plakát seriálu

Buffy, přemožitelka upírů

(Buffy the Vampire Slayer)

Narážky na jiné seriály
Šlechtična Buffy naříká a Willow na to reaguje slovy "To se nemohla přestrojit za Xenu."
Willow si přeje, aby tu byla Buffy. Když se objeví, přeje si milion dolarů. Je to narážka na Přátele, kde si v prvním díle Ross přeje být znovu ženatý a v tu chvíli vletí do kavárny Rachel ve svatebních šatech. Chandler si tedy zkouší přát milion dolarů.

Anya navrhne, že by si Buffy za zachraňování mohla účtovat peníze. To je narážka na seriál Angel. Angel a jeho kolegové si tak vydělávají.
Spike navštíví Trio a Andrew se ho ptá: Ty jsi Angličan, viď?
Spike: Yeah.
Andrew: Já viděl všechny epizody Doctora Who...
Na začátku epizody, když se Spike pokouší Buffy pomoct při boji a říká jí, že ti, co utekli, nejsou démoni. Buffiina reakce na něj: "Co kdyby sis to nejdřív ověřil, Jessico Fletcherová?"
Xander v rozhovoru s Buffy o Spikeovi zmíní CSI. ("OK, let's look at this objectively. Figure it out in a cold, impersonal, CSl-like manner, cos we're a couple of carpet fibres away from a case.")
Narážky na Buffy, přemožitelka upírů v jiných seriálech
Na hřbitově je nalezeno tělo, které je propíchnuté dřevěným kolíkem a Castle (Nathan Fillion) to komentuje: "Buffy zavítala do New Yorku?".
Fargovo heslo: Dougísek, přemožitel upírů. (Dougie the Vampire Slayer)
Prue: "Nesnáším hřbitovy v noci."
Phoebe: "Nesnáším hřbitovy ve dne."
Prue: "Nejspíš je tu plno upírů a zombie."
Phoebe: "Skvělé. Kde je Buffy, když ji potřebujeme?"
Ed: "Pamatuj CBDB. Co by dělala Buffy?" (Remember WWBD. What would Buffy do?)
Sestra Phoebe hraje v pornofilmu s názvem Buffay the Vampire Layer.
Na církevní konferenci řekne Luke Jasonovi: "A co to sakra bylo, jak jsi zlomil vlajku ve dví, jako nějaká muslimská Buffy s ptákem?" (And what the hell was the deal with you snapping the American flag in half like you some Muslim Buffy with a dick?).
(Paris je vyparáděná a chystá se ven.)
Paris: Jak vypadám?
Rory: Kam jdeš?
Paris: Já jdu do života, Rory.
Rory: Teď?
Paris: Ano, teď.
Rory: Je jedenáct večer, koho si myslíš že potkáš, Spika a Drusillu?


Leon se představuje jako Leon Taylor Malachi Slayer.
Delia si původně chtěla vybrat Buffy jako svoji hrdinku - byla to úloha do školy. V epizodě se objevila kniha-zpěvník "Once More with Feeling" - z muzikálového dílu Buffy.
Colin Fisher říká: Přiznávám se, jsem geek. Miluju je všechny - Star Trek, Star Wars, Buffy, Xenu, Akiru, dokonce koukám na Hranice Nemožného.
Sam si přeje, aby do města zavítala Buffy.
Mezi odkazy na homepage wiccapedie je kromě lektvarů, zaříkavádel apod. kategorie "Buffy the Vampire Slayer".
Damon nazve Elenu Buffy, když ji vidí posilovat na boj s upíry.
Lanu na upírku promění blonďatá upírka Buffy Sanders.
Profesor Milton Fine, kterého hraje James Marsters (upír Spike z Buffy), říká Clarkovi, že žádní upíři neexistují. ("There are no such things as vampires.")
Tim se modlí k plakátu Buffy, aby dostal práci v Darkstar Comics.
Název epizody naráží na seriál Buffy the Vampire Slayer.
Kritik na divadelním představení poznamená, že se vedle hraje divadelní hra Buffus the Bacchae Slayer. ("There's the opening of Buffus the Bacchae Slayer across the street.")
Tim říká Brianovi, že jeho expřítelkyně Twist je jako Cordelia. ("She's shallow, Brian. She's like...Cordelia out of Buffy the Vampire Slayer, and latterly Angel, the spin-off series set in LA.")
Francis telefonuje se svojí přítelkyní, ale ona věnuje větší pozornost seriálu v televizi, proto se jí Francis zeptá, jestli se dívá na Buffy. ("Are you watching Buffy?")
Když se Tim s leknutím probudí, zakřičí: "Buffy."
Medvěd Tim se modlí, aby byl obnoven seriál Buffy the Vampire Slayer. ("Thanks, Jesus. Okay, now, maybe we can talk about bringing back Buffy the Vampire Slayer.")
Podezřelý Ray Lester při výslechu říká, že si našel na internetu dívku, která ráda kouše a která si říká Buffy227. Taky uvádí její e-mail buffy227@gmail.com. ("I know her as buffy227@gmail.com.")
Maxův agent po Maxově špatném konkurzu na film Enterprise ho chce povzbudit a říká mu, že je tu ještě pořád Buffy. (Agent: "I'm sure you got it." Max: "Really?" Agent: "Absolutely. And if not, there's still Buffy.")
Nová přítelkyně pana Božského se jmenuje Willow Summers. Jedná se o spojení jmen dvou hlavních postav z Buffy the Vampire Slayer (Willow Rosenberg a Buffy Summers).
Název epizody naráží na seriál Buffy the Vampire Slayer. Erica se také při své cestě do minulosti účastní upírského LARPování.
Clare: Myslíš si, že by ji ve filmu hrála Sandra Bullock?
Topher: Není dost dobrá. Spíš by to byl někdo z Buffy nebo Dawsonova světa.
(Clare: Do you think Sandra Bullock will play her in the movie?
Topher: She can't get that good. Probably someone from Buffy of Dawson's Creek.)
Když se Richard ptá, jak to bude s oplodněním, řekne Christine, že Richard půjde na kliniku, pustí si epizodu Buffy a za devět měsíců je dítě.
Crichton zmínil, že za osmdesát let, kdy by se měl probrat ze svého "kamenného" stavu, by byla Buffy, přemožitelka upírů už dávno mrtvá.
Claire je na halloweenském večírku převlečená za přemožitelku upírů.
Audrey: "Vlastně jsem klidně mohla být roztleskávačka."
Claire: "Já jsem přemožitelka upírů."
Lewis: "Jsem čaroděj třetí třídy v církvi Buffy, přemožitelky upírů." ("I’m third level warlock in the Church of Buffy, the Vampire Slayer.")
Han vyhodí Caroline a ona se ptá Max.
Caroline: Kde na to přišel?
Max: Nejspíš na chatu Buffy, přemožitelky upírů.
Sheldon: "Buffy, přemožitelka upírů pokračovala v komiksu." ("Buffy the Vampire Slayer continued on as a comic book."). Později se Leonard a Penny na seriál dívají.
Při tom, co je Castle vyslán s penězi jako výkupné, řekne do vysílačky: "Rozumím. Konec." V originálním znění: "Roger that. Five by five." Tato fráze odkazuje na postavu Faith Lehane ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů.
Ve své písni Howard zmíní, že by Bernadette byl jako Buffy.
Ďábel předávající Samovi lapač duší prohodí "Vypadáš drsně, Buffy." ("Looking sharp, Buffy.")
Dean osloví Davida jako "Romeo", David mu to vrátí oslovením "Buffy". ("All right, you're with me, Romeo." "Sounds good, Buffy.")
Colin na seriál naráží ve hře Greatest Hits.
Epizodu psala Jane Espenson (scénáristka Buffy): V Rumpelstiltskinově hradě byl záběr na kosu, která byla hlavní zbraní na konci 7. série Buffy.
Hra "Gentleman" jednoznačně odkazuje na díl z Buffy (S04E10- Hush), kde jsou gentlemani hlavní záporáci, nosí stejné obleky a kloboučky.
Simpsonovi jedou v autě a Marge jmenuje restaurace, přičemž jedna z nich je Buffet, přemožitel hladu (Buffet the hunger slayer).
Ivy vyčítá Stefanovi, že je upírka: "Kvůli tobě jsem mrtvá, protože jsi mi lhal o tom, kdo jsi, protože mě tvůj kámoš Enzo proměnil v něco z Buffy, přemožitelky upírů."
Jeden ze seriálů ve hře Panto-nerd.
Chris říká, že předtím, než Buffy začala zabíjet upíry, Tonya se snažila porazit vlkodlaka.
Seriál zmíní v rozhovoru Chris.
Ezekiel přirovnává časovou smyčku, v níž se octli, k Buffy, přemožitelce upírů.
Paris propouští recepční a komentuje její neschopnost. Paris: "Omluv se rodičům a zaplať jim za semestry, kdy jsi studovala vliv Buffy, přemožitelky upírů na feministickou agendu." (Tell them you'll pay them back for the semesters you studied Buffy the Vampire Slayer's effect on the feminist agenda.)
Dean mluví o jejich skupině jako o Scooby gangu, což je původně parta Buffyiných přátel.
Elena se chtěla během Comic-Conu zúčastnit společného zpívání písní z Buffy.
Dospívající Kate má v pokoji plakát s Buffy.
Charlie se zeptá Jeffa jestli si myslí, že je Buffy.
Howard a později i Sheldon zmíní seriál v souvislosti se Sarah Michelle Gellar.
Pastor mluví o Grace jako o Buffy poté, co se ubránila dvěma mužům.
Ellie píše Kate, že se právě dívá na Buffy, epizodu Ticho.
Edwina se ptá, co dělali všichni lovci upírů, jako třeba Buffy, se všemi těmi srdci.
Rory omlouvá své vyjadřování tím, že ji ovlivnil maraton sledování Buffy.