleb Alexovi vypíchne oko, řekne mu, že on je ten, co všechno vidí, sleduje. To samé řekl Alex Dawn v epizodě 712.

V této epizodě Faith kouří, přitom v předešlých epizodách, kde se objevila, nikdy nekouřila. Scénárista Drew Goddard při jednom interview řekl, že je překvapen, že si toho Joss Whedon při čtení scénáře nevšiml, protože on vždycky odhalí takovéto chyby v ději.

Potřetí v této řadě se nebjeví Anya.

Dívky, které balí Alexe, jsou budoucí známé tváře televize. Rachel Bilson se stala hvězdou O.C., zatímco Dania Ramirez se připojila k seriálu Heroes.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když Spike a Faith kouří, nevychází z jejich pusy žádný kouř.

Když potenciální přemožitelka v růžovém svetru, která je pak zabita Calebem, bojuje s Nositelem, je v pozadí vidět další přemožitelka bojující s Nositelem. Když je Buffy po chvíli sražena k zemi a všechno jde k čertu, můžeme vidět tu samou přemožitelku pořád bojovat s Nositelem a dokonce stejnými chvaty (stále ta samá choreografie).

Spike říká Faith, že se změnil dřív. Což není pravda, on v epizodě 420 ještě spřádal zlé plány, ale Faith se v seriálu Angel v epizodě 119 udala na policii.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Nečisté ženy
 • Dirty Girls
 • 7. série, 18. epizoda (celkově 140. díl)
 • 15. dubna 2003
 • 18. května 2012
 • 2003
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533413/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia