Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pohádkář

Andrew vypráví svůj příběh o jedinečné Přemožitelce, temné Willow... A jak se zdá, pekelná brána nelení a zase vysílá zlé vibrace.

Andrew jakoby natáčí příběh o Buffy a vypráví, že Buffy minulou noc zabila na hlídce pár upírů. Buffy se to ale nelíbí. Vtom ho na záchodě vyruší Anya, ptá se ho, co tam dělá. Prý odkaz pro příští generace. Anyu ukonejší interview s ní. Nátáčí pak i holky při snídani. Buffy jim řekne o prauírech a má další dlouhý proslov, který už ale moc lidí nebaví. Andrew teda do videa začne povídat o sobě a přikrášluje se. Willow se mezitím hladí s Kennedy.
Buffy jde do práce, uklidní pár sporů a s Woodem řeší co se to asi děje. Podle Buffy vyzařuje Pekelná brána nějakou sílu, co všechny ovlivňuje. Tohle všechno už viděla, ale ne vše najednou. Musí s tím něco udělat. Andrew pokračuje ve videu, představuje postupně všechny lidi v domě. Když jsou na řadě Anya a Alex, začnou se hádat, že se stále milují, ale přesto spolu být nemůžou. Nakonec se spolu vyspí.
Wood a Buffy jsou u Pečetě a ona mu řekne o praupírech. Wood si na ní stoupne a hledá, co to může znamenat, když začne Buffy nadávat. Ta ho strhne vedle na zem a ptá se, jestli je v pořádku, ta pečeť ho ovládla. Potřebuje vědět informace od Andrewa, který to spustil. K pečeti pak přijde pár studentů a začnou dělat rituál.
Andrew vypráví partě, že když byl s Jonathanem v Mexiku, zdávaly se jim sny o tom, co se stane. Oni ale chtějí vědět, jak věděl, co má udělat. Prý ho navštívil Warren, který chtěl, ať sežene určitý nůž s magickými slovy, kterým pak zabije Jonathana nad pečetí a oni pak budou žít jako bozi. Parta chce vidět, co se na tom noži píše. Andrew přečte: „Krví, kterou proliji, se zasvěcuji nestaršímu zlu“. Willow jde o tom noži něco zjistit, načež usoudí, že Andrew musí jít s nimi k pečeti.
Ve škole je napadne pár studentů, s těmi se pak pere Spike s Woodem a Buffy jde s Andrewem k pečeti. Tam se se studenty Buffy popere a když utečou, jde na Andrewa s tím nožem.
Wood a Spike bojují se studenty, když pak na zem upadne kolík, Wood s ním chce Spika zabít, ale zabrání mu v tom student, co ho napadne.
Buffy mu tvrdí, že krev osoby, která pečeť probudila, způsobí zavření. Andrew se bojí a couvá, ale ona mu vynadá, že podle něj není nikdo za nic zodpovědný, ale on zabil přítele a když prolije jeho krev, všechno může být v pořádku. Nahne Andrewa nad pečeť a namíří na něj nožem. On začne brečet, že Buffy tvrdila, že to zvládnou, přizná, že Jonathana zabil on z vlastní vůle, ale teď ona musí zabít jeho. Pak jeho slza ukápne na pečeť, a ta se deaktivuje. Uvědomí si, že Buffy ho zabít nechtěla.

Zajímavosti

Tato epizoda se schválně točila kolem Andrewa, aby producenti zjistili, jak na něj bude publikum reagovat. Seriál se totiž blížil ke konci a oni hledali postavu, s kterou by mohli natočit spin-off.

Andrew, aby se vykroutil z toho, aby mluvil o své minulosti, řekne, že potřebuje napít, že chce Zimu. To je značka nápoje pro dospělé, kterou v rámci práce pro marketing vymyslela scénáristka Jane Espenson.

Znovu vidíme ono prasátko, které Andrew nedokázal zabít.

Upír na konci epizody místo svého obvyklého "Grrr...Arg.." říká: "My jsme jako bohové."

V této epizodě je viděna dívka, která se zneviditelňuje, je to odkaz na 1x11 (Sejde z mysli, sejde z očí).

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Na začátku epizody Andrew je ve sklepě a natáčí se a ukazuje nám svůj nákres. Na kameře je však napsáno Play místo Rec.

V Mexiku, když vidíme Warrena/Prvního, se opírá o postel, čehož by neměl být schopen, když je nehmotný.

Andrew, když se u něj objeví První, vyskočí bosý z postele. Když se ohne pro skříňku se zbraní, můžeme si všimnout, že má najednou na nohou pantofle. Hned v dalším záběru je zase bos.

Buffy sice dá facku mizející dívce, ale když se podíváme pozorně, ve skutečnosti se její ruka zastaví pár centimetrů od jejího obličeje.

Buffy přepere dva studenty a ti leží v bezvědomí na zemi, v dalším záběru už tam ale neleží.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia