Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Opuštěná

Obyvatelé Sunnydale hromadně opouští město, protože cítí, že tentokrát se blíží něco opravdu zlého. Giles s Wilow získají od policie dokumenty, ve kterých by se mohlo něco psát o Calebovi.

Buffy potká Clema, který také odjíždí, protože tentokrát je to prý horší než jindy. Ale uklidňuje Buffy, že až to zvládne, vrátí se. Pak jí ale radí, že by tentokrát měla také odjet. Ona souhlasí.
Giles a Willow dostali od policisty informace o Calebovi, protože Willow kouzlem ovládala jeho mysl. Buffy a Willow jsou u Alexe. Poté, co Buffy řekne informace od doktora, chce odejít, ale Willow myslela, že budou spolu. Alex řekne, že to chápe, Buffy musí jít něco dělat a odejde, Willow zůstane s Alexem sama. Dělají si z Alexova stavu chvíli srandu a Willow začne brečet.
Anya a Andrew vzdělávají potenciální přemožitelky o praupírech. Kennedy a Amanda přijdou za Faith a myslejí, že to vše je k ničemu, protože o Calebovi pořád nic nevědí. Buffy přijde domů a přinese informace o Calebovi z policejní databáze. Holky začnou prohledávat informace o Calebovi a Buffy si jde do školy pro své věci, ale objeví se Caleb. Říká ji, že je typické pro ženy začít brečet, když něco nejde podle plánu. Začne jí vyhrožovat, pak se začnou prát a on ji prohodí oknem na zeď a nechá ji tam. Dawn najde v informacích jeden kostel a Giles si na jedné fotce všimne znaku, co měl Caleb na prstýnku. Pošle tam Spika s Andrewem. Do doby než něco zjistí, ale holky nemají co dělat, tak se o ně Faith postará tak, že je vezme do Bronzu. Buffy přijde domů, je tam jen Giles. Řekne jí, že poslal Spika prověřit ten kostel a Buffy se bojí, že ho tam Giles poslal schválně, aby se mu něco stalo.
Do Bronzu přijdou policajti pro Faith, protože utelka z vězení. Když ale opustí Bronz, Faith řekne, že do vězení jít nechce, ale oni ji chtějí zastřelit. Faith se s nima začne prát. Holky zevnitř jí chtějí pomoci, ale policista je drží vevnitř. Dívky ho zmlátí a pomůžou Faith. Přijde tam Buffy, pošle holky domů a vynadá Faith. Ta jí řekne, že sama jim moc nepomohla, když je vzala do toho sklepa a Buffy ji praští.
Spike a Andrew přijdou do kostela, napadne je chlap se znakem vypáleným na tváři, ale Spike ho zvládne. Chce vědět o tom znamení. On ale tvrdí, že ho nemůžou porazit. Přišel k nim jednou jeden muž a za sochou v tajné místnosti, o které oni nevěděli, našel nápis, který ho velmi naštval. Nápis zní: "Není to tvoje, je to jen pro ni, aby to ovládala."
Alex přijde domů, všichni ho přivítají a Buffy řekne svůj další plán. Jelikož je Caleb v tom vinném sklepě a ne u pečeti, bude tam něco, co chrání a oni se tam musejí vrátit. Faith říká, že se tam bez důkazů nevrátí. Wood s ní souhlasí. Giles tvrdí, že nevědí do čeho jdou. Rona tvrdí, že je bezohledná, je posedlá porazit Caleba a Kennedy s ní souhlasí. Willow pochybuje o jejím úsudku vzhledem k tomu, co se stalo. Buffy je překvapená, protože 7 let je chránila a vyhrávala díky tomuto rozhodování a oni ji najednou nevěří. Potřebují někoho, kdo je povede, ale Anya se ohradí, proč je to samozřejmě právě Buffy. Jen proto, že se narodila s větší mocí, je lepší člověk než ostatní? Buffy tvrdí, že je všechny dostala daleko, ale Alex na to: "Ale za jakou cenu?" a že teď už ji nechápe. Kennedy chce hlasovat, aby je vedla Faith. To se ale Buffy nelíbí a tvrdí, že tu nemůže stát a vidět, jak je Faith vede do neštěstí, když ví, že má pravdu. A Dawn odpoví: "Pak tu nemůžeš být". Buffy tedy odchází, přijde za ní Faith, že to nebyl její úmysl. Buffy jí ale řekne, ať je ochraňuje, jejich život je teď v jejích rukou a slzami v očích odejde.

Zajímavosti

V promu na tuhle epizodu bylo řečeno, že během seriálu bylo zabito 526 démonů a 1342 upírů proměněno v prach.

Kapela, která hraje v Bronzu, se jmenuje Nerf Herder a zpívají "Rock City News" a "Mr. Spock". Tato kapela složila úvodní znělku pro seriál. A jelikož vidíme naposled Bronz je jejich vystoupení v určitém smyslu symbolické. Navíc, když jsme viděli naposled Faith, tancovala, sice v těle Buffy, v Bronzu a zrovna tam hrála taky tato skupina (písničku Vivian).

Na obrázek, na který se Buffy kouká, se dívala i v epizodě 206, 302 a 421. V epizodě 421 přitom na sobě měla to samé, co v této.

Vše, co ve svém proslovu řekne Anya, řekl Giles Buffy v epizodě 101. Část o nadrazenosti zazněla až v epizodě 707.

Helma, kterou má Andrew na sobě, je ta samá, co měla Dawn v epizodě 602, když taky jela se Spikem na motorce.

Naposled vidíme James C. Leary jako "Clema".

V této epizodě si Spike a Andrew povídají o cibulových květech. V epizodách 511 a 514 jsme viděli, že je má Spike v oblibě.

Na nápisu na stěně je napsáno: "It is not for thee. It is for her alone to wield." ("Není to pro tebe. Je to jen pro ni, aby to ovládala.")

První se snaží izolovat Buffy od přátel, s nimi je totiž silnější, toho si ale První zpočátku nevšiml. Spike toto prohlásil ve 4.řadě.

Willow manipuluje s myslí policisty podobným způsobem jako Amy s myslí učitelky v epizodě 216.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Bunda Buffy je jiná než na konci minulé epizody. Buffy se ale procházela celou noc, jak je to tedy možné?

Když jsou Kennedy a Amanda dole ve sklepě, nemají žádná zranění. Když pak mluví s Faith, jejich zranění se na tvářích záhadně objeví. Poté když mluví s Buffy, zranění Kennedy se přesune na její čelo.

Giles ukáže Spikovi fotku misie a ten se tam hned vydá. Jak ale ví, kde to je? Giles mu to neřekl.

Proč vůbec Willow používá magii, aby dostala informace od policie? Vždyť vždycky předtím se jim nabourala do systému. Navíc je divné, že zrovna tyhle složky by u sebe policie teď měla.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Opuštěná
 • Empty Places
 • 7. série, 19. epizoda (celkově 141. díl)
 • 29. dubna 2003
 • 21. května 2012
 • 2003
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533418/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia