Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Představení začíná

U Buffy doma se shromažďují potenciální přemožitelky, které jsou ale bezmocné. Buffy neví, jak zabít upíra, co stráží vchod do jeskyně a Spikovi dochází čas.

Do Sunnydale přijede další potenciální přemožitelka Rona a hned při příjezdu ji napadnou Nositelé, na které tam ale Buffy čeká a vyřídí je. Buffy plánuje zachránit Spika a Giles chce zjistit informace od Beljoxova oka. První vypadajíc jako Buffy přemlouvá Spika, že mu nevěří a že se kvůli němu pravá Buffy nepostaví praupírovi. Spike jí ale nevěří, tvrdí, že si Buffy pro něj přijde. Anya s Gilesem se s pomocí jednoho démona dostanou k Beljoxovu oku. Willow zavolá známá, že do motelu přijela nová potenciální přemožitelka, tak pro ni Buffy s Alexem jdou. Potenciální přemožitelky trénují a jedna z nich, Eve, ostatní přesvědčuje, že jsou tam k ničemu, protože nic neumí a nejsou připravené. Myslí, že je přemožitelka před Prvním neochrání. Buffy s Alexem v motelu najdou tu dívku už mrtvou, ale zjistí, že je to Eve. Tak Buffy přijde domu a chce Eve vyhodit, ta před tím, než zmizí, řekne, že na ně pošle superupíra. Podle Beljoxova oka tu prvotní zlo vždy bylo a bude. Nejde zničit. A objevilo se až teď, protože síly, které chrání přemožitelky, je nestabilní. První této trhliny využívá, ale nezpůsobil ji. Může za to přemožitelka. Tím, že žije. Anya si začne vyčítat, že to kvůli ní se objevil První, protože to ona s partou vrátili Buffy zpět k životu a to narušilo rovnováhu.
Dívky se hádají u stolu, bojí se a přestávají věřit, že vyhrají. Buffy je přesvědčuje, ať neztrácí naději a po Willow chce, ať udělá ochranné kouzlo. Když pak před domem hlídají Nositelé, aby nikdo nemohl ven, uvnitř se všichni vyzbrojují. Andrew chce taky pomáhat, ale ostatní ho neberou vážně. Přijde Turok-Han a Willow udělá ochranné kouzlo, které ale nevydrží dlouho. Všichni musí utéct zadem, kde je ale napadnou Nositelé, přes které se ale dostanou a utíkají dál. Zastaví se uprostřed silnice a rozdělí se. Buffy začne bojovat s praupírem a ostatní odvede Alex s Willow někam na bezpečné místo. Turok-Han ale po chvíli nechá Buffy být a utíká za ostatními na staveniště. Když tam doběhne, objeví se i Buffy a řekne, že ho stejně přemůže, vždycky najde způsob, jak vyhrát, protože je přemožitelka a chce to těm holkám dokázat. Dawn dojde, že Buffy tohle měla naplánované. Aby dívky viděly, že ho zabije a vzchopili se. Buffy bojuje s Turok-Hanem dlouho, ale nakonec mu usekne hlavu a on se rozpráší. Buffy jim řekne, že neví, jaké to bude příště, ale nakonec to stejně porazí. I když to bude třeba bolestivé, vždycky vyhrajou. Pak Buffy jde osvobodit Spika.

Zajímavosti

LaLaine "Chloe" je poslední hvězdou Disney kanálu, která přichází jako potenciální Přemožitelka. Hrála Mirandu v "Lizzie McGuire". Další hvězdy Disney jsou: Iyari "Kennedy", Clara "Molly" a Courtnee "Annabelle".

Telepatický hlas Buffy nepatří Sarah Michelle Gellar. Když se epizoda vysílala v Austrálii, už to byl její hlas. SMG asi neměla předtím čas hlas natočit.

Buffy, když zabije superupíra, řekne, že tady končí lekce. To samé řekl Pán v prní řadě, pak Spike v epizodě 507 a to samé řekla Buffy Dawn v epizodě 701.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když se superupír snaží dostat k Buffy do domu, můžeme na dveřích vidět provaz, který má držet dveře.

Superupír vpadne dovnitř, Buffy na sobě nemá sako. Všichni se dají na útěk a Buffy má pak venku najednou zapnuté sako.

První je sice nehmotný, ale několikrát můžeme slyšet jeho kroky.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Představení začíná
 • Showtime
 • 7. série, 11. epizoda (celkově 133. díl)
 • 7. ledna 2003
 • 6. září 2011
 • 2003
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533484/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia