Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Tabula rasa

Tara je na Willow naštvaná, že na ni použila kouzlo. Vadí ji, že Will kouzla používá kouzla až moc, už jimi jen nechrání lidi, ale dělá je pro vlastní prospěch. Už se ani nerozmýšlí, zda to jde udělat i jinak. Snažší je pro ni použít kouzlo. Will se zapřisáhne, že ona je pro ni důležitější než kouzla. Tara tak od Will požaduje týden bez kouzel a pak se uvidí, co bude dál.
Giles oznámí Buffy, že odjíždí. Má totiž pocit, že na něho Buffy neustále spoléhá, přiběhne, když má problém a on jí pomůže, protože ji nedokáže vidět, jak trpí. Buffy však musí začít čelit okolnímu světu a pokud on tu bude pořád pro ni, nikdy se k tomu neodhodlá. Buffyino oponování, že je teď pro ni důležitější víc než předtím, jeho rozhodnutí odjet nezmění.

Spike dluží koťata a chtějí si to s ním vyřídit démoni, ale Buffy mu pomůže. Parta řeší, že Buffy vytrhly z nebe, a Willow jí chce začarovat, aby zapomněla, že byla v nebi. Tara je naštvaná, že moc čaruje a dohodnou se, že týden čarovat nebude, jinak odejde. Willow začaruje Taru a Buffy, aby zapomněli, ale nechtěně se jí to vymkne a všichni všechno zapomenou. Snaží se zjistit, kdo jsou, a přitom se do toho trochu zamotají. Parta upírů, kteří je napadnou kvůli Spikovi je velmi vyděsí. Buffy jednoho přemůže, a věří si natolik, že se Spikem jdou proti nim. Spike se promění v upíra a Buffy se vyděsí. Zbytek party jde dolů z obchodu do kanalizace, kde je napadnou upíři. Giles s Anyou zůstali v obchodě. Anya pomocí knih čaruje králíky a Buffy se Spikem řeší, jak to asi doopravdy je. Když se Willow pere s upírem a zachraňuje Taru, vypadne jí krystal na kouzlo zapomění a Alex ho omylem rozšlápne. Všem se vrátí paměť a Taře dojde, že za to může kouzlo Willow a opustí ji. Buffy se políbí se Spikem.

Zajímavosti

V této epizodě můžeme na chvilku vidět sošku románského boha Januse. Tuto sošku použil Ethan Rayne, aby se všichni na Halloween proměnili v to, za co byli převlečeni.

Toto je 10. nejoblíbenější epizoda Joshe Whedona.

Spike je naštvaný, že se jmenuje Randy Giles, že to by se prý rovnou mohl jmenovat Nadržený Giles nebo Zoufalý po sexu Giles. Slovo randy totiž tohle ve slangové bristké angličtině vyjadřuje.

Joan bylo skutečné jméno Chanterelle/Lilly, které Buffy přenechala svoji přezdívku Anne na začátku 3.řady.

Spike si vymyslí, že je hodný upír s duší. Na to mu Buffy odpoví, jaká je to blbost. Tohle je očividná natážka na Angela. Spike navíc prohlásí, že pomáhá bezbranným, což je motto Angelovy detektivní kanceláře.

Spike si udělá srandu, že jeho "otec" Giles má určitě červené, zářivé auto ve tvaru penisu ukazující jeho krizi středního věku. Pravda je, že Giles má opravdu červené, zářivé auto.

V epizodě 422, v Alexově snu, má Spike má podobné sako. Během stejného snu Giles řekne, že považoval Spika za syna.

Willow říká Dawn, že si myslí, že je lesba. To samé říká Willow o upírce Willow.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Všichni upadnou do bezvědomí. Když se pak probudí, všichni jsou ve vícemenně stejné poloze, jen Buffy se Spikem ne.

V Magic Boxu jsou všechna světla rozsvícená, když se parta probudí z bezvědomí, jsou světla najednou zhasnutá.

Když lezou do tunelu, ze záběru zezadu, vidíme Willow před Alexem, Dawn už vylezla nahoru, v dalším záběru vidíme, že za Willow ještě šplhá Dawn a za ní šplhá Alex.

Spike a Buffy bojují ke konci epizody s upíry na travníku, Buffy rozkopne poštovní schránku, pak spodkem zapíchne upíra. Jenže poté schránka není nikde vidět, ani na zemi.

HUDBA V EPIZODĚ

Goodbye to You (Michelle Branch)

Krásná písnička, která dokonale podtrhuje atmosféru celého závěrečného sestřihu.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Tabula rasa
 • Tabula Rasa
 • 6. série, 8. epizoda (celkově 108. díl)
 • 13. listopadu 2001
 • 4. dubna 2012
 • 2001
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533493/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia