Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Nevinnost

Po vášnivé noci strávené s Buffy se z Angela stane krvelačný Angelus, jehož jediným cílem je postupně zničit Přemožitelku. Za tímto účelem se spojí se Spikem a Drusillou.

Buffy je zmatená, že Angela nemůže najít. Když ho konečně najde u něj doma, je na ní opravdu zlý. Willow přistihne Cordelii a Alexe, jak se líbají a naštve se. Angel pak napadne ve škole Willow, ale díky Buffy a hlavně Alexovi, Angel odejde s nepořízenou. Parta je rozladěná. Buffy se zdá o tom, že Jenny něco ví, tak na ní uhodí a Jenny se přizná. Poví, že měla Angela sledovat, a že pouhá chvilka štěstí může za ztrátu Angelovy duše. Alex má plán, a tak se vloupá do vojenské základny, aby ukradl zbraně, protože si pamatuje všechno z doby, kdy se o Halloweenu stal vojákem. Buffy pak s partou jdou na místo, kde je hodně lidí a překvapí Soudce, zrovna když už chce všechny zabít a nasát sílu. Buffy ho zabije a pak se popere s Angelem. Nemá ale na to, aby ho zabila.

Zajímavosti

Scéna, kde Oz říká Willow o svých snech, jak ji líbá, ale že to neudělá, protože: "Objektivní pozorovatel by řekl, že se snažíš, aby tvůj kamarád Alex žárlil a to je prázdné. Víš, když tě líbám, ty líbáš mě." Tohle speciálně napsal Joss, aby si publikum oblíbilo Oze a nedoufalo, že Alex a Willow budou randit.

Ve scéně, kde Buffy brečí, Sarah Michelle Gellar naprosto zhroutila a neustále brečela. Produkce se musela uzavřít na 25 minut, protože Sarah nedokázala zastavit pláč. O rok později v jednom interview Sarah řekla, že si myslela, že se úplně propadla do záchvatu pláče.

Tato a předešlá epizoda vyhráli 1998 Emmy Awards za nejlepší make up.

Tato epizoda se vysílala ihned den po odvysílaní předešlé, protože tato epizoda končila otevřeně a podnítila tak lidi, aby si další epizodu naladili i v úterý, kam se naplánovalo přesunutí vysílání epizod seriálu. Původně se seriál vysílal v pondělí.

Angelus má ve scéně se Spikem a Drusillou prstýnek otočený směrem ke konci prstu. Když mluví s Buffy v bytě, má ho zas tak, jak má být. To může být záměrné, aby ukázal, že je do Buffy stále zamilovaný.

Jenny Calendar (Robia LaMorte) měla původně v této epizodě zemřít.

Scéna, kde se Angelus rozchází s Buffy, se neměla odehrávat v jeho bytě. Odehrávala se na trávníku před domem Buffy, ale Sarah a David řekli Jossovi, že tam není ta správná atmosféra.

Joss se styděl požádat Sarah a Davida, aby hlasitě dýchali během milování, a tak to za ně udělal on společně s hlavní zvukovou editorkou Cindy Rabideau.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Na konci předešlé epizody Angel zmokl, ale když teď kousne ženu, je suchý.

Buffy přijde domů a má najednou nalakované nehty, i když u Angela v bytě je nalakované neměla.

Angelus jde za strýčkem Jenny. Ten ho vidí přicházet v zrcadle. Upíři ale odraz nemají.

Alex řekne Cordélii, aby si na sebe vzala něco nemravného, že se za 30 minut setkají u Willow. Buffy má pak sen a druhý den ráno jde do školy. Ten večer jde Alex, Oz, Willow a Cordy ve vyzývavém oblečení do skladu zbraní.

Na vojenské základně na dveřích je napsáno, že to je zabezpečená oblast, přitom dveře jdou normálně otevřít. Navíc je sklad chráněn jen děravým plotem.

Po konfrontaci s Alexem, Buffy, Willow a Buffy odchází Angelus dvojitými dveřmi, v níž můžeme zahlédnout jeho odraz.

Buffy se chystá zastřelit soudce. Vidíme Angeluse vybíhat ke schodišti dvakrát.

Soudce vybouchne o chvíli dříve než ho střela zasáhne.

Parta se schovává za pokladnou, nikde ale není vidět Cordy, která tam předtím byla a v dalších scénách zase je.

Drusilla spadne po výbuchu na podlahu a ve výloze můžeme vidět její odraz.

HUDBA V EPIZODĚ

Close Your Eyes (Christophe Beck)

Buffy se miluje s Angelem.

Goodnight My Love (Alice Faye)

Buffy s Joyce se dívají na film.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia