Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Šíleně zamilován

Buffy na hlídce málem zabije skoro neškodný upír. Ta je z toho vyvedená z míry, neboť v poslední době tak trénuje a tudíž by měla být ve vrcholné formě. Řekne o všem Gilesovi a taky, že by ráda věděla, na co doplatily předchozí přemožitelky. Jenže v knihách se maximálně píše, že zemřely. Buffy napadne, že by se mohla zeptat Spika, protože ten už dvě přemožitelky zabil.

Buffy bojuje s upírem, ale když se ho chystá bodnout tak to nevyjde a on bodne ji. Naštěstí tam přijde Riley. Riley Buffy ošetří, ta to ale chce tajit před mámou, tak požádá o pomoc Dawn. Riley vezme na hlídku i ostatní, ale ti jsou moc hluční. Giles s Buffy studují přemožitelky, ale nepíše se tam nic o tom proč zemřely, co udělaly špatně, nic o jejích poslední bitvě, protože o tom neměl, kdo napsat. Proto jde Buffy za Spikem, který zabil dvě přemožitelky. Spike vzpomíná, na rok 1880, kdy byl básníkem a vyznával lásku jisté Cecily, ta ho odmítla. Pak potkal Drusillu, která ho proměnila v upíra. Angelus nadává Spikeovi, protože je ohrozil. Angelus se Spikem pere. Angelus se zmíní Spikovi o přemožitelce, Spike se jí stane posedlý a jde ji hledat. Byl rok 1900, v Číně bylo povstání boxerů, Spike bojoval s přemožitelkou a porazil ji a pak se napil její krve. Přišla za ním Dru, dal jí ochutnat přemožitelčinu krev a pak se spolu milovali. Potom odešli z města. Spike vysvětluje Buffy, jak to chodí, upírů jsou tisíce, ale ona je jen jedna, upírům stačí, když jediný z nich má to štěstí a zabije přemožitelkou. Buffy se Spikem bojují, zatímco Spike pokračuje ve vyprávění svého příběhu. Druhou přemožitelku zabil v New York City roku 1977, prali se v jedoucím metru. Spike ji odhalí Buffy důvod, proč zemřely, bylo to proto, že vlastně ve skrytu duše toužily zemřít. Každý den žily ve strachu a nejistotě a hrozila jim smrt. Jediný důvod, proč je Buffy pořád naživu je, že je moc svázaná se světem. Má totiž kamarády a rodinu. Spike ji slíbí, že tam bude, až si bude přát umřít, aby mohl ukončit její život. Spike se snaží políbit Buffy, ale ta ho odmítne stejnými slovy, jak to udělala Cecily. Že je prý méněcenný. Spika to urazí, naštve se a chce Buffy vyřídit. Harmony mu to vymlouvá. Spike pak znovu vzpomíná, na rok 1998, v Jižní Americe s ním Dru mluví o Buffy o tom, jak je jí posedlý a nemůže na ni zapomenout.
Mezitím Riley s ostatníma, číhají na toho upíra, co bodnul Buffy, ten se však přidá k skupině ostatních, proto se je rozhodnou vyřídit ve dne. Riley se tam pak ale vrátí a bez ostatních vyřídí ty upíry.
Buffy přijde domů, kde jí máma řekne, že musí do nemocnice, protože je nemocná a udou jí dělat CT sken. Buffy jde na verandu a rozpláče se. Tam ji najde Spike, který tam přišel s úmyslem ji zabít, ale nedokáže to, když uvidí Buffiny slzy. Tak si k ní jen sedne.

Zajímavosti

V této epizodě jsme se dozvěděli, že Spike má na obočí jizvu od přemožitelky z Číny a že svůj plášť získal od té druhé přemožitelky, co zabil. Ve skutečnosti James Masters (Spike) má jizvu díky přepadení v New Yorku.

Je evidentní, že Alex už si nepamatuje nic z vojenské techniky, kterou ovládal v epizodě 206, jelikož nerozumí signálům, co jemu a ostatním ukazuje na hřbitově Riley.

Doug Petrie (scénárista) měl na doručení hotového scénáře pouhé 4 dny.

Tato epizoda se měla jmenovat "Love's Bitch" (Láska je mrcha), což měl být odkaz na Spikovu řeč o lásce v epizodě 308.

Scéna z povstání se objevila také v epizodě seriálu Angel, epizoda se jmenovala Darla a byla vysílána hned po této epizodě.

Kali Rocha, která hraje Cecily, [spolier]se vrátí jako Halfrek v epizodě 612.[/spoiler]

Obě herečky, co hrály přemožitelky jsou jak herečkami, tak kaskadérkami a všechny bojové triky dělaly samy.

Toto je 9. nejoblíbenější epizoda Joshe Whedona (tvůrce seriálu).

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když Spike sundává přemožitelce kabát, je na jeho rukách vidět, že je opálen. Opálení je také vidět, když Spike sbírá peníze od Buffy ze země.

Spikův odraz můžeme vidět v metru, kde bojuje s přemožitelkou.

Těsně před tím, než jsou scény z metra Buffy bojuje se Spikem. Toho posléze shodí na zem a vyhrožuje mu kolíkem, který si ale z bundy nevyndala a ani ho v předchozích záběrech neměla v ruce.

Na hřbitovně, když se parta podivuje nad signály Rileyho, Will dojí brambůrek, co má v ruce, pak zesměšní signál a v dalším záběru zas dojídá brambůrek.

Buffy shodí Spika na zem, kabát z jeho levého ramena spadne, v dalším záběru je spadený z obou ramen. Poté začne sbírat peníze a my si můžeme všimnout mikrofonu, který je v kapse zezadu na jeho kalhotách.

V epizodě 203 Spike řekne, že to Angel ho udělal upírem, v této epizodě však vidíme, že to byla Drusilla.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Šíleně zamilován
 • Fool for Love
 • 5. série, 7. epizoda (celkově 86. díl)
 • 14. listopadu 2000
 • 2. března 2012
 • 2000
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533427/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
cindy