Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pomoc

Willow se svěří Alexovi, že se bojí, jestli bude schopná v nadcházející bitvě Buffy pomoct. Bojí se, že jakmile užije sílu, stane se z ní zlá Willow a ublíží svým blízkým. Buffy se snaží dobře poradit studentům, ale někdy je to opravdu těžké. Obzvláště, když jí jedna studentka Cassie řekne, že ví, že příští pátek zemře, i přesto, že se jí Buffy pokusí pomoci.

V krematoriu leží stará paní a když zaměstnanci odejdou, z okolních rakví vyleze Buffy, Alex a Dawn. Stará paní se probere jako upír a Buffy ji probodne. Svěří se Alexovi, že se bojí, že nezvládne novou práci.
Za Buffy do poradny chodí studenti s problémy. Jedna dívka se ale zmíní, že Buffy si umaže tričko, že se ve škole najdou mince a že v pátek zemře.
Alex doprovodí Willow k hrobu Tary. Willow neví, co může udělat, bojí se, že se stane zlou a ublíží přátelům.
Buffy řekne o podivné dívce řediteli, ten tomu nepřikládá váhu. Ale Buffy si hned na to poleje triko kafem. Buffy řekne Dawn, ať se s Cassie spřátelí. Dawn se s ní začne bavit zrovna, když Cassie její kluk zve na ples a ona odmítá. Alex a Willow zlehčují Cassiinu smrt, přesto na internetu zjišťují něco o Cassie. Našli její internetový blog, kam si píše básničky o smrti. Zjistí také, že její otec pije a je násilník, tak Alex a Buffy jdou k němu domů. Ptají se ho, jestli pořád pije, a protože se jí zhoršili známky, tak jestli ji nebije. On se rozzuří, že ho obviňují a že má Cassie jen jedenvíkend v měsíci, který už ale byl. Odejdou, ale Cassie na ně čeká před domem a říká že on za to neudělá, ale že neví jak to bude, prostě zemře, i když nechce.
Buffy je v práci a čte si Cassiin blog. Pak jde za Spikem do suterénu. Chce vědět, jestli je někde něco zlýho, co by mohlo chtít zabít Cassie. Spike neví.
Na chodbě potká Buffy Cassiina kluka Mika, ten říká, že se na Cassie nezlobí, že ho odmítla. V tom se vysypou z jedné skříňky mince. Kluka, jemuž patří skříňka s mincemi, Buffy přinutí říct vše, co ví o rituálu s Cassie. Dawn chce doprovodit Cassie domů, ale jeden kluk, Peter, ji zdrží, a mezitím Cassie zmizí.
Několik kluků v kápích dělají rituál a Peter se ujišťuje, zda jsou pasti na dveřích a pak přitáhne Cassie. Říká, že ona vypadá na sebevražedkyni, a tak je nikdo podezřívat nebude. Vyzývá démona, aby přijmul tuto lidskou obět a dál jim za to bohatství.
Buffy se najednou objeví, schovávala se pod jednou kápí a zachrání Cassie. Za ní se ale objeví démon, Buffy se s ním začne prát. Peter chce Cassie podříznout a Buffy tomu nemůže zabránit, bojuje s démonem. V tom přijde Spike, pomůže Buffy, odhodí Petera, rozváže Cassie a Buffy spálí démona. Cassie prozradí, že Buffy mu to jednou řekne. Skoro mrtvý démon kousne Petera do ruky, ten naříká, ale nikdo mu nepomůže. Buffy s Cassie odchází, ale když otevře dveře, vystřelí z kuši šíp přímo na Cassie. Buffy ho chytí a řekne, že se to dá změnit. V tom padne Cassie na zem mrtvá. Později matka Cassie řekne Buffy, že mají v rodině dědičnou srdeční chorobu. Cassie to nevěděla.

Zajímavosti

Anya se v této epizodě objevit měla, její scéna se ale kvůli délce musela vymazat. Měla se snažit vymámit přání z jedné ženy, ale místo toho jí nakonec jen radila.

Buffy se před ředitelem zmíní o tom, že většinou jí nikdo neřekne předem, že umře. Nejspíš tím naráží na epizody 112, 318 a i 518.

Na Tařině náhrobku je, že žila od 16. října 1980 do 7. května 2002. Jelikož se epizoda vysílala 15. října a děj se vždy odehrává v daném týdnu, nejspíše šla Willow Taru navštívit na její narozeniny.

Toto je podruhé, co Buffy řekne, že je "Buffy, přemožitelka upírů". Poprvé to řekla v epizodě 301.

V této epizodě je dost odkazů na to, když parta chodila na střední. Třeba Willow se zmíní o psaní milostných básniček. V té době určitě o Alexovi. A Cassie je na jedné fotce na Mikových zádech. Úplně stejnou fotku má i Alex a Willow, ta se na ni kouká, než jí zavolá Alex v epizodě 112.

Cassie čte knihu "Slaughterhouse-Five" od Kurta Vonneguta Jr. Je to o mimozešťanovi, který ví, co se stane v budoucnosti, protože cestuje časem, ale nemá žádnou svobodnou vůli. Stejně jako Cassie v tom, že nemůže nijak ovlivnit svůj osud.

Jméno Cassie je zkratka od jména Cassandra. V řecké mytologii byla Cassandra dcerou krále Priama a měla schopnost předvídat budoucnost, nikdo jí ale nevěřil.

To, že Willow dá kamínek na Tařin náhrobek, je židovská tradice.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Buffy podruhé vykopne Peterovi nůž z ruky. Na zemi však zase vidět není a po chvíli ho má Peter zase v ruce. Buffy pak hodí po démonovi tento nůž a zvedne ho ze země, kam spadnul poprvé.

Dawn mluví s Cassie a má rovné vlasy. Když dojde domů k Buffy, Willow a Alexovi, kteří hledají něco o Cassii na internetu má je vlnité.

Cassie padne k zemi a má hlavu doprava, směrem ke dveřím. Když Buffy ověřuje puls, má ji najednou rovně a kouká směrem ke stropu. Pak zas má hlavu směrem doprava.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia