Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zdroj moci

Po odchodu Buffy, se ostatní nedokáží shodnout na tom, co by měli udělat dále. Když se Spike vrátí a zjistí, co udělali, odejde Buffy hledat.

Vše zhasne. Obsluha elektrárny opustila Sunnydale. Zbývající lidé opouštějí Sunnydale. Buffy si najde jeden dům, kde přespí. Spike a Andrew čekají v kapli na tmu.
Dívky v domě řeší, co budou dělat. Protivníci jsou První, Caleb, Praupíři a Nositelé, kteří jsou nejslabší z nich. Mohou jednoho unést a přimět ho mluvit. Kennedy se to nelíbí, chce využít informace o pečeti. Faith ji ale vynadá, že teď je jejich šéf a pravidla určuje ona. Prvotní se bojí, že přemožitelce to dojde, ale Caleb ho uklidňuje. Kennedy jde sama temnou ulicí a napadnou ji Nositelé. Objeví se ostatní s Gilesem, všechny zabijí a jednoho chytí. Zjistí ale, že je němý. Dawn napadne zaklínadlo, pomocí něhož dříve v Turecku komunikovali s němými. Vrátí se Spike s Andrewem. Spike se ptá po Buffy, oni mu řeknou, že probrali neshody, dali se dohromady a Buffy došla k závěru, že si udělá volno. Spike pochopí, o co jde, protože sama by uprostřed boje neodešla. Řekne jim, že jsou hloupí nevděční zrádci, Giles je podle něj naštvaný, že je teď Buffy lepší než on. Zemřela pro ně všechny a teď ji vyhodili. Faith se s ním začne hádat a pak prát. Když řekne, že neví, kde Buffy je, Spike odejde. Najde ji po čuchu. Willow začne dělat zaklínadlo na Nositele a on začne mluvit skrz Andrewa. Je prý součástí velké temnoty, která slouží tomu Prvnímu. Poslouchají příkazy Caleba, připravují se na bitvu, ničí přemožitelky a v podzemí budují arzenál. Vyrábějí zbraně v nejvzdálenější části města. Giles ho podřízne, že už toho ví dost.
K Buffy ležící na posteli přijde Spike. Buffy řekne, že Faith za to nemůže, myslí, že měli pravdu. Spike ale tvrdí, že se normálně nevzdává, takže jestli jí vedoucí místo vzali, může si jej vzít zpět. Potřebují ji, protože bez ní je tam zmatek. Buffy vadí, že když něco poručí, některá z dívek pokaždé umře. Od všech se odřízla a Spike s ní chtěl být jen proto, že byla nedostižná. Spike ale odpoví, že je nesnesitelná. On sice dělá spoustu chyb, ale jednou věcí si je jistý - Buffy. Miluje ji, proto čím je, ne proto, že ji nemůže mít. Vidí, jak se snaží, její sílu, zná to nejlepší i nejhorší z ní. Je ta jediná. To ona být ale nechce. Spike odpoví, že nemá na vybranou. Když chce odejít, Buffy ho poprosí, aby zůstal s ní. Tak si k ní lehne, obejme ji a zůstanou ležet.
Faith plánuje s Gilesem napadnutí podzemí, když se jí objeví ten První jako starosta Wilkins. Říká jí, že Buffy jí chce pořád zabít, ale Faith se Buffy zastává. První říká, že ji nikdy nepřijmou mezi sebe, vidí v ní vraha, ale Faith ho vyhodí. Přijde Wood, Faith mu poví o Prvním a že by chtěla, aby tam byla Buffy. Potom se spolu vyspí. Kennedy opatřila místnost jen pro sebe a Willow. Ta má strach, že se promění ve zlou, ale Kennedy nedbá a užijí si. Anya a Alex říkají, že je nebaví poslouchat milování ostatních a také se spolu vyspí. První říká, že jim závidí. Závidí jim, že cítí.
Spike se probudí sám s lístkem od Buffy. Ta se zatím objeví v Calebově vinném sklepě, zabije Nositele a hodí mu ho pod nohy. Vyprovokuje ho a začnou bojovat, ona před ním ale skvěle uhýbá. První mu nadává. Caleb se naštve, odhodí sud a objeví se vchod do podzemí. Tak tam Buffy skočí a najde sekeru zaseknutou v kameni. Faith chce najít Buffy, chce mít jistotu, že je v pořádku a pošle jí sledovat partou. Potencionální přemožitelky jdou hledat arzenál. Dojdou do podzemí a najdou meče, ale u nich Nositele a začnou bojovat. Zabijí všechny Nositele a najdou truhlu. Když ji Faith otevře, je tam bomba, která bouchne za 8 vteřin. Pokusí se utéct.

Zajímavosti

Stanice BBC při vysílání vystříhala všechny milostné scény.

Spike řekne Gilesovi, že na Buffy žárlí, protože mu přerostala přes hlavu. To samé mu řekla Willow v epizodě 622.

Kouzlo, které má umožnit Nositeli mluvit, je v turečtině: "Konus bizimle gozsuz adam. Konus bizimle gozleri olmayan adam." Překlad: "Bezoký muži mluv k nám. Muži bez očí mluv k nám."

Tikání bomby pokračuje i přes titulky: "Executive Producers". Dostane se k nule, když titulky zmizí.

Lesbický sex mezi Willow a Kennedy je první, který se objevil na televizních obrazovkách.

Nechuť Buffy ke střelným zbraním je opět ukázána, když vyžene obyvatele domu a zbraň poté s nechutí odhodí na zem. Když pak jde za Calebem, ani ji nenapadne zbraň si vzít.

Zbraň, kterou Buffy vyjme z kamene je Scythe. Objevila se poprvé v komiksu Fray, o přemožitelce 200 v budoucnosti. Komiks byl napsán Joshem Whedonem.

První v podobě starosty říká Faith prskavko, tak jak jí říkala i máma, i starosta například v epizodě 320.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Na konci minulé epizody měla Anya vlasy rovné. Teď je má vlnité. Přitom všichni ostatní mají stejné oblečení jako minulou epizodu.

Faith bojuje s Nositeli ve skladu zbraní. Můžeme slyšet říznutí nože. Faith však v ruce nůž nemá. Nejspíše chyba ve zvukových efektech.

Je divné, že První ani Caleb neposlali nikoho, aby chránil zbraň určenou pro Buffy.

Kennedy nemá rány na tvářích z epizody 718, v 719 je ale měla. Přitom Buffy rány z epizody 718 stále má. Že by se Kennedy hojila rychleji než Buffy?

Když si Kennedy a Willow povídají na posteli, Kennedy má ruku pod prsama Willow. Když je záběr na záda Willow, má ruku níže, spíše až na zádech Willow.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia