Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Žně

Willow a Alex se snaží Buffy pomáhat se zabíjením úpírů, ale moc jim to nejde. Willow se zároveň snaží najít na internetu něco o Žních, nakonec zjistí, že na noc Žní Pán propůjčí svou moc svému oblíbenci - "Nástroji" a prostřednictvím něho se pokusí osvobodit. Angel Buffy prozradí, že noc Žní je už dnes.

Buffy leží v hrobu a nad ní Luke, velice silný upír se kterým zápasila, zachrání jí před ním kříž, který dostala od Angela. Podaří se jí zachránit Alexe a Willow, ale ne Jesseho. Pán má plán, jak přilákat přemožitelku, z Jesseho udělají návnadu. Buffy dojde, že vchod do podzemí, kde se upíři skrývají je v té hrobce, kde byla včera. Buffy jde zachránit Jesseho, pan Flutie jí však brání v odchodu, proto přeskočí plot. Alex má pocit méněcennosti, protože nemůže nějak pomoct, tak se rozhodne Buffy sledovat. Buffy se střetne s Angelem v hrobce, ten jí prozradí, že Sklizeň je už dneska a také jí poradí, kudy se vydat, aby našla Jesseho. Alex s Buffy najdou Jesseho, ale je pozdě, protože je z něho už upír, proto musí utéct. Naštěstí dokážou z pasti utéct. Pán z Luka udělá nádobu, upíra, který když bude sát, dodá Pánovi sílu k vysvobození. Buffy s přáteli musí zabránit konci světa, ale Buffina máma nechce Buffy pustit ven, proto Buffy uteče oknem. Upíři jdou do Bronzu, aby ulovili čerstvou krev pro Pána. Když dorazí Buffy Luke se právě snaží vysát Cordelii, Buffy s Lukem zápasí, Luke naletí na Buffin trik, že vychází slunce a Buffy ho probodne a Pán se nemůže vysvobodit. Druhý den je všechno normální, lidé si zracionalizovali události předešlého dne, ale Alex s Willow nezapomenou a tak se z nich a Buffy stávají nerozluční přátelé.

Zajímavosti

V této epizodě se dozvíme, že démoni tu byli už před lidmi.

Původně měla být Darla zabita v této epizodě, když na ní Willow útočí posvěcenou vodou. Ale Joss Whedon se rozhodl ponechat si ji pro epizodu Angel.

Ve scéně kdy Buffy a Alex utíkají z tunelu, byla použita kamera na skateboardu.

Po upravení byla tato epizoda moc krátká, takže se některé scény dotáčely. Třeba když Alex mluví s Willow na chodbě, těsně před tím než sleduje Buffy. Jelikož to bylo natáčeno o hodně později, Alexovy vlasy byly kratší, takže musely být načesány hřebenem. Další scéna je, když Pán vyndal upírovi oko, pak Cordélie mluvící o klucích v Bronzu a taky jediná Angelova scéna v této episodě.

V této epizodě poprvé vidíme Harmony.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Luke se nakrmí několika lidmi na pódiu v Bronzu, pak je odhodí pod pódium. Když ale Buffy Luka zabije, můžeme vidět, že pod pódiem žádná těla nejsou.

Cordy říká, že chce jít do Bronzu, protože tam se tento pátek za vstup neplatí. My ale pak můžeme vidět platit lidi před vchodem do klubu.

Luke se spálí o Buffyin křížek, když Buffy vyskočí z rakve, není po křížku ani stopy.

Když Alex nechtěně probodne Jesse, je vidět, že to nebylo do srdce.

Jesse a Cordy jdou spolu tancovat a začne první věta písně, zatímco se upíři formují před Bronzem. Když tam vtrhnou stále hraje první věta písničky.

V této epizodě je Darla taková veselá, jakoby naivní a nezkušená, což je ale v rozporu s celou její minulostí, kterou se dozvíme v příštích sériích. To samé platí o Angelovi, ten se pro změnu bojí zabít sám Pána, jak sdělil Buffy.

Darla a ostatní vstupují do Bronzu, tak díky lampě vrhají stíny, upíři ale stíny vrhat nemohou.

Cordy říká, že je pátek a jde se do Bronzu, kde se pak koná sklizeň. Kupodivu jsou pak ale následující den všichni ve škole.

Ve scéně, kde ředitel Flutie zastaví Buffy před bránou školy, sledujte levou ruku Buffy. Když kamera míří na Buffy, má ruku zapřenou v boku. Když je kamera za Buffy, je její ruka podél těla. Také když Buffy říká "Pane Gilesi", má levou ruku na boku a když je zase kamera za Buffy má Buffy ruku od těla.

Když upíři pronásledují Buffy a Alexe, pohybují se velmi pomalu, jako zombie. Tohle je jedna z mnoha věcí, co se změní po pilotu. V každé další epizodě jsou rychlejší a umí aspoň trochu bojovat. Toto také zmínil Joss Whedon v komentáři na DVD.

HUDBA V EPIZODĚ

Right My Wrong (Sprung Monkey)

Buffy mluví s ředitelem Flutiem.

Wearing Me Down (Dashboard Prophets)

Cordelia tančí v Bronzu.

Ballad for Dead Friends (Dashboard Prophets)

Luke vede upíry do Bronzu.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
allyska
cindy