Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Noc přichází

Díky Spikově krvi se otevřela brána a propustila pravého upíra, který, až vyjde měsíc, napadne Buffy. Parta se snaží najít něco o Prvním, ale nikde se o něm nic nepíše.

Buffy při hledání infromací usne a objeví se jí matka, která říká, že Buffy tohle nemůže vyhrát. Spika táhne pravý upír po zemi a První se objeví jako Drusilla a pravý upír mučí Spika. Anya s Dawn proberou Andrewa a chtějí po něm vědět, kde je ta pečeť. Andrew je zavede do školního sklepení, kde vidí, že už byla otevřená a dojde jim, že na to použili Spika. Pečeť zahrabou, a když odchází, narazí na ředitele Wooda. Ten je tam s lopatou prý proto, že ji někdo někde zapomněl a on ji vrací zpátky. A Buffy se vymluví na školní projekt. Wood po ní chce, aby se vrátila do práce.
Doma Dawn hledá na internetu něco o Danzaltarově pečeti, Alex posílá Buffy spát, ale ona nechce a Willow dělá kouzlo, aby našla Prvního. Kouzlo se jí ale zvrtne a První skrz ní řekne, že tohle jim nepomůže, že ho tímhle jen posílí. Alex přeruší kouzlo rozbitím nádobky a Willow brečí, že už nedokáže kouzlit a že Prvního, jeho zlo stále cítí. Buffy je rozhodnutá najít toho Prvního, ale když otevře dveře, stojí tam Giles se třemi dívkami. Je prý zpátky kvůli apokalypse. Ty dívky (Kennedy, Molly a Annabelle) jsou potenciální přemožitelky, kterých byly po světě stovky, ale proto, že většinu vyvraždili i s jejich strážci, zbylo jich už jen pár, které teď všechny míří do Sunnydale. První chce zničit potenciální přemožitelky a nakonec Faith a Buffy, aby už po nich nikdo nemohl nastoupit. Informace o Prvním nejsou, protože je starší než psané slovo a jen zřídka ukáže svou tvář. Giles je informuje i o výbuchu v centru rady, kde kromě všech členů byly zničeny i všechny dokumenty, kromě pár záznamů, které Giles včas ukradl. O Prvním zjistil, že se zjevuje jen jako někdo, kdo už zemřel. A je nehmotný, ničeho se nemůže dotknout ani bojovat, tohle všechno dělá jen prostřednictvím někoho, koho ovládá. Jeho muži v kápi se znakem X přes oči se nazývají Nositelé. Je původcem zla, zdroj. Giles ale neví, jak ho porazit, ale musí se to udělat, protože jinak se zničí rovnováha. Zastavit ho může jen Buffy, která jediná na to má sílu. Kennedy si ale myslí, že jedna přemožitelka toho moc nezmůže. Buffy s ní souhlasí, proto chce shromáždit, co nejvíc lidí, včetně Spika, kterého chce zachránit. Spika mezitím pravý upír mučí za příkazů Prvního v podobě Drusilly. Giles se ptá, kde Buffy viděla Prvního prvně, ta řekne, že ve skryté jeskyni pod vánočním stromkem, kde Nositelé prováděli svůj rituál. Jdou tedy najít tu jeskyni a najdou ji tak, že do ní Buffy spadne. Začne jí procházet, když narazí na pravého upíra. Začnou bojovat a Buffy ho bodne kolíkem, ale jemu to nic neudělá. Jelikož Buffy neví, jak ho zabít, proto se snaží dostat ven, pravý upír jde za ní, ale sluneční světlo ho zažene. Doma Giles Buffy před ostatníma poví, kdo to byl, i když myslel, že je mýtus. Turok-Han je předek upírů, neboli praupír, kterého se bojí i dnešní upíři. Buffy v práci hledá na internetu informace o Prvním a přistihne ji ředitel Wood. Začnou se bavit o zlu a Buffy překvapí, když Wood tvrdí, že jakmile zahlédnete pravé zlo, nechá to na vás následky a nemůžete zapomenout, co jste viděl. Buffy v práci na chvilku usne a zdá se jí opět o matce, která jí říká, že přátelé toho na ni nakládají moc a ona jisté věci neovlivní, zlo je tu pořád, je v každém z nás. A to nejde zastavit. Kennedy chce zbraň na ochranu, přijde si zbytečná. A Annabelle říká, že se ostatní musí naučit ovládat svůj strach. Andrew chce pomoct, ale oni od něj pomoc nechtějí. Giles říká Buffy, že na ni spoléhá a ona doufá, že na to bude stačit.
Jedna z dívek, Annabelle utekla. Buffy ji jde najít, ale když ji najde mrtvou, napadne Turok-Han i ji. Buffy mu uteče na staveniště, jenže on ji dožene, chvíli bojují a Buffy pak na něj shodí hromadu rour. Jemu to ale nic neudělá, vyleze a jde znovu po Buffy. Na ulici jí prohodí zdí a nechá ji ležet. Tam ji v bezvědomí najde Alex s Gilesem a Willow. Spike říká Prvnímu -Drusille, že má svůj boj vzdát, ta se ho zeptá, jak ví, že na tomhle světě něco znamená a Spike řekne, že znamená, protože Buffy mu věří.
Parta neví, co budou dělat, když je proti tomu i Buffy krátká. Buffy se ale vzchopí a namítne, že vždy všechno zahnali a s tímhle už si neporadí, protože si zahrávají s podstatou existence, s tím Prvním. Je sice vyděšená, ale jestli ji to peklo spolkne, jí se zadusí. Vždy čekali, než na ně někdo zaútočí, teď jsou armáda a najdou to zlo dřív, než ono je. Jsou připravení. Jediná věc silnější než zlo jsou oni.

Zajímavosti

Buffy mluví o Turok-Hanovi jako o ubervamp (superupír). Tento pojem použije Gunn v seriálu Angel o Darlině dítěti.

Iyari Limon "Kennedy", Clara Bryant "Molly" a Courtnee Draper "Annabelle" jsou všechny hvězdy Disney kanálu. Iyari hrála ve filmu "Double Teamed", Clara v " Tru Confessions" a Courtnee byla jednou z hvězd Disney seriálu "The Jersey."

Toto je poslední epizoda, kde Kristine Sutherland jako "Joyce Summers" objeví. Jako jediná vedlejší postava se objevila ve všech řadách Buffy a byla v 58 epizodách.

Epizody 708 - 709 se odehrávají v prosinci, ale byly vysílány v listopadu.

Vystřižená scéna z epizody: Kennedy a Willow se baví o její a Tařině kočce Miss Kitty. Také se baví o Tařině malování.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Buffy usnula a vidí svoji matku. Alex v pozadí u pohovky zametá. Podívejte se pozorně, ani na jeden okamžik se koště nedotkne země.

Alex zabedňuje okno a Willow se omlouvá Buffy, že jí magicky nepomohla. Když je pohled na Buffy zepředu, část šály vedoucí na záda, je pod druhým cípem. Když je na Buffy záběr zezadu, je šála vedoucí na záda navrchu, nad druhou částí.

Nato, že superupír je primitivní, ještě primitivnější než zvíře, má celkem sofistikované bojové údery.

Evidentně obchody a jiná zařízení v Sunnydale nezamykají. Buffy utíká před superupírem do továrny, kde je samé drahé vybavení a nevypadá to, že by vypáčila dveře kvůli tomu, že byly zavřené.

Tato epizoda má celkem dost chyb, přitom ji psali zkušení scénáristé. Proč Spika potápí pod vodou? Vždyť nedýchá. Proč Dru říká Spikovi tati? Takhle říká Angelovi, protože ji proměnil v upíra.

První je nehmotný, ale když si jako Drusilla kleká ke Spikovi, opírá se o kámen.

Buffy najde mrtvou Anabelle, má na sobě boty na podpatku. Poté bojuje se superupírem a najednou má tenisky, pak zas boty na vysokém podpatku...

Buffy najde Anabelle a ta leží na zádech. Když pak Buffy bojuje se superupírem, leží Anabelle opřená o jedno rameno. Přitom se jejího těla nikdo ani nedotkl.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Noc přichází
 • Bring on the Night
 • 7. série, 10. epizoda (celkově 132. díl)
 • 17. prosince 2002
 • 6. září 2011
 • 2002
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533403/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia