plakát seriálu

Buffy, přemožitelka upírů

(Buffy the Vampire Slayer)

Epizoda 4×02 – Životní podmínky (Living Conditions)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Buffy se stále víc nemůže snést se svojí spolubydlící Kathy a neustále se hádají i kvůli maličkostem. Buffy se zdá sen, ve kterém jí po břiše leze škorpion, z krku jí stříká krev a zelenooký démon z ní cosi vysává. Byl to však jen sen?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Buffyina spolubydlící Kathy neustále poslouchá Cher. Buffy to leze na nervy, proto odchází. Střetne se s Willow, přitom je sleduje nějaký démon, chvíli nato přiběhne Kathy a démon na ně zaútočí. Buffy ho přepere, démoni se pak domlouvají, že je mají sledovat. Druhý den jde Buffy pro radu k Gilesovi, aby se nemusela setkat s Kathy. Kathy si čistí flek na triku, když ji napadne, že vleze Buffy do skříně a půjčí si něco od ní. Ve skříni si všimne taky Buffiných věcí proti upírům. Buffy jde na oběd, v řadě na jídlo potkává kluka jménem Parker, pak si sedne k přátelům a Kathy se k nim vetře. Buffy všechno na Kathy jde na nervy, nápisy na jídle, zavíraní okna přes noc, zapisování hovorů… Buffy jde spát a zdá se jí, že z ní démon vysává život. Kathy se zdálo to samé. Parker zajde za Buffy, ale ta není doma, a tak si povídá s Kathy. Buffy se s Kathy kvůli tomu pohádá. Oz se nabídne, že pomůže Buffy na hlídce namísto Willow, která má domácí úkol. Buffy na hlídce ujedou nervy a rozbije lavičku. V noci se jí opět zdá ten samý sen. Další den si Willow povídá s Kathy a Buffy se kvůli tomu naštve, protože si myslí, že Kathy je démon a musí ji zničit. Willow i ostatní si myslí, že Buffy je blázen, a proto ji svážou. Buffy se z toho, ale dostane a jde rovnou za Kathy. Rvou se a Buffy jí strhne kůži, tím se potvrdí její teorie o démonovi. Kathy jí vysvětlí, že chce jenom její duši, protože její druhové démoni vezmou zpět do dimenze démonů, tu co nemá duši. Giles zjistí, že Buffy měla pravdu (díky nehtům Kathy, které opravdu rostou i po odstřihnutí a nedají se ani zničit), použije zaklínadlo, aby Buffy vrátil duši. Démoni konečně najdou Kathy a vrátí se s ní zpátky do jejich dimenze. Willow se nastěhuje k Buffy.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Believe (Cher)

Kathy si pouští tuto skladbu stále dokola.

Pain (Four Star Mary)

Willow věší plakát na zeď.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Když se Kathy prohrabuje v Buffyině tašce, můžeme vidět Kendřin kolík Pana Špičku.
Willow zmiňuje Cordéliino jméno.
Na začátku, když Buffy bojuje s démonem, můžeme vidět, že má Buffy dublérku.
Když Kathy ukazuje Buffy bloček se systémem telefonních hovorů a pak ho položí s perem otevřeným, v dalším záběru je pero zavřené.
Alex a Oz se snaží Buffy přivázat a Oz je po Alexově pravé ruce, když Buffy srazí jejich hlavy dohromady, je Oz po Alexově levé ruce.
Když Giles s Buffy mluví před svým bytem, má Giles v různých záběrech ručník buď v ruce, nebo na rameni.
Kathy hodí Buffy na skříň a když se Buffy má Buffy za zády dřevo. Kdžy však potom bojují můžeme vidět, že u skříně žádné dřevo není.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Buffy ze vzteku rozpůlí lavičku.)
Oz: Má to své výhody. Zabilas nebezpečnou... lavičku.
Buffy: To není vtipný, Ozzy.
Willow: A vyjedl mi můj talíř. (výtka ke Xanderovi)
Buffy: O co jde, Xandere? Nedostáváš jíst?
Xander: Jo, někdy. Za odměnu.
Hlavní postavy
Willow Rosenberg
Xander Harris
Rupert Giles
Daniel 'Oz' Osbourne
Vedlejší postavy
Kathy Newman
Parker Abrams
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŽivotní podmínky
Původní názevLiving Conditions
Rok natočení1999
Premiéra19. října 1999
Česká premiéra25. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody