Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Tíha světa

Buffy se po ztrátě Dawn uzamkne do sebe a nekomunikuje s okolím. Willow se jí rozhodne přivést zpět pomocí velice nebezpečného kouzla. Glory se mezitím začne chystat na svůj veliký okamžik.

Buffy není při smyslech, kouká do prázdna a parta neví, co dělat. Když se Alex a Spike pohádají a začnou prát, převezme Willow kontrolu a nařídí všem úkoly. Spike se ptá, co když narazí na Bena, ale ostatní nechápou, co tím myslí. Spike jim vysvětlí, že Ben je Glory, vždyť se v ní před nimi proměnil. Ostatní si nic takového nepamatují. Spikovi dojde, že Glory se takto chrání. Každý člověk zapomene její proměnu, když ji vidí, Spike ale není člověk.
Anya se postará o Taru a Willow se snaží pomoct Buffy tím, že se přenese do její mysli. Objeví se ve vzpomínce z Buffyina dětství, kdy její rodiče poprvé přinesli domu právě narozenou Dawn. Willow se jí snaží přemluvit, že ji potřebují. Pak se objeví v magickém obchodě, kde Buffy zakládá knihu a nakonec u ohně v poušti, kde vyslechne, že smrt je Buffyin dar. Alex a Giles jsou v nemocnici, kde Gilese ošetřili, a přijde za nimi Spike, že Glory nenašel, ale napadne ho zajít za jedním chlápkem. Opět se jim snaží vysvětlit, že Glory je Ben, oni to ale pořád nedokáží pochopit.
Glory se diví, že není spokojená, ačkoli už má klíč. Cítí se provinile, což jí vadí, protože ona cítit vůbec nemá. Vidí pak i Benovy vzpomínky. Ptá se potom Dawn, jestli si pamatuje její proměnu, ta souhlasí. Glory nadává, že hranice mezi nimi se rozpadá a chce dostat Bena ze sebe. Ptá se Dawn, jak to lidé dělají, že pořád něco cítí, nerozumí tomu. Glory se pak promění v Bena a ten vzpomíná, co všechno Glory udělala. Chce Dawn pomoct, a tak spolu utečou. Willow jde za Buffy do pokoje, kde je pohřbena Joyce. Buffy říká, že smrt je její dar, a tak nechá Dawn zabít. Pak si Willow zase povídá s malou Buffy, a pak opět Buffy zakládá knihy. Willow se ji snaží přemluvit, že nezabila Dawn, ale jen si to představuje. Buffy ale nechce rozumět. Spike a Alex přijdou za tím chlapem, co pomohl Dawn s vyvoláním matky a ptají se ho, kam Glory vzala Dawn. Ten jim radí, ať se jí vyhnou, ale on jim prý nemůže pomoct, přesto schovává nějakou krabičku. Spike prokoukne, že lže, ale chlápek je napadne a krabičku hodí do ohně. Alex ho nakonec probodne a Spike vytáhne krabičku z ohně. Alex si konečně vzpomíná, že Glory je Ben. Když odejdou, chlap ale otevře oči. Dawn s Benem se schovají a Dawn ho praští řetězem po hlavě. Ze země se ale zvedne Glorya říká, že ji to bolelo. S Benem se pak začnou hádat a ona mu nabídne nesmrtelnost a vlastní život. Ben to přijme a odvede Dawn zpátky.
Willow se ptá Buffy, proč se pořád vrací ke vzpomínce, kde zakládá knihy. Tam se prý Buffy na vteřinku vzdala Dawn. Zakládala knížky a pak jí došlo, že Glory nemůže porazit. Cítila to a začala to chtít. Aby to skončilo, protože už toho je moc. Uleví se jí, když Dawn umře. Proto zabila Dawn. Tím, že část jejího já to chtěla, její myšlenky to způsobily. Willow na ni vyjede, že to je obyčejný pocit viny, nic víc a chce, aby šla zpátky s ní, protože Dawn ještě mrtvá není, ale bude, pokud nepůjde a v tom případě by jí opravdu zabila. Willow odchází a Buffy jde s ní. Obě se probudí a jdou do obchodu, kde jí Giles řekne, co má Glory v plánu. Jediná možnost, jak to zastavit, je zabít Dawn.

Zajímavosti

Clare Kramer prozradila, jak náročný a drahý byl proces přeměny Bena v Glory a naopak. Výroba triku trvala asi 5 hodin a natáčení probíhalo nějak takhle: Charlie (Ben) musel stát v určité pozici, poté zamrznout. Pak vyběhl pryč, Clare vběhla na scénu, stoupla si třeba na bednu od jablek, aby byla ve stejné výšce. Pak se musela seřídit zpoza obrazovky.

V Alexově bytě je plakát s nápisem: "Peníze jsou ve svářečském oblouku!"

Sarah během natáčení posledních dílů byla zaměstnána natáčením filmu Scooby Doo v Austrálii, proto je vidět například v tomhle díle celkem málo.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

V epizodě 218 a 513 byla malá Buffy hnědovlasá, ale v této je blonďatá.

Symbol na čele Dawn zmizí v jednu chvíli během rozhovoru s Glory.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Tíha světa
 • The Weight of the World
 • 5. série, 21. epizoda (celkově 100. díl)
 • 15. května 2001
 • 22. března 2012
 • 2001
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533509/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia