Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pod tebou

Tak jako v minulém díle vidíme utíkat dívku, kterou probodnou kněží, než vydechne naposled, řekne: "Ten zespodu tě sežere.". Pak vidíme Buffy, která se probere ze snu, ve kterém vše viděla. Willow se chystá na návrat do Sunnydale, ale má strach, jak ji ostatní přijmou. Ať k ní ale budou mít jakýkoliv postoj, je jasné, že ji budou potřebovat, neboť brána pekel se zase otřásla.

Alex veze Buffy a Dawn do školy a baví se o vztazích. Alex je totiž osamělý a nemá u žen moc štěstí. Ve škole se Buffy ptá ředitele, proč ji přijal, prý proto, že je k dětem věkově blízko. Pak se jde podívat do sklepení za Spikem, kterého ale nenajde.
Willow odjíždí z Anglie a svěřuje se Gilesovi, že se bojí, že ještě není připravená a neví jestli nad sebou neztratí kontrolu a jestli ji přátelé přijmou.
Dívka jde na vycházku se psem, když v tom se pes propadne do země a dávku zo táhne za ním. Při útěku narazí na Alexe, který ji odvede k Buffy. Ujišťují Nancy, že jí pomůžou, když se ve dveřích objeví Spike s tím, že chce pomoct. Dawn se naštve, když zjistí, že Buffy o Spikovi věděla a neřekla jim to. Buffy a Spike si promluví, Spike jí řekne, že ona ví, že jí může být napomocný, obzvlášť když sama, jako Přemožitelka, musí tušit, že se blíží něco děsného. Buffy se Spikem se jdou podívat na tu díru po útoku, kde už ale žádný démon není. Alex vyprovází Nancy domu, když se začne všechno třást a zemí se vrtá démon. Vykoukne na Nancy a zase odleze. Xander říká, že to asi nebude náhoda, Nancy si posteskne, co jí ještě potká, když se snaží zbavit násilnického přítele a ona si přála, aby to přestalo. Alexovi dojde, že za tím bude Anya a jdou za ní do Bronzu. Anya přizná, že Ronnieho proměnila v červí příšeru. Nancy si přála, aby byl červ, ale Anya se nechala kapku unést. Všichni se snaží Anyu přesvědčit, ať to kouzlo zruší, ta nechce poslouchat, protože lidé ji prý nechápu. Tak to zkusí Spike, ale ona v jeho očích něco vidí, a ptá se ho, jak to udělal. Buffy chce vědět, o čem to mluví, ale Spike říká, ať je Anya zticha, a tak se s Anyou začne prát, přimíchá se do toho Buffy a Nancy znechuceně odejde. Jenže ji venku napadne ten červ. Zatímco Buffy se Spikem běží za Nancy, Alex se snaží přesvědčit Anyu, ať zruší kouzlo. Ta ho obviňuje, že se jí kvůli němu všechno rozpadlo. Alex jí řekne, že jednou bude tato výmluva už ohraná. Buffy zachrání Nancy a Spike jde bojovat s červem, v tu chvíli se ale promění v člověka a Spike mu probodne rameno. Spike z toho začne bláznit, říká, že tohle je teprve začátek, skutečný boj teprve začne a až ta kapela vrazí na pódium, všechno tady čeká na krveprolití, to zespodu tě sežere. Poté Spike uteče. Přiběhne Alex s Anyou a Buffy běží za Spikem do kaple. Spike vypadá jako že přišel o rozum a Buffy se ho ptá co se mu stalo. Spike mluví o tom, že hledal jiskru, chybějící kousek kvůli kterému by zapadl, protože ho nechtěla. Vložili do něj jiskru, ale ona ho teď pálí. Že chtěl Buffy dát to, co si zaslouží, co chtěla, aby pro ni byl mužem, ale že ho měl Angel varovat. Mluví prý na něj všichni, koho zabil i ten zespodu a všichni ho posílají do pekla. Buffy pochopí, že mu vrátili duši.

Zajímavosti

Poslední scéna mezi Buffy a Spikem byla přepsána Joshem Whedonem. Ta původní totiž dost nevyjadřovala emoce mezi postavami. Josh si také uvědomil, že je načase, aby Spike řekl Buffy, že mu byla navrácena duše.

Holka z Německa má na sobě tričko s lebkou a ptáčkem. To je symbol německé skupiny "Die toten Hosen".

Kaarina Aufranc hraje již třetí Nancy v historii seriálu. První byla v epizodě 309 a druhá, chytrá holka, co chodila s Buffy na angličtinu v epizodě 318.

Spike má v této epizodě podobné scény jako Angel. Chce sníst krysu, jako Angel v epizodě 221, Buffy se hned o návratu Spika nezmíní svým přátelům, tak jako o Angelovi. Spike se po svém přiznání, že má duši, začne pálit o kříž. Angel, když Buffy řekl, že je upír s duší, začal se pálit o její řetízek s křížkem.

Buffy se zmíní řediteli, že pracovala v Doublemeat Palace. Ředitel řekne, že je vegetarián. Ironické je, že Buffy zjistila, že maso v tomto fastfoodu není skutečné maso, ale jakási zvláštně zpracovaná zelenina.

Ředitel řekne Buffy, aby se zas nesnažila až moc kamarádit se studenty, jinak jí sežerou zaživa. Buffy se ho zeptá, jestli slyšel o řediteli Flutiemu. Toho sežrali studenti, kteří byli zakleti do hyen v epizodě 106.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když jedou autem, Alex se zmíní, že Anya je v Bronzu a povídá si se zhrzenými ženami. Je tedy divné, že doteď partě nevadilo, jaké Anya provádí hnusné věci chlapům. Teď jim ale vadí, že zaklela jednoho muže do obrovského červa.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia