Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Tělo

Buffy najde nehybnou Joyce na pohovce, ale ani přivolaná zachránka ji už nedokáže pomoci.

Buffy přijde domu a najde tam ležet mámu. Chvilku vzpomíná na společnou večeři o vánocích s partou a s mámou. Pak se snaží Joyce probrat, vzbudit, a když se jí to nepodaří, jde k telefonu a zavolá záchranku. Pokusí se chvilku resuscitovat, ale to se jí nedaří, proto radši počká na záchranku a zavolá Gilesovi. Přijede záchranka a po několika marných pokusech o oživení ji prohlásí za mrtvou. Buffy si představuje, že matku zachránili a ona jí děkuje, to se ale ve skutečnosti nestalo. Záchranka pak odjede, a zatímco doma Buffy čeká na koronera, přijde Giles. Zkusí probrat Joyce, ale Buffy mu řekne, že nesmí hýbat s tělem. A pak se zhroutí. Buffy to jde oznámit Dawn do školy, ta jí nejdříve nevěří, načež se složí. Willow neví, co si má vzít na sebe do márnice, je celá rozrušená a Tara se jí snaží trochu uklidnit. Přijde Alex a Anya, která se pořád nevhodně vyptává, až na ni Willow vyjede a Anya se rozbrečí, že nechápe, proč se to stalo. Alex je naštvaný, až bouchne rukou do zdi, do které tak udělá díru. V nemocnici jim doktor řekne, že smrt byla způsobena komplikacemi po operaci, bylo to rychlé a náhlé. Dawn ji chce vidět, ale Buffy ji od toho odrazuje, pak se Dawn vymluví, že jde na toaletu. Parta jde pro něco k jídlu a Buffy zůstane sama s Tarou, která se jí svěří, že jí také umřela matka, a řekne jí, jak se v té době cítila. Dawn jde z toalety do márnice, podívat se na tělo. Tam ji ale napadne zrovna vzbuzený upír. Buffy jde zjistit, kde je Dawn tak dlouho a najde ji v márnici bojovat s upírem. Zachrání ji, ale při boji z těla Joyce spadne prostěradlo a dívky ji uvidí.

Zajímavosti

Na DVD komentáři pro epizodu Restless (4x22), Joss říká, že scéna v Buffyině snu, kde Joyce žije ve zdi, je metaforický náznak pro nemoc Joyce v této řadě. Především pro to, že Buffy jí nebude schopna pomoci.

Epizoda začíná vánoční scénou proto, že Joss nechtěl, aby jména herců rušila hlavní scénu seriálu.

V úvodní scéně Buffy dovoluje Gilesovi a Joyce alkohol, pokus se budou držet dál od špatných sladkostí, což je odkaz na epizodu Bad Candy (Špatné sladkosti), kde se Giles s Joyce spolu vyspali.

Joss uvedl, že Kristine Sutherland (Joyce) párkrát zamrkala, když jí dávali do pytle. To bylo odstraněno pomocí technologie CGI.

Kristine Sutherland chtěla seriál opustit, nebo se aspoň ve 4.řadě objevovat méně, aby tak mohla odjet do Itálie. Joss ji však řekl, že s ní má velké plány, že ji musí zabít, a tak mu slíbila, že se z Itálie vrátí.

V této epizodě se Tara s Willow poprvé před kameoru políbí.

Alex prorazí rukou zeď. Alyson Hannigan (Willow) je však alergická na sádrový prach. Kvůli tomu ji napuchlo pravé oko a tvář a musela kvůli tomu do nemocnice. V této scéně je pak zabírána jen půlka jejího obličeje.

V epizodě úmyslně není použita žádná hudba. Joss si na této epizodě dal velice záležet, aby vypadala neúprosně, skoro zdlouhavě, aby tak zachytil, co chtěl.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Buffy si vezme papírovou utěrku, aby uklidila nepořádek. Ta je trochu pomačkaná. Když ji ale Buffy položí na zem, je úhledně složená.

Dawn vejde do třídy a odloží si batoh. Za pár sekund ho má ale zase na zádech.

Buffy přijde oznámit Dawn, že jejich matka zemřela. Můžeme vidět, že obrázek, co nakreslila Dawn, se změní. Není u rukou tmavý a čára, kterou nakreslí Dawn, když Buffy vejde, pak najednou zmizí.

Alex prorazí zeď, můžeme vidět, že díra je kulatá. Poté, při bližším pohledu, jsou zde kusy omítky.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia