Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Outsider

Alex je zraněn při bitvě s démony a Giles mu radí, aby se příště držel zpátky. Dokonce i Cordélie mu dává najevo, jak je pro všechny ostatní postradatelný a k ničemu. Giles z knih zjistí, že se blíží konec světa.

Alex je smutný, protože každý z party má nějaké schopnosti a nechtějí ho k ničemu pustit. Cordelie se mu posmívá. Giles zjistí, že se blíží apokalypsa a někdo chce otevřít pekelnou bránu. Alex se skamarádí s jedním klukem, který vskřísí své kamarády jako zombie a má Alexe jako řidiče. Když ho chtějí vzít mezi sebe do party a udělat z něj také zombie, tak uteče. Cestou potká Faith, vzájemně si pomůžou, a u Faith se pak spolu vyspí. Alex se pak vrátí za zombiema, ale zjistí, že udělali bombu a dali jí do školy. Jde tam, ale zatímco on zápasí se zombie klukama, kteří nechtějí zneškodnit bombu, z Pekelné brány roste příšera, kterou ale parta zvládne. Alex zůstane dole ve sklepě s bombou a zombie kápem Jackem, snaží se ho přesvědčit, aby bombu zneškodnil. Ten to na poslední chvíli udělá, a tak Alex pomohl zachránit sebe a celou partu. Když si ho Cordelia druhý den dobírá, jen se usměje a jde dál.

Zajímavosti

Dle Nicholase Brendona se v této epizodě změnil Alexův charakter.

Vysvětlení názvu dílu najdeme v Cordéliině oslovení Alexe - Zeppo skupiny. To je narážka na Herberta "Zeppa" Marxe, nejmladšího z pětice bratrů Marxů. Tito bratři tvořili od roku 1920 do roku 1940 známou komediální skupinu a Zeppo byl ten v pozadí, z kterého si všichni dělali legraci a odnesl většinu vtípků.

Eliza Dushku při jednom rozhovoru popsala, jaká byla reakce rodiny na její sex s Alexem: "Poté co jsem se vyspala s Alexem a vykopla ho z motelu, mi babička přes dva týdny nezvedala telefony a moji malí bratranci sledovali každý díl, ale jejich otec onu milostnou scénu vypnul. Když šli bratranci do školy, tak tam na ně děti křičeli, že jejich setřenice měla sex a smáli se jim, že to neviděli.

Nicholas Brendon byl přímo nadšený, že epizoda je především o něm. Taky tuto epizodu považuje jako za jednu ze svých nejoblíbenějších.

Joss v jednom rozhovoru prozradil, že fanoušci nemají tento díl moc rádi, protože jim unikla pointa. Je to totiž epizoda, kde se všechno odehrává z pohledu Alexe. Jeho melodramatický pohled na vztah Buffy a Angela a kopačky od Faith poté, co konečně ztratí panictví, jsou vrcholy epizody.

Buffy se podivuje nad tím, proč sesterstvo má ve zvyku vítězství v boji slavit pojídáním svých nepřátel, proč si raději nedají Gatorade. To je sportovní nápoj. V epizodě 107 Alex řekl: "Kluci udělají všechno, aby ohromili holky, jednou jsem vypil celý galón Gatorade bez nadechnutí." V epizodě 609 SPOILER » Buffy Amy říká, že za tu dobu, co byla krysou, vznikl nový druh Gatorade, modrý. «

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Oz a Alex diskutují o tom, co znamená mít "vejšku". Skrz jídlo můžeme vidět Buffy, Willow a Alexe, jak obědvají u stolu.

Nad Gilesem je vidět mikrofon, když říká Willow a Buffy o tom, že se pokusí spojit s duchovními vůdci.

Zombie Parker přijde o hlavu pomocí poštovní schránky, z které vypadnou dopisy. V dalším záběru jsou dopisy jen trochu vystrčené ven.

Po automobilové nehodě vyhrožuje Jack Alexovi nožem a nůž drží u jeho levého ucha. Když je záběr zepředu, najednou nůž drží pod jeho bradou.

Alex a Jack diskutují u tikající bomby, na začátku ukazuje časovač 11 sekund a o dvě sekundy později ukazuje 12 sekund.

HUDBA V EPIZODĚ

G Song (Supergrass)

Xander mluví s Lysette.

Easy (Tricky Woo)

Xander jede v autě.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia