Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Stejný čas, stejné místo

Na letišti Alex, Buffy a Dawn čekají na Willow, ale nedočkají se. Poté vidíme Willow, která na letišti nikoho nevidí a u Buffy doma taky nikoho nenajde. Parta jde k Buffy domů a baví se o důvodech, proč by Willow nechtěla přijet.

Buffy, Dawn a Alex čekají na letišti na Willow, která se ale neobjeví. Willow nedokončila svůj kurz a oni se trochu bojí. V tu chvíli Willow vystupuje z letadla a nikdo na ní nečeká. Bojí se, že jí už nevěří a nemají ji rádi.
Willow klepe u Buffy doma na dveře, ale nikdo neotvírá, tak jde dál, ale nikdo není doma, lehne si na pohovku a usne. V tu samou dobu přijde domů Buffy, Dawn a Alex a diví se, že Willow nedorazila. Buffy říká, že volala Gilesovi a ten si vyčítá, že ji pustil brzo. Willow volá Gilesovi ráno, ale on nemůže k telefonu.
Willow dojde k Anye, ta se jí ptá, proč se vrátila. Sednou si na zápraží a Willow se snaží zjistit, kde přátelé jsou. Anya jí řekne, že ona jako démonka cestuje po celém světě, a že ostatní jsou ve škole. Alex tam dělá tělocvičnu, Spike je blázen a bydlí ve školním sklepě a Buffy tam pracuje jako poradkyně.
Willow jde tedy najít Alexe na stavbu a najde tam mrtvé tělo bez kůže. V tu chvíli najdou stejnou mrtvolu i Alex a Buffy.
Willow jde tedy do školy za Spikem. Řekne mu o vraždě, a ptá se ho, kdo by to mohl udělat. Spike řekne, že ona. Mezitím mluví z cesty.
Buffy a Alex zašli za Spikem, že našli mrtvolu a zdá se, že on viděl Willow. Je jasné, že se ve stejnou chvíli baví se Spikem obě, ale navzájem se nevidí.
Willow přijde za Anyou a řekne jí o mrtvole. Anya podezřívá Willow a říká, že Buffy si to bude také myslet. Willow chce dokázat, že to nebyla ona, a tak jí Anya pomůže dělat kouzlo na vyhledávání démonů. Ukáže jim to jeskyni, kam se tedy Willow vydá.
Dawn hledá na internetu toho démona. Buffy si myslí, že to byla Willow. Dawn najde démona Gnarla a zjistí, že drápem paralyzuje, živí se kůží a krví. Buffy požádá Spika o pomoc při hledání démona, sledováním krvavé stopy. Dojdou až do jeskyně, kde je i Willow, kterou nevidí. Gnarl škrábne Dawn, která začíná být paralyzovaná, a tak ji odtáhnou ven a zasypou vchod, aby démon neutekl. Willow však zůstane uvnitř.
Alex a Buffy dotáhnou Dawn domů. Gnarl mezitím paralyzoval Willow a začíná jí na břiše jíst kůži. Buffy na internetu zjistí, že paralýza přestane zabitím démona. Zavolá Anye, aby pohlídala Dawn. Ta jim řekne, že Willow šla do jeskyně, tak tam jdou zpátky i s Anyou.
V jeskyni Buffy zabije démona, ale jediným, kdo vidí všechny, je Anya, jde tedy pro pomoc. Willow je ráda, že ji kamarádi neopustili a poté je i uvidí.
Willow nabírá sílu ze země, medituje a tím ji roste kůže. Buffy se přizná, že ji podezírala, Willow to chápe a řekne, že za neviditelnost mohla ona tím, že na to pomylela. Bála se totiž, že ji kamarádi neradi uvidí. Willow už nemá sílu meditovat a obnovit si kůži na břiše, ale Buffy ji s tím pomůže. Chytne ji za ruce a nabídne jí, aby čerpala sílu z ní.

Zajímavosti

V interview Jane Espenson přiznala, že vytvoření Gnarla bylo inspirováno Gloomem z filmu Pán prstenů.

V britské televizi bylo několik scén vyjmuto, především to, jak si Gnarl pochutnává na Willow.

Willow odteď bydlí v pokoji Buffy. Asi proto, že nechtěla spát v pokoji, který sdílela s Tarou.

Dawn vyhledává na webové stránce "Démoni, Démoni, Démoni". Tuto stránku jsme poprvé mohli vidět v seriálu Angel v epizodě 116.

Toto je první epizoda, kde se jména hostujících hvězd neobjeví na záčátku epizody po znělce.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

V diaři Buffy jsou čísla k ní a k Alexovi do práce a pak je tu ještě číslo na Dawnin mobil. Proč jí Willow nezavolá?

Buffy, Alex a Dawn po sobě zasypali vchod do Gnarlova doupěte. Je divné, že Gnarl je pak překvapen jejich náhlým návratem. Museli přece dělat rámus, když dávali kameny pryč a toho by si určitě Gnarl musel všimnout.

Paralyzovaná Dawn občas sama od sebe změní polohu. Také i mluví, i když by toho neměla být schopná.

Po 11. září bylo nemožné, aby někdo bez letenky byl v terminálu. Buffy, Dawn a Alex čekají na Willow dokonce u brány.

Gnarl roztrhne Buffy a Dawn tričko. Později v epizodě jsou ale jejich tričko bez děr.

Buffy sice Gnarlovi promáčkne oční bulvy. Ale je vidět, že prsty má jen přes jeho oči a netlačí dovnitř.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Stejný čas, stejné místo
 • Same Time, Same Place
 • 7. série, 3. epizoda (celkově 125. díl)
 • 8. října 2002
 • 27. dubna 2012
 • 2002
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533479/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia