Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Stín

Joyce jde na vyšetření, kde jí je nalezen nádor. Doktor Buffy řekne, že se ještě musí zjistit, jestli je operovatelný, ale i kdyby nebyl, prý je dost velká šance, že by i tak mohla žít normálně. Parta se zatím snaží zjistit něco o té bestii. Je to však těžké, když o ní nic nevědí. Taru napadne, že je to možná něco, s čím se ještě nesetkali a že je to možná ještě starší než jazyk sám. Co ale netuší je, že bestie, která se jmenuje Glory, plánuje nějaké velké kouzlo a dokonce si koupí u Gilese v obchodě potřebné suroviny a ten jí je nic netušíc prodá.

Lékaři dělají Buffině mámě CT. Buffy s Dawn na ni čekají v nemocnici. Alex je naštvaný, že Riley vyřídil upíry bez něj. Giles je poprosí, aby hledali zmínku o bestii. Bestie má jméno, jmenuje se Glory. Démon jí dá kouzlo, na něj však bude potřebovat ještě nějaké věci z obchodu z magií. Riley jde za Buffy domů, tam ale nikdo není a dveře jsou otevřeny. Uvnitř je jenom Spike, který očuchával Buffyin svetr. Riley se se Spikem hádají, Spike řekne Rileymu, že Buffy je v nemocnici. Joyce našli na CT stín, proto jí musí operovat, aby to prověřili. Tara přijde na nápad, že ta bestie by mohla být ještě z dob před psaným světem, proto se nemají od čeho odrazit a zjistit, co chce a jak toho chce docílit. Vtom Glorie vejde do obchodu, kde si něco koupí, ale nikdo z party ji předtím neviděl tak nevědí, že je to ona. Joyce našli nádor. Doktor Ben pomůže Buffy tím, že si s ní promluví o mámě poradí jí, aby odpočívala. Buffy chce udělat kouzlo, aby mámu uzdravila a Riley se má postarat o Dawn. Anya zjistí, že Giles prodal dva mocné artefakty Glory. Riley s Dawn jsou v parku u kolotočů a mluví spolu o Angelovi, jak to s ním bylo dramatické. Dawn řekne Rilyemu, že si myslí, že se k Buffy hodí víc. Buffy jde za Gilesem do obchodu pro radu. Anya zjistí, že Glory chystá nějaký rituál, chce proměnit něco v příšeru. To něco je kobra, jak zjistil Giles. Glory ukradla kobru v zoo a její démon pomocník tu kobru zaříkává. Promění kobru v příšeru, která je schopná najít klíč. Buffy jde do nemocnice, Riley pije ve Williho baru, Dawn si dělá úkoly. Doktor oznamuje Joyce, že má nádor, Riley podléhá upírce, nechá jí, aby pila jeho krev a zabije ji. Kobří příšera prochází parkem, kde zachytí stopu Dawn. Had přijde do obchodu a vrací se zpátky za Glorii sdělit ji co zjistil, Buffy s Gilesem pronásledují hada, aby nestihl přijít za Glory. Buffy doběhne hada a pokouší se ho zabít a nakonec se jí to povede. Joyce si chce promluvit s Dawn sama, aby ji sdělila zprávu o své nemoci. Riley přijde utěšit Buffy, ta to ale odmítá.

Zajímavosti

Upírka Sandy je ta samá holka v epizodě 316, kterou upírka Willow kousla.

Clare Kramer (Glory) na jednom setkání fanoušků prozradila, že když při natáčení scén v ZOO had utekl, ona a Sarah (Buffy) stály na židli a odmítaly slézt dolů, dokud had nebyl chycen.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Buffy si po boji s Glory leduje levou ruku, přitom ji Glory zranila ruku pravou.

Joyce má podstoupit CT sken, my však vidíme MRI, což je naprosto odlišný přístroj.

Buffy se tedy evidentně rychle hojí těžká zranění. Minulý díl byla probodnuta upírem do břicha, ale teď nevykazuje žádné známky zranění, což je divné, když víme, že předchozí epizoda se odehrávala uplynulý den.

Ačkoliv Buffy věděla, že se Glory pokouší vytvořit hada, není jasné, jak věděla, že bude Glory zrovna v ZOO.

Je až s podivem, jak je Buffy v této epizodě slabá. Stačí k tomu par poliček, z kterých se není schopna dostat, i když je ohrožena Dawn. Přitom v epizodě 505, spadla ze třetího patra na beton, navíc na ni ještě někdo spadne. Buffy se však poté bez obtíží zvedne.

Boty Buffy se neustále mění, ačkoliv se nikdy nepřezuje, a ani nezmění svoje oblečení.

Buffy honí hada po východní Main Street, přitom ji pak Giles vyzvedne v západní části. Poté jedou po "západní" Main Street a navíc ještě minou místo, kde Buffy nastupovala do Gilesova auta.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
cindy