Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Noc oživlých mrtvol

Buffy se snaží zapadnout v Sunnydale a zlepšit vztahy se svými přáteli, jenže ona se nechce svěřit, co se doopravdy stalo tu noc, co byl zabit Angel a oni taky nemají zrovna chuť mluvit o všem, co stalo a co si kvůli tomu, jak zmizela, museli vytrpět. Snyder nemá vůbec v úmyslu dát Buffy další šanci a nechat ji na sunnydaleské střední dostudovat. Buffy se rozhodne, aby prolomila ledy, uspořádat večeři. Parta se však rozhodne, že u Buffy uspořádají večírek, kde bude hrát kapela, ve které hraje Oz, aby se tak vyhli konfrontaci s Buffy.

Buffy, při hledání svátečních talířů, najde mrtvou kočku, a tak ji s matkou zahrabou. Jenže ona, díky nigerijské masce, co si Joyce pověsila na stěnu, vstane z mrtvých a jde zpátky do domu, kde vyděsí Buffy i Joyce. Giles si pro ni přijede, aby vše mohl prozkoumat a zjistit tak, co ji oživilo.

Začne párty a Buffy, nemile překvapená, jde za Willow, aby si promluvili, ta se však chová odtažitě. Buffy proto zamíří do svého pokoje, na cestě mine Alexe a Cordy, kteří ji i všechny ostatní ignorují a věnují se jen líbání. Když jde Buffy přes kuchyni zaslechne Buffy svoji matku, jak říká své kamarádce Pat, že teď když je Buffy zpět, je to težší, než když tu nebyla. Což Buffy dorazí a vběhne do svého pokoje a začne si balit. V balení ji přeruší Willow.

Mezitím Giles zjistí, že ta maska, co ji má Joyce v pokoji, oživuje mrtvé a tak vyrazí k domu Summersových, cestu mu zkomplikuje pár zombie.

Willow řekne Buffy, že když to nejde lehce, tak se prostě sbalí a uteče a nechá své přátele na holičkách. Taky ji vyčte, že tu pro ni nebyla, že potřebovala poradit, jak se vypořádat s tím, že chodí s vlkodlakem, začala čarovat... Poté se v pokoji objeví i Joyce a začne své dceři vyčítat, co si kvůli ní musela vytrpět. Hádka se přesune do obýváku, kde se k hádce připojí i Alex se svými nevybíravými komentáři. Do baráku však vtrhnou zombie jdoucí po té masce. Všichni utečou do pokoje Joyce, kromě Oze a Cordy, kteří zůstanou dole, kde se také objeví Giles a řekne, že ten, co si nasadí tu masku, se stane démonem. V ložnici, mrtvá Pat ožije a navleče si masku a stane se tak démonem, znehybní Buffy bílým světlem a odhodí ji. Když se Pat pokusí zabít Willow, Buffy skočí po Pat a obě se propadnou oknem do zahrady. Tam ji Buffy zapíchne lopatu do očí a tím ji zabije a zároveň zmizí i všechny zombie. Všichni se sejdou v obýváku a tam se Willow konečně s Buffy obejme.

Další den přijde Giles za Snyderem a donutí ho vzít Buffy zpět. V kavárně se Buffy baví s Willow, která mluví o svých experimentech s čarováním a obě se rozhodnou zapomenout na poslední měsíce.

Zajímavosti

Ty růžové šaty, co má Buffy na sobě na párty, jsou ty samé, co měla na sobě ve snu s Angelem v epizodě 301.

Z epizody byla vystřižena scéna s Joyce, kde říká o Snyderovi: "Všimla sis někdy jeho zůbů? Jsou jako mrňavé zoubky hlodavce - příšerné, ostré malé zoubky. Vidíš je a máš je chuť vytrhat kleštěma."

V této epizodě poprvé vidíme oblíbenou kavárnu.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když jde Buffy na setkání s Willow, má na nohou modré boty, ale když jde za mamkou popovídat si, tak má boty růžové.

Když Alex navrhne hlasování o tom, jaký způsob oslavení Buffyina návratu bude nejlepší. Willow zvedne ruku a drží v ní tužku, v dalším záběru je ale tužka pryč.

Buffy prostírá stůl pro 6 osob, my ale víme, že jich má být 8.

Buffy odchází do svého pokoje a přivře dveře, v dalším záběru jsou ale otevřené. Navíc je divné, že není slyšet hudba zezdola, která je opravdu hlasitá.

Když se zombie dostávají skrz hlavní dveře, je vidět, že dveře nejsou ze dřeva, ale z nějakého měkčího materiálu.

Když do domu vpadnou zombie, Joyce se Buffy zeptá, jestli to nejsou upíři, ta si není jistá a tak do jedné zabodne kolík, ale na špatné místo, navíc jako přemožitelka by měla ihned poznat, že se o upíry nejedná, a navíc nebyli do domu pozvaní.

HUDBA V EPIZODĚ

Never Mind (Four Star Mary)

Buffyina oslava.

Pain (Four Star Mary)

Buffyina oslava.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Noc oživlých mrtvol
 • Dead Man's Party
 • 3. série, 2. epizoda (celkově 37. díl)
 • 6. října 1998
 • 26. prosince 2011
 • 1998
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533411/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska