Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Neviditelná

Willow se snaží vůbec nekouzlit, ale jak to tak bývá, zbavit se závisloti je velice náročné. Pomáhá jí v tom Buffy, která odstraňuje vše, co má něco společného s kouzlením. Trio dá do zbraně ukradený diamant a poté, co si vyzkouší, že zbraň opravdu zneviditelňuje, rozhodnou se ji použít na Buffy.

Buffy odstraňuje z domu vše, co by Willow připomínalo čarodějnictví. K Summersům přijde paní ze sociálky a po pár nedorozumnění se Spikem není spokojena a chce se o případ více zajímat. Buffy si pak ustříhne vlasy, které si jde nechat upravit do kadeřnictví. Kluci použijí ukradený diamant do zbraně, která pak dokáže zneviditelnit věci, a když se o ni perou, omylem zneviditelní Buffy. Alex a Anya to začnou řešit a napadne je, že to byla Willow. Ta se naštve. Neviditelná Buffy vystraší sociální pracovnici, kterou pak z jejího případu stáhnou a vyspí se se Spikem, který jí pak vynadá, že je u něj jen proto, že je neviditelná. Buffy zneviditelnění nebere vážně, což Dawn naštve, když ale zjistí, že se neviditelné věci po čase rozpadnou, začne se bát. Willow zjistí, že na místě, kde Buffy zmizela, byla černá dodávka. Podle níž objeví klučičí hnízdo a plány na tu zbraň. Ti jsou ale neviditelní, napadnou ji a zajmou. Na jejich přání Buffy přijde do herny, kde se začnou prát, protože ji chtěl Warren zabít urychlením rozpouštění. Willow pak vezme zbraň, zviditelní všechny a oni utečou.

Zajímavosti

David Fury napsal i zrežíroval tuto epizodu. Se svojí manželkou, které hraje spolupracovnici již dříve napsal epizodu 220.

Když Buffy opouští sociální úřad, píská si pár not z "Going Through The Motions" z epizody 607.

Od epizody 510 je to poprvé, co nevidíme Taru. Vlastně je to 6. epizoda, ve které není od té doby, co se objevila v epizodě 410.

Alex se ptá neviditelné Buffy, jestli se cítila v poslední době, že je ingnorována. To je odkaz na epizodu 111, kde se studentka Marcie stala neviditelnou, protože měla pocit, že ji nikdo nevidí.

Vyrobení této epizody kvůli efektům trvalo téměř měsíc.

Sarah Michelle Gellar (Buffy) měla v tomto díle paruku. V průběhu epizody se jako Buffy nechá ostříhat, Sarah však byla ostříhaná už od začátku.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Buffy znovu vysvětluje Dawn, proč se zbavují čarodějných věcí. Dawniny vlasy jsou jednou za jejími rameny, pak zase přes.

V kuchyni, kde je Spike s Buffy, svítí přímé sluneční paprsky, jak na Buffy, tak na Spika.

Buffy poprvé přesune hrnek sociální pracovnice. Na papír, na který ho pokládá, je vidět stín ruky.

Když Buffy bere do ruky složku své sestry, můžeme v dolní části obrazovky na chvilku vidět její prsty.

Alex odchází z pokoje Spika, téměř ihned slyšíme bouchnout dveře. Je ale nemožné, aby Alex odešel tak rychle, musí vylézt po žebříku a přejít celou místnost, aby se dostal ke dveřím.

Tlačítka na klavesnici jsou mačkány náhodně. Přesto na papíru je pak napsaná souvislá věta. Navíc nalevo klávesnice si můžeme všimnout provázků, které vlastně stiskávají tlačítka.

Buffy položí na linku pizzu, pod ní je fialovožluté prostírání. Když se naštvaná Dawn přiblíží k lince, pizza zmizí a prostírání je posunuté. V dalším záběru zas pizzu vidíme.

Pokaždé, když nevidielné Trio drží Will za svetr, měl by se svetr aspoň trochu pomačkat.

Když si Buffy stříhá vlasy, ramínko od podprsenky na jejím pravém rameni mění polohu.

Když neviditelný Warren spadne do míčků, měl by se tam vytvořit prostor, kde leží. Plocha balónků je ale rovná.

Alex narazí do hydrantu. I když je hydrant neviditelný, díra v chodníku po hydrantu by měla být viditelná.

Willow se sice snaží nepoužívat magii, ale když ji Trio zajme, tak by kor jako závislá na magii, ji na obranu použila.

Na stolním hokeji můžeme vidět ještě jednu bílou paličku poté, co Buffy druhou hodí po Warrenovi. Během boje však ta na stole zničehonic zmizí.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia