Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Poblouznění

Spike si všimne, že Buffy sedí samotná u stolu, a tak si k ní přisedne. Je celý vystrojený a začne si s ní povídat. Když tam přijdou ostatní, odejde. Poté si však všimne, jak si Buffy povídá s Benem a je vidět, jak mu to vadí.
V Sunnydale na nádraží, je ve vagónu zabito několik lidí a vypadá to, že to způsobil upír.

Podle Gilese by se k Dawn měli chovat jako dřív a ne tak opatrně, a tak ji Buffy seřve za půjčení svetru. Harmony vadí, že s ní Spike nechce spát, a tak mu navrhne hrát hry a zahrajou si na přemožitelku. Buffy si v novinách přečte o vlaku a myslí, že to byl upír. Dawn přijde za Spikem, on ji vyhání, ale ona si stěžuje, že se k ní doma chovají divně a ona se bezpečně cítí s ním, říká to prý i Buffy, to Spika zaujme.
Dawn se nevrátila domů, a tak ji jde Buffy hledat. Zajde ke Spikovi, aby jí pomohl, ale najde tam Dawn, jak jí Spike vypráví strašidelné historky. Buffy, když Dawn odvede z kobky, se rozčiluje, ale Dawn jí poví, že ji Spike miluje. Buffy je šokovaná. Jde se s Alexem podívat do vlaku a řekne mu, co jí řekla Dawn. Alex se začne smát. Když Buffy přijde domů, najde tam mámu s Dawn a se Spikem, jak se dobře baví. Prý se přišel omluvit za včerejšek, ale pak řekne Buffy, že asi ví, kdo zabil lidi v tom vlaku a že se tam podívají. Buffy ho stále divně sleduje a je ostražitá, když pak ale zjistí, že mají špatnou stopu a že ji tam Spike vzal schválně, chce odejít. Spike jí ale otevře dveře a Buffy chce vědět, co se děje. Spike se přizná, že ji miluje a chce si o tom promluvit, Buffy ale odejde. Doma Spike narazí na Drusillu, která po něm chce, aby se spolu vrátili do L.A., on ale nechce. Ona ho přesvědčuje, že je zlý i s čipem, když přijde Harmony a Spike ji vyhodí.
Buffy řekne o Spikovi Willow a Joyce a na jejich radu se pak za ním vydá do kobky, aby si to spolu vyříkali. Spike je mezitím s Drusillou v Bronzu a zabijí spolu jeden pár. Buffy v kobce najde podzemní místnost, kde jsou její fotky a kresby, když ji Spike nachytá. Drusilla ji pak omráčí, ale Spike omráčí zas Drusillu. Spike je dole obě sváže a chce Buffy dokázat, že ji miluje. Drusilla se mu směje. Buffy mu tvrdí, že upíři nemilují, ale na to jí Drusilla oponuje. Spike chce jako důkaz lásky zabít Drusillu, přestože pro něj Dru strašně moc znamená, Buffy mu ale řekne, že pro ni by to nic neznamenalo. On chce alespoň naději, tu mu ale Buffy nedá. Spike se začne vztekat na všechny ženské, že za to může Dru, protože ho opustila a chce se zbavit jich obou, když vtom ho Harmony střelí šípem do zad. Začnou se prát, Drusilla se osvobodí a začne bojovat se stále ještě v řetězech připoutanou Buffy. Spike ale Drusillu odhodí, odemkne Buffy pouta a Drusilla odejde s tím, že jemu už nepomůže ani ona. Harmony mu řekne, o co vše přichází a že už ji nikdy neuvidí a také odejde. Buffy před tím než odejde, ho praští. Spike ji dohoní, ale ona mu říká, ať odejde, že ho nechce vidět, on ale tvrdí, že nepůjde nikam, je součástí jejího života a chce za ní vstoupit do domu, ale nemůže. Buffy nechala obnovit bariéru.

Zajímavosti

Od konce 2.řady je teprve zrušeno pozvání Spika do Buffyina domu.

Toto je naposled, co vidíme Harmony či Drusillu.

Jennifer Bergman, kterou Dru v Bronzu zabije, je producentkou vizuálních efektů tohoto seriálu.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Vlak, který přijíždí do Sunnydale je opravdu zastaralý. Takové vlaky už v Kalifornii dávno nejezdí.

Spike má za uchem cigaretu, když Dawn vejde do jeho krypty. Ta ale v dalším záběru zmizí, aniž by si ji Spike zapálil.

V Bronzu Drusilla zabije kluka a když ho kousne, je vidět, jak kluk polkl, i když už má být dávno mrtvý.

I přesto, jak Buffy může být šokovaná událostmi, je divné, že nechá někoho jako je Drusilla jen tak utéct.

Na konci epizody, když Spike běží za Buffy, můžeme vidět jeho dech. Ten by ale měl mít stejnou teplotu jako okolí.

V novinách, kde se píše o vraždách je docela dost chyb jako třeba "appearant" (apparent), "grusome" (gruesome), and "thses" (these).

HUDBA V EPIZODĚ

Play it by ear (Summercamp)

Hudba zní v úvodní scéně v Bronzu, když Scooby tančí.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia