Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Nelítostné denní světlo

Willow se po dlouhé době vidí s Harmony, chvíli si povídají, jenže Harmony už není taková jako bývala, je upír. Napadne Willow, kterou ale naštěstí zachrání Oz. Než Harmony zdrhne, sdělí jim, že její kluk bude naštvaný, až zjistí, že k ní byla Willow lakomá. Buffy se sbližuje s Parkerem, jenže idylku naruší starý znamý.

Buffy s Willow jsou v Bronzu a sledují Ozovo vystoupení a Parkera. Parker jde domů s Buffy. Willow pomáhá Ozovi uklidit věci do auta a objeví se před ní Harmony, která se ale stala upírem, což Willow neví a není ostražitá, čehož využije Harmony a a kousne ji. Oz Willow pomůže, Harmony vyhrožuje, že je její přítel přijde zabít. Buffy si povídá s Parkerem cestou z Bronzu a pozve ji na večírek. Xander pomáhá Gilesovi řadit knihy, když vejde Anya a chce si promluvit s Xanderem o jejich ,,vztahu“. Parker doprovodí Buffy až ke dveřím do jejího pokoje, v tom přiběhne Oz s Willow ze zprávami o Harmony. Harmony jde za svým přítelem Spikem, který vykopává nějakou hrobku. Spike slíbí Harmony, že jí vezme na nějaký večírek. Buffy s Parkerem jdou taky na večírek, tam se potkají se Spikem a Harmony. Ti utíkají a Buffy je následuje. Buffy se se Spikem popere, Harmony ji vykecá, že hledají nějaký drahokam Amary. Buffy volá Gilesovi kvůli drahokamu, ten zjistí, že jde o jakýsi svatý grál upírů. Drahokam, co jeho nositeli zaručuje nezranitelnost. Giles tuto informaci volá Buffy, ale ta je s Parkerem. Xander je u sebe ve sklepě, když v tom se tam objeví Anya s tím, že potřebuje na něj zapomenout, ale že to nejde, neboť myslí na jeho hezký tělo a že jediná možnost, jak na něj zapomenout, je se s ním vyspat a nakonec ho i svede. Buffy se vyspí s Parkerem. Když Buffy přijde do pokoje už tam na ni čeká Giles kvůli té věci s drahokamem. Spike něco našel a pohádá se s Harmony kvůli tomu, že nechce jít zabít přemožitelku s přáteli. Buffy je zoufalá, protože Parker pořád nevolá. Spike se prokope do hrobky, najde drahokam, Harmony ho vyruší, a tak ji dovolí, aby si vzala cokoliv chce, jen aby už byla ticho. Stejně ho ale vytočí a když ji ale chce probodnout zjistí, že to nejde a že prsten, co má Harmony na sobě, je vlastně ten slavný drahokam. Buffy potkává Parkera, jak balí další holku na ty samé triky jako předtím ji. Parker ji odkopne, jak použitý hadr s tím, že on o žádný vztah zájem nemá. Navíc to zaobalí tak, že to on je oběť a Buffy se mu začne omlouvat. Xander potkává Anyu,ktwerá si s ním chce promluvit, ale nemá na ni čas. Spike se zjeví u Buffy ve škole za bílého dne a začnou spolu bojovat. Oz, Willow a Giles najdou hrobku a v ní zoufalou Harmony. Xander najde Buffy se Spikem bojovat a vrhne se na Spika, ten ho však lehce odhodí pryč. Buffy naštvou Spikovi řeči o Angelovi, vezme mu prsten a Spike musí utéct, aby se neproměnil v prach. Buffy nechce prsten zničit, ale dát ho Angelovi. Willow utěšuje Buffy po Parkrově zradě.
Buffy, Harmony a Anya, všechny odvrhnuté ženy se jdou projít, aby nějak vstřebaly svou bolest.

Zajímavosti

Aby nebylo vyzrazeno, že se James Masters alis Spike vrací, nebylo jeho jméno uvedeno v titulcích.

Tato epizoda je první, která se prolíná se seriálem Angelem. Oz se vydává do L.A. dát Angelovi prsten.

Jane Espenson napsala tuto epizodu, stejně tak jako 503, 603 a 703.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když si Buffy povídá s Parkerem, jsou všude kolem nich studenti, když tam ale vtrhne Spike a začne s Buffy bojovat, studenti náhle zmizí.

Buffy Spika probodne, ale on po boji nemá žádnou díru v tričku.

Řetízek, o kterým si Spike myslel, že to je drahokam Amara, se objeví na jeho krku poté, co ho zahodil.

HUDBA V EPIZODĚ

Lucky (Bif Naked)

Buffy se sbližuje s Parkerem.

Dilate (Four Star Mary)

Dingoes vystupují v Bronzu, Buffy a Willow si povídají.

Moment of Weakness (Bif Naked)

Buffy a Parker přicházejí na večírek.

Faith In Love (Devil Doll)

Harmony svádí Spika.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Nelítostné denní světlo
 • The Harsh Light of Day
 • 4. série, 3. epizoda (celkově 60. díl)
 • 19. října 1999
 • 26. ledna 2012
 • 1999
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533500/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
cindy