Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

První schůzka

Buffy prohledává kancelář Wooda, bojí se totiž, aby nebyl zlý. Ředitel její vpád do jeho soukromí přeruší svým příchodem. Buffy se sice vymluví, ale je překvapená, když ji pozve na večeři. Když Buffy odejde, ředitel si očišťuje nůž od krve. Dokonce Alex má štěstí, poznal jednu dívku a má s ní jít na rande. Giles se snaží domluvit se s novou přemožitelkou, v komunikaci jim ale vadí jazyková bariéra. Ona přemožitelka anglicky totiž neumí.

Giles partě vysvětlí, že tu sekeru, která ho měla zabít, včas zastavil. Potom se ale zlobí na Buffy, když zjistí, že nechala Spikovi ten čip vyndat. Spika bere jako nebezpečí, ale Buffy ho přesvědčuje, že má teď duši, která mu zabrání ubližovat lidem. Přesto Giles Spikovi nevěří, ale Buffy přijde víc podezřelý ředitel Wood. Alex se na stavbě seznámí s jednou dívkou Lisou, která tam nakupuje provazy.
Buffy pak v ředitelově kanceláři hledá něco podezřelého, jenže když ji přestihne, Buffy se vymluví a potom ji pozve na večeři. Buffy odejde a on vyndá z kapsy nůž od krve, otře ho a vrátí do tajné skříně. Buffy s Willow přemýšlí, proč ji pozval a požádá ji, aby o něm něco zjistila. Když vtom přijde nadšený Alex, že má rande a Willow se ho zeptá, jestli je démonka, on doufá, že ne. Anya na Alexe žárlí. Andrewovi se zjeví Jonathan-První a chce po něm, ať zabije budoucí přemožitelky zbraní, co přinesla Willow. Willow hledá na internetu informace o Woodovi a najde, že vše je jen z poslední doby, co přišel do Sunnydale. Giles se snaží domluvit s čínskou dívkou pomocí hrůzostrašných obrázků. Chce jí tak vysvětlit, že přemožitelka, tedy ona, zabíjí upíry.
Wood a Buffy jdou do restaurace temnou uličkou, kde je napadnou upíři. Začnou s nima bojovat a Buffy je překvapená, že Wood docela slušně odráží a zabíjí upíry. Když pak sedí v restauraci Wood říká, že se schválně nechal najmout jako ředitel, stejně jako schválně najmul Buffy, aby byli blízko pekelné brány, protože se dějí špatné věci, boj začíná a on chce být u toho. Chce pomáhat. Buffy se ho zeptá, co je zač, když ví o tom všem a on řekne, že je syn přemožitelky, kterou zabil upír, když mu byly 4 roky. Ujal se ho pak její strážce, ale nemá žádné superschopnosti. Teď likviduje upíry on, v naději, že pomstí matku, ale ještě ho nenašel. Andrew přinesl zbraň a ten První mu radí, ať je zabije při tréninku, ale Andrew chce vědět, proč to neudělá Spike se spouštěčem. První mu řekne, že na toho prý je ještě čas. A Andrew se vyptává Prvního-Jonathana na jeho slabost. Jonathan pozná, že je napíchnutý a že ho Willow poslouchá. Andrew řekne, že už znovu nezabije. Pak První řekne, že všichni umřou a odejde. Alexe mezitím Lisa přiváže do školního sklepení nad pečeť a on nadává, že se líbí jen démonkám. Spike s Gilesem se ptají, proč ho nahrávali a Willow řekne, že ho chtěla zkoumat, jenže on nahrát nejde. A když jim Andrew vše řekne, Spike chce jít pro Buffy, ale oni mu brání a chtějí jí zavolat. Willow přijde vzkaz od Alexe, že má problémy, a pak se snaží zavolat Buffy, ale ta má mobil doma, tak pro ni Spike dojde. Alex přemlouvá Lisu, aby to neotvírala. Ona ho ale bodne a jeho krev teče na pečeť. Buffy, Spike a Wood jedou autem do školy, protože Willow prý udělala kouzlo na hledání Alexe. Buffy tam vletí, začne se s Lisou prát, a když ona napadne Spika, Spike nasadí upíří tvář a Wood je překvapen. Wood Alexe odváže včas, aby se brána neotevřela a Buffy zabije démonku. Vrátí se domů a všichni se dobře baví. Giles jim ale vynadá, že na zábavu není čas a měli by to začít brát vážně. Spike říká Buffy, že by měl odjet, utéct, aby ho První nenašel, ale Buffy říká, že musí zůstat, protože není připravená na to, aby tu nebyl. Wood je doma a objeví se mu jeho matka jako První. On ho pozná, ale on mu řekne, že jeho matku zabil Spike.

Zajímavosti

V epizodě 507 jsme se dozvěděli, že Spike zabil v New Yorku Přemožitelku, v této epizodě se navíc dozvíme, že její syn je ředitel Wood. Onu Přemožitelku ale v této epizodě hraje jiná herečka.

Anya se Buffy v této epizodě pokouší vyprat bílé tričko a řekne jí, že to nejde, buď je to krev nebo pizza. V epizodě 707 jsme viděli Dawn, jak Buffy toto tričko pizzou zašpinila a řekla, že si Buffy bude myslet, že je to krev.

Na začátku epizody na hřbitově, můžeme na jednom z náhrobku vidět "Snyder". To byl ředitel sunnydaleské střední, když tam parta chodila.

Buffy a Wood jdou uličkou a objeví se upír. Ve skutečnosti je toto ale fotomontáž z epizody 522, kde se tento upír už objevil.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Buffy zabije prvního z několika upírů kolíkem. V dalším záběru kolík v ruce nemá a hned v dalším ho zase má.

V uličkách je nebezpečno, neustále se tam objevují upíři. Jak je tedy možné, že více lidí, co šlo do restaurace, nebylo zabito? A co je to za nápad otevřít si luxusní francouzskou restauraci na takovémto místě?

V minulé epizodě se upír neobjevil, dokud se neotevřeli všechny části pečeti. Teď stačí pár kapek Alexovy krve a jedna otevřená část pečetě a upír se už dere ven.

Alexova krev začala kapat na pečeť. Nicméně když tam vpadne Buffy a poté bojuje, po celou dobu není vidět ani kapka krve na pečeti. Ta je vidět, až když Wood odvazuje Alexe.

Jak Alex zvládl napsat Willow sms, když je přivázaný?

Je divné, že Wood je překvapený, že Spike je upír, protože když předtím jeli autem, Wood se podíval do zrcátka na Spika a musel přece zjistit, že nemá žádný odraz.

Viděli jsme, že Alex je přivázaný ke kolu jak nohama, tak rukama. Přitom když mu Wood odváže jen lana na rukách, Alex spadne na zem.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • První schůzka
 • First Date
 • 7. série, 14. epizoda (celkově 136. díl)
 • 11. února 2003
 • 9. září 2011
 • 2003
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533425/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia