Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Smečka

Studenti navštíví zoologickou zahradu, kde se mimo jiné nachází pavilon hyen, kam je vstup zakazán. Tento zákaz však některým studentům včetně Alexe, který chce pomoct svému spolužákovi Lancovi, kterého si neustále dobírají ostatní spolužáci, nezabrání v tom, aby do tohoto pavilonu vstoupili. Když jsou v pavilonu a dohadují se, tak jim najednou všem žlutě zasvítí oči. Od té chvíle se všichni začnou chovat hrubě, útočně a mají zvýšenou chuť na maso, což odnese nový sunnydaleský maskot, prasátko Herbert a nejen on...

Do studentů totiž vstoupil duch hyeny. Všichni kromě Alexe jsou ředitelem odvedeni do jeho kanceláře kvůli podezření, že to oni zabili prasátko. Jenže studenti nedokážou potlačit chuť na syrové maso a snědí ředitele Fluetiho. Alex se mezitím pokouší sbalit Buffy, ta ho však bouchne lavicí a v bezvědomí odtáhne do knihovny, kde ho zamkne do klece. Giles s Buffy odejdou do ZOO, aby zjistili, jak to celé zvrátit. Tam jim ošetřovatel slíbí, že jim pomůže s rituálem a zároveň je upozorní, že smečka, jakmile se nají, začne hledat ztraceného jedince. Buffy proto rychle běží do školy, jelikož Alexe hlídá Willow, naštěstí tam doběhne včas a Willow zachrání. Hyeny se proto rozhodnou najít si k jídlu ve městě někoho slabšího. Buffy je najde a Alexe vyprovokuje, aby chtěl sníst zrovna ji, a tak je zavede až do ZOO. Jenže Giles v místnosti s hyenami najde mystický kruh a dojde mu, že se ošetřovatel pokoušel o to, aby se do něj dostal hyení duch, bohužel se to dřív povedlo studentům. Když Buffy, s hyenami v patách, doběhne do ZOO, najde tam jen ošetřovatele držícího Willow jako rukojmí a vykoná rirtuál. Vstoupí do něho hyení duch a ostatní opustí. Alex se vrhne na ošetřovatele, právě včas, aby mu zabránil Willow zlomit vaz. Buffy shodí ošetřovatele do oběhu s hyenami a ty ho sežerou. Když je po všem, do místnosti vstoupí Giles, který se probral z bezvědomí. Druhý den se Alex ptá holek, jestli nedělal nic trapného, když odejdou, přijde za ním Giles se slovy: "Studuji knihy o uhranutí zvířetem, ale nikde jsem v nich nenašel nic o následné ztrátě paměti, ale budu mlčet až za hrob."

Zajímavosti

Nadpis v Sunnydaleské ZOO je napsán stejným stylem jako ve filmu Jurský park.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Zabezpečení proti vstupu do pavilonu hyen je nedostatečné. Ve skutečnosti by tam byl nějaký hlídač, takhle si tam každý vstoupí, jak chce.

Je divné, že Buffy může mít na sobě během tělocviku žluté tílko, když všichni ostatní mají stejný úbor.

Když je Alex zamknutý v kleci, Willow se dívá na dokument o hyenách, ve skutečnosti jsou to ale afričtí divocí psi.

Když Buffy bojuje na konci dílu s ošetřovatelem, je vidět, že ji zaskakuje dublérka, Buffy má totiž jiný odstín vlasů.

HUDBA V EPIZODĚ

Reluctant Man (Sprung Monkey)

Smečka vchází do Bronzu.

All You Want (Dashboard Prophets)

Buffy a Willow vchází do Bronzu.

Far (Job's Eyes)

Smečka jde přes dvůr.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
allyska