Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Nikdy mě neopouštěj

Buffy u sebe doma ubytovala Spike a ten je na tom hodně špatně. Napil se až moc krve a teď má absťák. Buffy zavolá radě, aby jí pomohli najít Gilese. Po skončení hovoru je jasné, že rada má něco za lubem, chce totiž najít Gilese dřív.

Přátelé se bojí, že jim Spike ublíží. S Andrewem se baví Warren a pak Jonnathan, který ho přemlouvá, aby ještě jednou zabil, když jeho krev nefungovala. Andrew tvrdí, že už to znovu nedokáže. Buffy přivazuje Spika, ten jí říká, ať to pořádně utáhne nebo někdo umře. Dawn omluví Buffy u ředitele Wooda, že je nemocná. Buffy zatím volá Radě, jestli neví, kde je Giles a ať ho seženou. Oni s ním prý ale nejsou v kontaktu, ve skutečnosti ho ale hledají také.
Buffy chce odstavit Spika od lidské krve, tak jde Willow sehnat krev zvířecí. Andrew nedokáže zabít ani prase, aby získal krev, tak jde krev koupit do řeznictví. Tam ale potká Willow a začne před ní utíkat. Když jej dožene, prosí ji, ať ho nezabíjí. Willow ho odvede k Buffy domů. Tam ho přivážou a Anya s Alexem ho začnou vyslýchat, proč potřeboval krev. On ale nechce říct pravdu, tak ho Anya praští. Buffy jde za Spikem a ptá se ho, jak to udělal, že má duši. On říká, že se nechal mučit, ale teď už chápe, proč s ním Buffy byla. Prý se nenáviděla a vybíjela si to na něm.
Alex se baví s Andrewem o Anye a straší ho, jak je zlá démonka pomsty. Přehnaně popisuje, že jí ublížil a ona teď ubližuje jemu. Vtom přijde Anya a začne Andrewa mlátit. Buffy slyší křik a jde se podívat co se děje, ale u Spika zůstal druhý Spike. Když se Buffy vrátí, slyší, že se Spike s někým baví. Zeptá se ho, kdo tam je, ale prý je sám, vtom se stane zlým, odhodí Buffy a přes zeď napadne Andrewa a kousne ho. Naštěstí jen málo. Pak se ale probere zpátky. Ostatní se ptají Buffy, co se stalo, ta řekne, že si povídali, odešla a když se vrátila, byl jako někdo jiný. S někým si povídal a slyšela písničku. Alexe napadne spouštěč, něco, co když uslyší, stane se zlým. Dojde jim, že to zlo zjistilo a ovládá fo tím. Buffy chce zjistit kdo. Chce vědět komu čelí.
Ředitel Wood jde do sklepení, kde najde Jonathanovo tělo.
Spike, připoutaný ve sklepě se ptá Buffy, jestli někomu ublížil, protože si nic nepamatuje. Chce, aby ho zabila, protože udělal strašné věci. Buffy ale nechce, vidí, jak se změnil, zachraňoval životy. Ví, že on ty lidi ve sklepě nezabil, postavil se té zrůdě, co má v sobě a riskoval vše, aby byl lepší. A je. On to možná nevidí, ale ona jo. Věří mu. Vtom do domu všemi stranami vrazí muži v kápi a se všemi se začnou prát.
Wood za městem pohřbívá Jonathanovo tělo.
Buffy pár těch chlapů zabije, ale ostatní unesou Spika. Buffy dojde, že všechno, co se jim stalo, ti mrtví, se kterými mluvili, Spikovi duchové, to vše je jedno zlo. Ten První.
V Radě je poplach. Jejich lidi umírají a dokumenty mizejí. Chtějí začít bojovat proti prvnímu zlu, ale jejich budova vybuchne. Spika přivážou ve školním sklepení a vyřežou do něj symboly, ze kterých začne krvácet na Danzaltarovu pečeť, ta se otevře a vyleze strašlivý upír.

Zajímavosti

Tom Lenk (Andrew) se po této epizodě už objeví v každé další.

Pravý upír, vypuštěný na konci této epizody, je stejný jako upír, který je na konci každého dílu Buffy.

Poprvé nám byl První představen v epizodě 310, kde on a jeho poskoci se snažili, aby se Angel stal zlým, nebo spáchal sebevraždu tím, že počká na východ slunce.

V této epizodě můžeme vidět většinu členů rady, kteří s Quentinem Travisem přijeli v epizodě 512 do Sunnydale.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Willow vyhrožuje Andrewovi a její vlasy jsou jednou za uchem, poté jsou přes její tvář a pak zas uchem.

Ředitel Wood našel Jonathana 3 až 5 dní po jeho smrti, přesto na Jonathanovu tělu nenacházejí žádné známky rozkladu.

Buffy opouští Spika a je slyšet zavření dveří. Přitom dveře zůstaly mírně pootevřené.

Poloha provazů, pomocí kterých sváže Alex Andrewa, se záběr od záběru mění.

V epizodě 701 Buffy vidí na Spikově hrudi zranění po tom, kdy se snažil si vyrvat srdce z těla. Je divné, že teď nemá po ranách jizvy. Přitom jizva, kterou má od čínské přemožitelky se nezhojila 102 let.

Partu napadnou muži v kápích, přesto se nezvedají s bolestí ani nemají žádné známky zranění.

Když ředitel Wood pohřbívá Jonathana, jeho oči zamrkají.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Nikdy mě neopouštěj
 • Never Leave Me
 • 7. série, 9. epizoda (celkově 131. díl)
 • 26. listopadu 2002
 • 7. května 2012
 • 2002
 • 40 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533460/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia