Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Po životě

Buffy je naživu a srovnává se se všemi změnami. Kouzlo, co přineslo Buffy zpět má ale své následky.

Dawn vezme Buffy domů a vysvětluje jí změny v domě. Přijde Spike a pozná, že je to pravá Buffy a že se musela vyhrabat z vlastního hrobu. Dorazí i parta a vyptávají se jí, jak jí je, Buffy ale beze slova odejde spát. Spike je naštvaný, že o rituálu nevěděl. Chápe, proč mu to Willow neřekla, věděla, že by to nedovolil. Je totiž možné, že se Buffy vrátila špatná. S magií totiž vždycky přichází následky. Willow a Tara mají vidinu toho, jak jim Buffy vynadá: "Co to provedli a že mají na rukou krev". Když zavolají Alexovi, stane se mu podobná věc s Anyou. Partě dojde, že je to démon, co přišel ze záhrobí s Buffy a hledají, který by to mohl být. V tom ten démon na chvíli posedne i Dawn. Buffy navštíví Spika a on si vyčítá, že Dawn nezachránil, prý to příště udělá líp. Willow zjistí, kdo je ten démon, prý se časem vytratí, pokud nezničí Buffy, což se ale nestane. Jenže démon zrovna posedl Alexe, slyšel to a jde jako duch napadnout Buffy, které říká, že do tohohle světa nepatří. Willow a Tara udělají kouzlo, aby démon dostal tělo a Buffy ho tak mohla zničit.
Když je po všem, Buffy přijde za partou a poděkuje jim, že jí vrátili svět, který "tam" nebyl. Když odejde, potká venku Spika. Ten se jí zeptá, proč je tak skleslá, a ona mu vysvětlí, že "tam" byla šťastná a v klidu, všichni byli v pořádku, čas nic neznamenal, nic nemělo formu, ale ona byla milovaná a byl v ní život, byla dokončená. Byla v nebi a teď už není. Vytrhli ji odtamtud její přátelé. Všechno "tady" je tvrdé, jasné a násilné. Tady je peklo. Přežít ještě další okamžiky a přitom vědět, oč přišla. Přátelé se to ale nesmí to dozvědět. Nikdy.

Zajímavosti

Buffy jde na hlídku a na hřbitově prochází kolem sochy anděla a v jednu chvíli to vypadá jako by ona sama měla křídla. Což je pěkné vzhledem k jejímu přiznání na konci epizody.

Stanice BBC při vysílaní vystřihla scénu, ve které se Anya posedlá démonem řeže do tváře.

Spike se vcítí do Buffy, neboť ví, jaké to je se hrabat ven z hrobu. V epizodě 717 však vidíme, že jde hned po proměně za matkou, která se diví, že byl mrtvý, jelikož o tom nevěděla, proto mu ani nemohla neuspořádat pohřeb. Tato zdánlivá chyba byla vysvětlena v seriálu Angel v epizodě 210, kde je vysvětleno, že Drusilla ráda ctí tradice, a tak své oběti, co stvořila, sama pohřbívá. V další epizodě Angela v 522 Spike přiznává, že nikdy neměl pořádný pohřeb.

Jane Espenson (scénaristka) přiznala, že tohle byla první epizoda, co napsala, která byla temná a bez humoru a že se toho kapku obávala, protože tyhle polohy psaní jí moc nevyhovují. Byla ale překvapená hodně kladnými odezvami, které obdržela.

Spike naštvaně prohlásí, že magie má vždycky následky. Tato hláška otevírá hlavní dějovou linii této řady. SPOILER » Will se stane na magii závislá a o vše přijde. «

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Dawn se pokusí Buffy zapnout na košili knoflík, ale nepodaří se jí to. Buffy vychází z pokoje a my si můžeme všimnout, že onen knoflík má zapnutý.

Willow byla během zkoušek při vzkříšení pořezána, v tomhle díle jsou ale všechny rány pryč.

Will řekne, že mluvila s Gilesem, což je ale nemožné. Let z L.A. do Londýna trvá 11 hodin a musíme ještě zvážit časový posun.

Dawn posedlá démonem šlehá oheň. Poté Dawn upadne, v jednom záběru si můžeme všimnout hadice, která ve skutečnosti šlehala plameny.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia