Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Spirála

Buffy a Dawn utečou Glory jen o fous. Ta se pak, oslabená tím, že ji srazil kamion, promění v Bena. Buffy se rozhodne, že všichni musí opustit Sunnydale, pokud nechtějí zemřít. Glory je totiž mocná a oni neví, jak ji zabít a kdykoliv se s ní střetli, jen zázrakem přežili.

Buffy a Dawn začnou utíkat, ale Glory je dostihne. Chvíli na to ji ale srazí kamion. Jakmile dopadne, změní se v Bena. Ten chce najít klíč dřív než Glory a nechat si tento život. Dawn vypráví partě, co se stalo, ale podle Buffy musejí utéct, na Glory nemají. Parta tedy jede pryč karavanem, který řídí Spike, což se Gilesovi nelíbí. Buffy ho ale brání, je jediný, kdo dokáže ochránit Dawn. Rytíři osvobodí svého kamaráda z blázince a on prozradí generálovi, že klíč je dívka. Dojde jim, že ji má Buffy a napadnou jejich karavan. Jedou na koních, střílejí po nich šípy a útočí meči, parta se brání. Když už si myslí, že se jich zbavili, rytíř hodí oštěp po Gilesovi a karavan havaruje. Dojdou do nejbližšího domu, který ale hned obklíčí stovky rytířů a útočí hořícími šípy. Willow udělá ochranné kouzlo, které ale rytíři pomocí kleriků zboří. Generála, který se dostal dovnitř, ale Buffy přemůže, připoutá a zpovídá. Chtějí zničit klíč. Glory byla v dimenzi démonů s dvěma dalšími bohy, se kterými se ale nepohodla, když byla silnější než oni. V bitvě vyhráli a vyhnali ji do života a posléze i smrti v nižší úrovni existence, kde je v zajetí lidského těla a její jedinou slabinou je, když je vězněná v mužské podobě. Jeho totožnost bohužel neznají. Glory je ale silná, a tak ji mužské tělo vězní, jen když je oslabená. Jinak se objevuje v ženské podobě. Klíč potřebuje na to, aby odemkla dimenzi démonů a dostala se domů. Problém ale je, že když ho použije, odemkne jím všechny brány. Bude narušen řád a vesmír se změní v chaos. Giles říká Buffy, že je na ni pyšný a Buffy se jde zeptat rytířů, jestli by Gilesovi mohl někdo pomoci, brání se držením generála. Zavolá tedy Benovi, který hned přijede a Gilese stabilizuje. Když se pak prochází po domě, generál ho navádí, aby zabil Dawn a všechny zachránil. Po chvíli se Ben promění v Glory a zabije generála. Vezme Dawn a uteče s ní pryč. Parta utíká za nimi, ale venku najdou všechny rytíře zabité a Buffy se zhroutí.

Zajímavosti

Anya navrhuje, že by na Glory mohli shodit piano, tak jako v kresleném seriálu Bugs Bunny. V jedné scéně pak praští rytíře pánví, což je také typická scéna z kresleného seriálu.

Ve scénáři původně bylo, že Buffy s Glory budou na začátku epizody bojovat asi 10 minut. Byla by to sice impozantní scéna, ale Joss po přečtení scénáře řekl, že by to režisér nenatočil ani za 20 dnů s 5 milionovým rozpočtem.

Ben se sice změní na Glory, ale na to všichni zas, nejspíš díky kouzlu, zapomenou.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když Buffy nese Dawn v náručí, můžeme si všimnout, že v jedné chvíli nese jen atrapu.

Glory běží za Dawn a Buffy a běží velmi rychle, můžeme vidět, že má najednou na nohách botasky.

Generál dá armádě rozkaz a vydají se na cestu. Kamera se zvedá a my můžeme vidět člena štábu v červené kostkované košili.

Buffy leze ven a má za sebou Spika, který drží meč rytíře. Když Buffy vyleze na střechu, stojí rytíř před ní i přesto, že se nehl z místa, neboť mu Spike stále drží meč.

Když poskoci Glory rozhazují po zemi runy, můžeme vidět, že jejich make-up je jen od zápěstí k prstům, zbytek ruky je nemaskován.

Během bojové scény na střeše auta si můžeme několikrát všimnout obličeje dublérky Sarah. Navíc během boje má na noze boty s nízkým podpatkem, ale když mluví s vůdcem, má na sobě boty na vysokém podpatku.

Nejenže kopí prolítne sklem ve výšce Gilesova krku. V prvním okamžiku však můžeme vidět, že ho vlastně ani v oblasti boků nezasáhlo.

Než Gilese zasáhnou kopím, je z předního okénka vidět, jak pomalu auto jede. Přitom se kýve, jak kdyby jelo 200 km/h.

Je celkem zajímavé, že si Buffy pamatuje Benovo číslo, když mu volala jen jednou, nebo možná stále při sobě nosí papírek s číslem, co jí dal.

Je zvláštní, že rytíři přesně věděli, že Dawn je Klíč, přitom dostali pouze informaci, že Klíč je malá dívka, což by mohla být i Anya, Buffy a Willow.

Rytíři mohli snadno zabít všechny v autě, neboť těsně před nehodou je jich kolem auta hodně, auto má nehodu a oni zničehonic všichni zmizí a znovu se objeví, když se parta ukryje.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia