Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Trojúhelník

Giles odlétá do Anglie, aby si promluvil s radou strážců. Potřebuje totiž nějaké informace o Glory. Jen s těžkým srdcem nechává svůj obchod vést Anyu, řekne však ostatním, aby na ni dohlíželi, což se Anye nelíbí. Navíc má v poslední době velké neshody s Willow.

Alex s Anyou si povídají v posteli o Buffy a Rileym a o tom, že je pryč. Buffy loví upíra v klášteře, zabije ho a pak se sestry vyptává na celibát. Buffy s Gilesem trénuje, Giles musí jet za Radou strážců do Anglie pro informace o Glory. Joyce je už o dost lépe. Buffy se smiřuje s Rileyho ochodem. Dawn si s ní o něm povídá. Spike si trénuje proslov, jak oslnit Buffy. Trénuje si to před její figurínou, ale moc mu to nejde, protože umlátí figurínu bonboniérou. Willow s Tarou čarují v obchodě, Anye se to nelíbí, protože Giles jí svěřil obchod a ony ty suroviny na kouzlo ani nezaplatí. Willow při hádce s Anyou omylem vyčaruje trola, který všechno kolem sebe rozmlátí. Buffy s Tarou si povídají ve škole o přednášce, ale Tara řekne nějaký nepromyšlený slovo, co Buffy připomene Rileyho, ta se pak rozbrečí. Anya s Willow honí po městě trola. Buffy s Tarou přijdou do obchodu, ten je ale rozmlácený. Alex se Spikem hrají v Bronzu kulečník a povídají si. Pak tam vtrhne troll, po něm tam vtrhne ještě Willow s Anyou. A hned za nimi přijde Buffy s Tarou. Z trola se vyklube Anyin bývalý přítel, který ji podvedl, ona ho proměnila v trola a pak se z ní stal se démon pomsty. Willow chce trola začarovat zpátky do krystalu. To se jí nepovede. Buffy ho zmlátí, ale trol uteče. Willow a Anya se v obchodě hádají. Willow se bojí, že Anya jednou Alexovi ublíží. Anya se zas bojí, že jí ho Willow přebere a taky ji štve, že jí Will z party neustále odstrkuje, přece jen se zná s Alexem od školky a zná ho tak, jak Anya ho znát nikdy nebude. Pak tam vtrhne trol, odhodí holky za pult a po tom tam vpadne i Alex. Alex mlátí trola, ale trol je silnější. Trol řekne Alexovi, že musí vybrat mezi Anyou a Willow, kterou zabít. To ale Alex nedokáže, protože obé jsou mu blízké. Buffy bojuje s trolem a Anya se ho snaží odlákát svými řečmi. Willow zničí jeho kladivo, ve kterém měl svou sílu. Trol naštve Buffy řečmi o tom, že láska Anye a Alexe nevydrží, Buffy sebere veškerou sílu a řádně ho nakope do zadku. Willow ho pošle do trolí dimenze. Giles přijede z Anglie, kde nic nové nezjistil. Baví se s Joyce a Buffy o Dawn, ale Dawn to uslyší.

Zajímavosti

Na ceduli v obchodu je napsáno, že zloději budou začarováni.

Je zde zajímavá shoda v hláškách:
411: Alex říká Olafovi - Jsi bláznivý trol. Nebudu si
vybírat mezi svou dívkou a nejlepší přítelkyní. Tohle je šílená trolí logika.
705: Olaf říká Anye - Tvoje logika je bláznivá a náhodná. Jako trolí.
707: Buffy říká Holdenovi - Víš, tohle překračuje hranice zla. Tohle je šílená trolí logika.

Willow si přeje, aby tu byla Buffy. Když se objeví, přeje si milion dolarů. Je to narážka na Přátele, kde Chandler v prvním díle říká, poté co do kavárny vletí Rachel ve svatebních šatech, že by chtěl milion dolarů.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Lidé spadnou z podia, když Olaf rozbije sloupy. Na chvíli můžeme vidět bezpečnostní pásy, které měly lidi držet.

Olaf si vezme sud s pivem, co veze barman, než ho stačí dopít, což je ale netrvá dlouho, barman se najednou přemístí za lidi.

Olaf odhazuje Willow a Anyu za pult a očividně nemá v ruce kladivo. Jen co holky odhodí, zas ho má v ruce. Poté s ním omráčí Alexe. Ten vyběhne na schody a Olaf zas kladivo v ruce nemá. Hned jak dorazí do obchodu Buffy, ho ale zase v ruce má.

Olaf odkopne v obchodě Buffy a my můžeme vidět tvář doublérky.

Olaf sice nazývá Anyu Anyankou, jenže tohle jméno znát nemůže. Znal ji totiž pod jménem Aud.

Buffy drží v ruce časopis, když za ní přijde do pokoje Dawn. O chvíli později má ale v ruce medvídka, který před tím seděl na posteli. Je divné, že by Buffy po takové chvilce odhodila časopis a vzala si plyšáka.

Will nechá zmizet pokladnu. Když jí vrátí zpět, Anya vyndá bankovku a drží ji v pravé ruce. Hned po střihu ji ale drží v ruce levé.

No na to, že SPOILER » trolím kladivem Buffy v epizodě 522 dá slušně zabrat Glory «, je divné, že Alex vydrží kladivem několik ran bez jakékoliv újmy.

Narážky na další seriály

Přátelé

Willow si přeje, aby tu byla Buffy. Když se objeví, přeje si milion dolarů. Je to narážka na Přátele, kde si v prvním díle Ross přeje být znovu ženatý a v tu chvíli vletí do kavárny Rachel ve svatebních šatech. Chandler si tedy zkouší přát milion dolarů.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
cindy