Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Nepřátelé

Démon nabídne Přemožitelkám knihy o Povýšení, chce za ně jen peníze, aby se dostal pryč z města dříve, než starosta rozjede svoji show. Faith se rozhodne Angela svést, aby ho připravila o duši.

Buffy s Faith na hlídce potkají démona, který jim nabízí starostovy knihy povýšení za peníze. Když se Faith svěří starostovi, ten jí přikáže, ať ho zabije a knihy přinese. Faith začne svádět Angela, aby mu vzala duši, on se ovšem nedá. Naplánují to tedy jinak. Buffy najde démona mrtvého a pak uvidí Faith u Angela a odejde. Faith na Angela vylije krev a přizvaný samuraj začne provádět kouzlo na zbavení duše. Faith pak zlého Angela dovede ke starostovi. Společně jdou za Buffy a dovedou ji k Angelovi do kobky, kde ji spoutají. Ona se ale nepodvolí a pořád se do Faith naváží. Když už je Faith na nervy, že všichni oslavují Buffy a jí nikdo vděčný není, prozradí i trochu ze starostova plánu. Angel se přizná, že Angeluse celou dobu jen hrál. Faith pak uteče. Šaman totiž tím, že Angela neproměnil, splatil dluh, který měl vůči Gilesovi. Seznámil ho s jeho ženou.

Zajímavosti

Eliza Dushku o natáčení tohoto dílu řekla: "Ten den jsem snad dostala dvě opravdu pořádné rány. Já a David jsme většinu bojocých scén dělali sami, protože oba máme až nezdravou posedlost po boji. Bylo nám jedno, že chodíme domů s modřinama. Jsem ráda, že když se dívám na seriál s mými přáteli, vědí, že to jsem opravdu já a ne nějaký záskok. Vždycky chci natáčet bojové a nebezpečné scény."
Jeff Pruitt, koordinátor kaskadérů o Elize řekl:" Nejdřív jsme ji k tomu nechtěli pustit, ale pak jsme ji nechali udělat pár krytů a ran, protože byla tak nadšená. Ještě než začala natáčet, donutil jsem ji, aby se podívala na nějaké filmy s Brucemm Lee, Jackie Chanem a na staré samurajské filmy, aby odkoukala ten výraz, když ti chlápci hodí s někým o zeď. Pak jsme to nacvičovali před zrcadlem - nějaké úhyby, dřepy a také ječení. a teď by opravdu dokázala někoho nakopat."
Eliza: "Po dnech natáčení mám tělo plné modřin. Ale trénink s Jeffem se vyplatil, protože teď už můžu natáčet více bojových scén. Už dokážu spojit kop, otočku a úder tak, že to vypadá rvíce realisticky.

Tento rozhovor byl vyškrnut:
Buffy: Nemůžu přestat myslet na toho démona.
Willov: Protože byl rozsekanej na úplně malé kousíčky?
Buffy: Díky, Will, teď to vidím ještě živěji.

Tato řeč byla kvůli délce vytřižena:
Wesley: Minulou noc si na své misi selhala, protože ti chyběla víra (faith). Chyběla víra! Vtip! Ode mě! Vsadím se, že jsi nečekala, že mám i vtipnou stránku, co?

Angel v této epizodě říká Buffy, že vypadá krásně, když spí. To je odkaz na epizodu 217, kde ji při spánku kreslil a obrázek ji nechal na posteli.

Angel políbil Buffy v jejím pokoji na čelo. Tam ji předtím políbila Faith, než po boji utekla. SPOILER » Buffy ji jí polibek vrátí v epizodě 322, když je Faith v bezvědomí v nemocnici. «

Angel a Oz jsou v seriálu označeni za tiché muže. Slovo taciturn znamené sklon k tichosti, rezervovaný v řeči zarputilý, strohý a klidný jak ve výrazech, tak ve způsobech.
V této epizodě Buffy přemýšlí nad tím, jaký byl pro Angela polibek s Faith. Willow jí poradí: "Buffy, já také znám lásku tichého (taciturn) muže. U nich se musíš dívat na jejich činy."
V seriálu Angel v epizodě 119 křičí Angel na Buffy, protože se naštvala, že pomáhala Faith. Poté, co Buffy odejde, Angel řekne: "Nato, že jsem taciturn týpek, mám opravdu prořízlou pusu."

Faith řekla, že po Povýšení zbyde z Buffy a jejích kamarádů jen "Kibbles 'n bits", což je žrádlo pro psy.

Buffy o Faith řekne, že vedle ní vypadá Godot dochvilně. Godot je postava z knhy Samuela Becketta. Dva muži tam čekají na jakéhosi Godota, ale ten nikdy nepřijde.

Starosta si chybně myslí, že po smrti Buffy bude povolána další Přemožitelka. Buffy již jednou zemřela a byla povolána Kendra a po její smrti Faith.

Film, na kterém byla Buffy s Angelem se jmenuje Le Banquet D'Amelia. Film však není skutečný.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Faith přijde poprvé za Angelem a má ruce na krkem, pak se sebe dotýká, ale nikde nejsou vidět skvrny od krve.

Na tričku Angela mizí a objevují se skvrny, když mluví s Faith před tím, než přijde o duši.

Cordy jde do knihovny, aby pozvala Wesleyho na večeři, slyšíme klapot jejích podpatků, který ale neodpovídá jejímu tempu.

Než Angel ztratí duši, vidíme Faith s prázdnýma rukama, v dalším záběru má najednou v ruce lahvičku, kterou chce začít obřad.

Faith hodí lahvičku směrem do středu hrudníku Angela. Ta se ale rozlije levého rohu trička.

Angel se natahuje pro nůž na obálky a ve starostově jmenovce se odráží jeho ruka.

Buffy je přivázána řetězi v bezvědomí, jaktože když se probudí tak stojí?

Než si začne Giles povídat s démonem, co mu něco dlužil, je záběr na školu a je noc. Při rozhovoru ale proudí okny sluneční paprsky.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia