Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Někdo v pozadí

Buffy neví, co si má myslet o Holdenově tvrzení, že ho Spike proměnil v upíra. Vždyť Spike má čip a duši, je ale pravda, že se v posledních týdnech chová jako blázen. Alex si zas myslí, že mu třeba čip přestal fungovat.

Buffy přijde k Alexovi a hledá Spika, ten ale není doma, protože je noc. Spike je někde ve sklepení a zakopává tu dívku, co zabil v minulém díle. Přitom si prozpěvuje písničku.
V Londýně mezitím najde jeden muž svoji manželku mrtvou na zemi a i jeho pak napadnou chlapi v kápi a bodnou ho.
Willow přiběhne domů a najde Dawn schoulenou u gauče, ta jí popíše, že viděla matku. Willow tvrdí, že to nebyla ona. Alex se s Buffy baví o Spikeovi. Ta říká, že nemůže ubližovat lidem kvůli čipu, ale Alex vysloví myšlenku, co kdyby nefungoval. V tom přijde Spike domů. Buffy mu řekne, že večer zabila Holdena, ale se Spikem to ani nehne a jde spát. Někdo ho musí hlídat, ale Alex musí do práce, tak řeknou Anye.
Buffy přijde domů, uvidí tu spoušť a zjištuje, co se stalo. Willow říká, že to udělalo to velké zlo, ta věc je všechny zná a umí se vydávat za lidi, co znají, aby je tak popletla. Buffy jí prozradí novinky o Spikovi.
Anya jde potichu do Spikova pokoje a prohledává mu věci. Spike ji ale přistihne a ona mu řekne, že je tam kvůli sexu, protože na něj nemůže zapomenout. On ale nechce a ona mu vyčte, že je to tím, že má duši. Spike se obleče a odejde pryč a Anya zavolá Buffy. Ta pak sleduje Spika a vidí ho, jak jde s jednou holkou po městě.
Spike s ní jde do uličky, přijde Buffy a přinutí ho, aby ji kousnout. Spike pozná, že to není pravá Buffy a uteče. Buffy přijde za Spikem k Alexovi a chce vědět, jestli tu holku, se kterou ho viděla, zabil. On říká, že o ničem neví, jen si s ní povídal. Víc si nepamatuje, ale chuť lidské krve by si pamatoval. Obviní Buffy, že žárlí a nechápe, proč si myslí, že by si opatřil duši a pak stejně vraždil. Willow hledá důkaz, že to neudělal. Mrtvé lidi s poraněným krkem nenašla, ale asi 10 mladých dívek zmizelo beze stopy.
Spike najde krabičku cigaret a vzpomene si na tu holku, že ji viděl mrtvou. Chce jít ven, ale Alex mu brání, tak ho praští. Spike v Bronzu hledá tu holku a snaží se najít důkaz, že on ji nezabil. Přijde za ním jedna upírka, tvrdí, že z ní udělal upíra a přemlouvá ho, aby si někoho zakousli. Spike se s ní začne prát a zabije ji.
Buffy hledá Spika v Bronzu a ptá se muže u ochranky, ten jí řekne, že vždycky odejde s jinou.
Spike zavolá Buffy a řekne jí, že ví, co se asi stalo a ať přijde do jednoho domu. Za to mu druhý Spike vynadá. Buffy přijde a Spike jí tvrdí, že si myslí, že jí zabil i všechny ostatní, ale neví jak a proč. Zakopal je v tomhle sklepě. Ten druhý Spike začne zpívat jednu písničku a Spike se změní v upíra a napadne Buffy. Začnou se prát a všichni zakopaní upíři se začnou hrabat ven. Buffy se začne se všema prát. Spike chce pak kousnout Buffy, ochutná krev, která teče z její rány na ruce a vzpomene si tak, jak všechny ostatní zabil a bolí ho duše. Buffy všechny upíry zabije a Spike chce. ať ho zabije, že on říkal, že ho zabije. Buffy to chce vysvětlit, tak jí řekne, že viděl druhého Spika, jak zpíval divnou písničku a poslouchal ho. Buffy řekne, že si s nimi něco zahrává a že Spikovi pomůže.
Přátelé se bojí, že jim Spike ublíží, ale Buffy mu věří, že ho něco ovládalo a on za to nemůže. Chce ho mít pod dohledem, aby o tom něco zjistila.
Do domu v Londýně přijde Giles a najde tam bodnutého kamaráda se svou mrtvou manželkou. Ten po Gilesovi chce, aby rychle všechny svolal, protože už to začalo. Vtom po Gilesovi sekne chlap v kápi.

Zajímavosti

Když Anya hlídá Spika, na jejím tričku je naznačena hlava králíka.

Aimee Mann je jediný hudební host, který v seriálu pronesl nějakou větu.

Mrtvá upírka spadne na zem, hudba se zastaví a po chvíli vše pokračuje jako předtím. V této scéně je vidět, že už si obyvatelé Sunnydale zvykli na různé divné věci.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Na začátku epizody přijde Buffy za Alexem do bytu. Za Alexem můžeme vidět stín, který nepatří ani Buffy, ani Alexovi, nejspíš bude člena čtábu.

Nikde v obýváku není vidět kolík a Anya ho nemá v ruce. Přesto o chvilinku později vstupuje do pokoje Spika s kolíkem v ruce.

Anya přesvědčuje Spika, aby se s ní vyspal, poloha prostěradla se neustále mění.

Anya leží na Spikovi a řekne, aby si ji vzal, její ruce jsou volně podél jejího těla a Spikova hlava je opřená do zadu. Když se úhel záběru změní, Spike má hlavu blíž u Anyi, odstrkuje ji rukama a ruce Anyi se najednou opírají o postel.

Je celkem divné, že všichni upíři vstali ve stejnou dobu. Vždyť byli proměněni v intervalu několika dnů.

Na konci poslední epizody Spike zabije ženu a zakope ji ve sklepě. V této epizodě se však neobjeví. Možná jí ale Spike jen pohřbil, ale neproměnil.

Narážky na další seriály

Kriminálka Las Vegas

Xander v rozhovoru s Buffy o Spikeovi zmíní CSI. ("OK, let's look at this objectively. Figure it out in a cold, impersonal, CSl-like manner, cos we're a couple of carpet fibres away from a case.")

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Někdo v pozadí
 • Sleeper
 • 7. série, 8. epizoda (celkově 130. díl)
 • 19. listopadu 2003
 • 4. května 2012
 • 2003
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533485/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia