plakát seriálu

Buffy, přemožitelka upírů

(Buffy the Vampire Slayer)

Epizoda 4×13 – Týmová práce (The I in Team)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Buffy se připojí k Iniciativě, což ji ale zabírá čas, a tak čím dál víc vzdaluje od svých přátel. A jako obvykle na ní za rohem číhá nebezpečí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Willow, Alex a Anya hrají karty, Alex holkám představuje svůj obchodní plán, chce prodávat sýrové tyčinky. Alex pochybuje o úmyslech Iniciativy. Buffy je na cvičení v lese i s komandem z Iniciativy, Buffy je přemůže během pár chvil. Buffy s Willow u oběda mluví o Buffině akci s Iniciativou. Giles jde za Spikem do kobky, dát mu peníze za to, že mu pomohl při jeho proměně na démona. Riley Buffy přivede do sídla Iniciativy, Walshová ji to tam ukáže, Buffy není právě za chytrou. Tara se setkává s Willow a mluví spolu o magii a o plánech na večer. Walshová vejde do dveří 314, kde ji přivítá doktor a tělo Adama, kluka sešitého z kusů jiných těl v tomto případě démonských. Willow, Alex a Anya čekají na Buffy v Bronzu, Buffy přichází pozdě i s klukama z Iniciativy. Willow Buffy řekne, že je možné, že Iniciativa nemá třeba čisté úmysly, že je možné, že Ethan měl v něčem pravdu, třeba o 314. Vtom je Iniciativa všechny odvolá na brífink kvůli nějaké obludě. Buffy má pořád otázky, čímž jde Walshové na nervy. Riley rozdělí kluky do týmů, Buffy vezme s sebou. Vtrhne tam démon, když Riley telefonuje, Buffy na něj zaútočí, do boje se přidává i Riley a zbytek jejich týmu. Willow šla za Tarou, když Buffy odešla na akci. Po akci mají Riley s Buffy sex a Walshová je při tom sleduje. Alex ponouká Gilesovi sýrové tyčinky, protože už nemá peníze. Vpadne tam Spike a chce po nich pomoc, protože iniciativa do něj střelila lokalizátor. Buffy s Rileym mluví o Iniciativě, když se Buffy zeptá na 314, tak zazvoní telefon a Rileyho odvolají na akci. Walshová s doktorem mluví o Buffyině likvidaci, protože tuší něco o projektu 314. Giles Spikovi vyndává lokalizátor. Buffy přijde do pokoje, kde potká Willow, která taky v noci nespala doma, Giles volá, protože potřebuje Willow, aby udělala kouzlo. Buffy odešla, když ji zapípal pager od Iniciativy. Willow udělá kouzlo, co na chvíli zruší signál ze Spikova lokalizátoru. Gilesovi se podaří Spikovi vyndat lokalizátor a Alex ho spláchne do záchodu, a tak vojáci, v čele s Rileym, ztratí na Spika signál. Walshová Buffy posílá na průzkum, ale je to past. Buffy bojuje s monstry, které na ni Walshová nastražila, podle senzorů Buffy zemřela. Mezitím Riley s týmem pátrají po Spikovi. Walshová Rileymu oznámí Buffyinu smrt, ale Buffy přežila. Řekne Walshový do kamery, přímo před Rileym, že asi ještě nepoznala, co vlastně slovo přemožitelka znamená, že není tak jednoduché ji zabít. Riley poté odchází a Walshová na něho jen zbytečně volá, aby se vrátil. Buffy jde za přáteli oznámit jim, že všichni jsou v nebezpečí. Walshová oživí Adama, ten ji zabije.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Spike je zasažen do ramene a přesto, že v jeho košili je díra, kabát má neporušený.
Když hrajou poker, množství chipsů v misce se mění, i když se jí nikdo ani nedotkl.
V prvním záběru, kdy je Anya s Alexem vidět, má Anya pravou ruku u nohou, v dalším záběru ji má položenou na polštáři. Je to scéna, kdy se snaží prodat Gilesovi sušenky.
Když Walshová představuje Buffy Dr. Anglemana má vedle sebe pomocníka v bílém plášti, který si zkřížil ruce,v dalším záběru má sice ruce zkřížené, ale hraje si pravou rukou s perem.
Walshová vejde do 314 a za sebou zavře dveře, v dalším záběru opět vstupuje do místnosti a zavírá za sebou dveře.
Buffy a Riley spolu spí a polštáře, na kterých leží mění od šedivých proužků k červené barvě.
Buffy bojuje s démon a ten ji odhodí tak, že má zbraň u čela, v dalším záběru je vedle zbraně a má ji u své levačky.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Spike se zabydlel v kobce.)
Spike: Dobře, pojď dál, ale nejdřív si opucuj boty!
Giles: Jo, to je fakt, proč nosit hlínu na místo plné... hlíny.
Spike: No, dobře, je tu trochu nepořádek. Potřebovalo by to ženskou ruku. Třeba tu tvojí.
(Giles vyndává Spikeovi ze zad něco, co mu tam střelila Iniciativa.)
Giles: Nevypadá to jako kulka. A na uspávací střelu je to moc hluboko.
Spike: Taky jsem nikde neusnul...
Giles: Je v tom jako nějáké malé světelné zařízení. Bliká.
Spike: Je mi jedno jestli to hraje rock´n´roll a nebo peče buchty, hlavně už mi to vyndejte ze zad!
(Willow má zavřené oči a soustředí se.)
Willow: Prosím tebe, Neesah, požehnaná dobrotou, náhodou a bohatstvím... dbej na mé karty. Sešli srdce, po kterém toužím.
(Zjistíme, že Willow drží karty.)
Alex: Víš, magie u pokerového stolu je hodnocena jako podvádění.
Hlavní postavy
Willow Rosenberg
Xander Harris
Rupert Giles
Spike / William Pratt / "Krvavý William"
Anya Jenkins
Riley Finn
Tara Maclay
Vedlejší postavy
profesorka Maggie Walsh
Graham Miller
Forrest Gates
Dr. Angelman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTýmová práce (neoficiální název)
Původní názevThe I in Team
Rok natočení2000
Premiéra8. února 2000
Česká premiéra9. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody