plakát seriálu

Buffy, přemožitelka upírů

(Buffy the Vampire Slayer)

Názory uživatelů

Proti vsem(u)

Hodnotit Buffy je pro me hrozne tezke, protoze tenhle serial patri dlouhodobe mezi mych TOP 5 a stridave se pere s Firefly, Castlem a Doctorem Who o prvni pricku.
Mnozi serial rozdeluji na dve uplne odlisne casti: rady 1-3 a 4-7 a ja vicemene s timhle nazorem souhlasim. Pocatecni sezony jsou super, ale zhruba od poloviny nabere Buffy uplne jine tempo a stava se dospelejsim stejne jako hlavni hrdinove, kteri se musi vyporadat se svetem i po stredni skole.
Kazdopadne asi nejlepsi na cele tehle "taskarici" je vyvoj jednotlivych postav a napady scenaristu v cele se serialovym geniem Whedonem. Spousta veci se tu objevila uplne poprve (muzikal, lesbicky vztah...) a vlastne celkovy napad, jak malickata blondyna bojuje proti vsem(u) co chce svetu ublizit. A nesmim zapomenout na asi ty nejlepsi hlasky, jake se v serialov svete kdy objevily.
Za me jedocnacne 100 % (nemuzu jinak, znam vsechny dily nazpamet a na spoustu z nich muzu koukat porad dokola).
PS. v boji BAngel a Spuffy u me vede Spuffy (s Billy Idolem je preci jen mnohem vetsi sranda, aspon z pohledu me jako divaka, i kdyz pro Buffy asi Spike ten pravy nikdy nebude...).

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

I have to save the world..again.

Buffy, přemožitelka upíru je seriál, který by se s těží dal nazvat jinak, než upíří teen klasika, která řádně nakopává zadek všem moderním upířinám typu TVD, ale i plno neupírským seriálům jako třeba Teen Wolf.
Ti jenž tvrdí něco jiného nejspíš BtVS nikdy neviděli.
At se to někomu líbí nebo ne, tenhle seriál od Joss Whedona je legenda srovnatelná se Stokerovým Drakulou.
Je originální, plno modernách upířin kopíroje všechno, co už bylo v Buffy(ano, mluvím o vás, upíří deníčky, ty jedna modlo dnešních náctiletých!).

Co nás seriál učí?
Třeba TVD učí to, že je skoro správné nechat sebou manipulovat, nechat se od svých frajerů věčně stalkovat a zachraňovat, navíc se pak stát něčím, čím ta hlavní hrdinka není, aby našla své místo ve světě a nejtěžší věcí pro ní je, kterého chuje si vybrat. Buffy učí víře ve své schopnosti, zachování rodiných a přátelských hodnot, nemluvě o rozdělení a ujasnění priorit a nějaké románky? Kolem těch se netočí celý svět.

Seriál je primárně o nekonečném boji proti zlu v podobě démonů, upírů, vyšších formách zla. Systém záporáků není tak jednoduchý. Je tu opravdu velká pestrost, protože tvůrci hodně využívali toho, kolik nekonečných možností mají a každý záporák je opravdu hodně nebezpečný. Jednotlivé zápletky dílu mohou být různé. Buď se děj soustředí na hlavní zápletku celé série, nebo jsou tu volnější díly, které lze nazvat jako odlehčenou zábavu.
Seriál nepostrádá specifický humor, který má jednu z největších zásluh na úspěchu seriálu. Buď sarkastické hlášky, nebo řádné vyj*baní s divák. "Soudce je démon, kterého nezníčí žádná tehdejší zbraň" a Buffy přijde s raketometem.
Za to, že upíři přisli do módy můžemě vděčit právě Buffy. Ovšem silných hlavních hrdinek je jako šafránu.
Seriál má podle mě od každého žánru něco. Je tu drama, romantika, komedie, fantasy, thriller, prvky hororu, lehké sci-ffi taky(iniciativa). Whedon si s tím vyhrál natolik, že jeho vytvořil ikonu a vynalezl dnes už pro něj specifický styl.
Obdivuji fantazii tvůrců, kteří dokázali neokoukaně a noblesou vytvářet další a další zápletky, aniž by seriál ztrácel na kvalitě.

V seriálu najdeme různorodé typy postav, které se vyvíjí se seriálem a na konci už je nepoznáte.Některé postavy zde figurují vyloženě jako postavy komicke a doplňkove(např. Ředitel Snider).


Můj názor na hlavní hrdinku Buffy je takový, že i když je v ní taková fem-síla, hlášky apod, tak jí v oblibě moc nemám. Zkrátka nemusím postavy, co mají jednostrané pohledy na věci, nemluvě o jejím nekonečném moralizovaní, povyšování. Určitě jsem jí měla radši jako teenagerku, než jako dospělou.
Pokud mám vybrat nejlepší postavu, tak určitě Faith. To je doteď má nejoblíbenější postava ze všech, Eliza Dushku jí zahrála dokonale. Tu badass holku zbožňuju a díky ní jsem začala být totálně posedlá Elizou Dushku.

Postavy.
Další velice pevný, základní bod kvality jsou postavy, které byly vytvořeny.
Moje největší favoritka byla právě rogue slayer Faith, ale zde si opravdu každý najde svého favorita, at už je to roztomilá šprtka Willow, která se z nepopulární, odstrkované holky stane jednou z nejmocnějších postav v seriálu, či "sarkastický nazývač věci věcí pravými jmény" Xander, který je takové srdce celé party. Pak je tu knihovník/pozorovatel/genius Giles, který zastupuje v příběhu otcovskou roli, umí vyperlit nějakou tu hlášku a není to slušnáček v tweetu, jak by každý na první pohled řekl. Kdo má rád pořádně štiplavé řeči s pěknou dávkou upřímné bezohlednosti, tak si musí zákonitě zamilovat roztleskávačku Cordelii, nebo démonku pomsty Anyu. Kdo hledá takovou mužskou verzi, jistě mu padne do noty Spike, jehož cynismus, styl, akčnost, bojivá zuřivost, z něj tvoří (podle mě) jednoho z nejlepších upírů, co kdy vznikly, já osobně se do něj totálně zažrala. To samé bych řekla i o tajemně okouzlujícím Angelovy, který sice není tolik vtipný, ale je to zajímavá postava se zajímavou minulostí, jehož temné altergo je totálně boží.
Někdo si ale může i oblíbit Dawn, která je hodně silná po své psychické stránce, či srdečnou čarodějku Taru.


Herci se perfektně hodí na každou svojí roli a já si dodnes pamatuji všechny herce a jejich role, kdekoliv je vidím v jiné seriálu, řeknu "hele, ten hrál v Buffy toho a toho".
Díky tomu se mi dostala do podvědomí i Amber Benson, které se moc v kariéře nedaří, ale pro mě to vždy bude Tara.

Co lze ještě Buffy přičíst je to, že bojové choreografie jsou tu neskutečně vydařené.
V moderních upířinách se neustále vytrhávají srdce, párkrát se někdo ožene a už to svědčí o neporazitelnosti. V Buffy je plno postav, na jejichž bojové scény je radost pro oči se dívat, protože se zde předvádí tae-kwondo, karate, šerm, kick-box, nemluvě o kaskaderských kouskách. Buffy je takový akčnák, takže namachrovaní upíři z TVD by lehli během vteřiny.Seriál pochází z doby, kde se běžně točily minimálně půlminutové znělky, nějaký záběr na logo měli jen paka, takže další plus dávám za úžasnou, dynamickou znělku od Nerf Herder, kterou si dodnes pobrukuji a nikdy jí nedostanu z hlavy.

Celý seriál je opravdu velice pestrý, je tu plno ujetých, legračních epizod, stejně jako plno smutných a neskutečně emotivních epizod. Btvs je prostě všehochut.Plusy
# záporaci
# různorodí démoni
# poker o koťata
# Dark Willow
# Bunnies!(kdo viděl, pochopí)
# bojové choreografie
# Iniciativa
# skryté spoilery do budoucna ve scénářích.

Mínusy
# někdy až přehnaná důležitost Buffy
# násilně vecpaná postava Dawn. Postavu mám ráda, ale její příchod hodně věcí překroutil.


***Postavy***

+ Faith, Spike, Willow, Xander, Giles, Dawn, Angel, Oz, Cordelia, Drusilla a Riley
° Tara(byla zlatá, ale i tak střední cesta), Amy, Anya, Caleb, Darla, Joyce, Kennedy a i Buffy.
- Parker, Andrew, Adam,

Nejlepší epizody.
Hush(S4), Lovers walk(S3), Band Candy(S3), Welcome to the Hellmouth(S1), Once more with feeling(S6), Body(S5), Normal again(S6), Him(S7), Teacher's pet(S1), I'm robot, you Jane(S1), Smashed(S6),The gift(S5), Doppelgangland(S3), Grave(S6), Two to go(S6), Tabula Rasa(S6), Bad egg(S2), Chosen(S7)....fajn, zastavím se, než je vypišu všechny.

Nejoblíbenější dvojice.
•Xander a Willow
•Buffy a Spike
•Faith a Angel
•Giles a Anya
• Willow a Oz
• Cordy a Xander

Nejlepší hláškaři: Spike, Xander, Faith, Cordy a Buffy.

Série
Všechny mají u mě 100%, takže zbytečné vypisovat to postupně.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Večná srdcovka

Tí, čo seriál odsudzujú, v ňom najskôr vidia len upírsku slátaninu. Odporúčam pustiť si ho znovu a tento raz dávať pozor.

Buffy je seriál, ktorý ma do sveta závislosti na seriáloch dostal. Je to prvý seriál, o ktorom som si zisťovala prvé-posledné. Je to prvý seriál, do ktorého som sa zamilovala.
Je to moja srdcovka, kúsok, na ktorý nedám dopustiť.
Prvá sezóna bola slabšia, ale už tu sa začal ukazovať nevšedný Wheedonov režijný talent- a to hneď v dvoch smeroch: v zobrazení dynamickej, nevšednej, dohromady skvele fungujúcej partie protikladov a v dokonalam zmysle pre humor.
Druhá a tretia séria postupne seriál posúvali ďalej, výrazný skok prišiel potom v sérii piatej, v ktorej už bolo jasné, že sa nejedná len o bezduchú záležitosť, no o seriál rovnako vtipný, romantický a akčný, ako i dramatický.

Wheedonovský štýl milujem, dokázal mi to i nemenej obľúbený Firefly (spolu s Buffy sa vlastne jedná o dva moje úplne najmilovanejšie seriály) a mnohými nedocenený, no úžasný Dollhouse.

Buffy ukazuje, že každý z nás sa potýka s problémami, že každý z nás je občas sám, no každý z nás má okolo seba ľudí, ktorí mu pomôžu. Okrem toho to tvorcovia neskutočne vyhrali s obsadením, v ktorom sa snáď nenájde slabší článok.
Jedná sa o seriál možno trochu nevyvážený v častiach, no kvalitný ako celok. Nevraviac o rozmanitosti dielov, originalite nápadov a skvelej nadsádzke.

100 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Buffy - srdeční záležitost !!! ♥

Kultovní seriál Josse Whedona Buffy, přemožitelka upírů rozhodně patří mezi moje nejoblíbenější a důvodů je plno, především jeho originalita a sarkastický humor který i po letech zůstává vtipný. Buffy má neopakovatelnou atmosféru a děj jednotlivých epizod, který nikdy nenudí.
Divák si snadno dokáže zamilovat hlavní ale i vedlejší postavy za což můžeme poděkovat především tomu, jak jsou skvěle napsané ale i zahrané. Moje nejoblíbenější série je určitě šestá a postava jednoznačně Spike ale i samotná Buffy!

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
95 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Legenda legend

K seriálům jako tenhle se mi názory píšou nejhůře. Těžko se vyjadřuje slovy názor na seriál pro mě tak významný. Nicméně se pokusím.

Kdo tvrdí, že éru upírů odstartovala Twilight sága, by si zasloužil pár facek. V roce 1996 Whedon natočil Buffy, která v nás oblíbenost upírů zakořenila.
Já osobně jsem byla ještě dítě, když jsem viděla první tři řady. Pak dlouho nic a v 15 jsem viděla zbytek. Možná je to tou dlouhou dobou, ale Buffy na střední je podle mě skoro jiný seriál než Buffy po ní, což neznamená, že by jeden byl špatný, ale komu se zdá seriál příliš pro puberťáky, stačí vydržet, pozdější řady jsou dospělejší.
Těžko se Buffy popisuje. Otázkou je, zda je to vůbec potřeba. On ji opravdu ještě někdo neviděl? Buffy je prostě legenda mezi seriály, ostatní legendární seriály na něj dělají narážky.
Najdeme tam tajemno, strach, vtip, lovestory a vlastně vše, na co si vzpomenete. Pokud si nechete říkat seriálový amatér, Buffy je povinnost.

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Musíte si počkat!!

Hodně lidí hodnotí Buffy podle prvních tří sérií a nedokážou pochopit, kde se vzal ten kult... Všichni to berou jako Teenagerovský seriál, já jsem to taky nebrala nijak extra, než jsem viděla další série... Děj se perfektně rozjede... Jasně, to s Angelem připomíná v téhle době dosti oblíbený/opovrhovaný Twilight, ale vůbec to tak není... Doufám, že ti, co mají na Buffy špatný názor se budou dívat na COOL, protože Buffy bez Angela, Cordelie a bez střední je úplně jiná Buffy se Spikem, Tarou, Dawn a důmyslnějšími zápletkami...

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

100% zábava s přesahem

Buffy je kult, a dalo by se o ní (a spin-off seriálu Angel) napsat mnoho. V průběhu 7 sezón (na Nově běžely jen první tři, na Slovensku všech 7) se hrdinové i seriál dost mění, což někomu vyhovuje a někdo to naopak zatracuje, ale co je pořád stejné je zábavnost. Buffy osciluje mezi komedií, horrorem a dramatem (obzvláště od třetí sezóny), a každý si najde svou oblíbenou sezónu a postavu, ale je to hlavně chytré, vtipné a zábavné. Buffy je prostě Buffy.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

The Best Ever - Forever in my heart

Pro mne jako pro skalní fanynku , je těžké psát objektivní názor. Můj názor prostě zní, že tenhle seriál je legendou , klasikou a pro mne osobně tím nejlepším a nejzamilovanějším. Nemám ráda ty lidi, kteří to pořádni ani neviděli , jen třeba uviděli sekundově a hned ho odsuzují. Podle mne v Buffy si každý najde něco , : láska, detektivnost , všední život , dospívání , trocha toho hororu , napětí , zvraty ale hlavně emoce. Považuji tento seriál za nejlepší dílo Josse Whedona s legendárním a úžasným obsazením.Moc se mi také líbí vyvíjení se postav z opravdu potrhlých středoškoláků k úžasným dospělým. Nebo změny povah u postav. Rozhodně tento seriál stojí za shlédnutí a to nejen kvůli upírům. A co víc divák se nenudí vždy je tam něco vtipné. A na své si i přijdou diváci muzikálových epizodek - to už by ovšem mohlo být bráno jako spoiler:). Tenhle seriál je jedinečný a dokonce bych i souhlasila s předchozími názory - seriálová povinnost,(alespoň shlédnout 1 epizodu a pak se rozhodnout - ne hned soudit )(Pokud chcete vidět opravdouvou lovestory a seriál o přátelství a překonávání nástrach života s tím , že jste trochu výjmeční - DÍVAT ! :)

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Buffy the Edward Slayer

První seriál, o kterém jsem mohla říct, že je můj nejoblíbenější. První (a jediný) seriál, kvůli kterému jsem kdysi vztekle sjížděla www-stránky TV Nova ve snaze zjistit, PROČ-do-prkenný-ohrady-dávaj-vždycky-jenom-první-3-řady?! První seriál, který jsem o pár let později stáhla z internetu. Teprve nedávno jsem viděla poslední díl a i když je mi o pár let víc, musím přiznat, že mě to bavilo moc (i když ne tolik jako na začátku;).
Joss Whedon prostě tenkrát přinesl něco totálně nového a to mu už žádný seriál (ani film) nevezme, alespoň co se mě týče.
Kromě všech těch upírských věcí mě strašně bavil humor a výýýborná byla muzikálová epizoda. Naopak jsem si nikdy nezvykla na upírské obličeje - fuj - a moc mě nebavila 4. řada...celá ta záležitost okolo Iniciativy... No a celkový závěr seriálu bych brala trochu drsnější, ále to všechno jsou prkotiny, když je to srdcovka;)

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Bude koniec sveta.....už zase?!

Jedinečný seriál na svoju dobu. Prvé série sú len predohra, pretože pravá Buffy začína 4. sériou. Postavy su jednoducho originálne a celkovo všetko v Buffy je originálne :D. Nechcem naznačovať že prvé série sú zlé. To ani náhodou, ale jednoducho neskôr to začne naberať grády. Všetko je prepracované do detailu. Každý démon alebo zaklínadlo, proste všetko. V tomto seriáli nájdete čo len budete chcieť. Od lásky a humoru po smrť a nenávisť. Jednoznačne prvé čo vás upúta sú charakteri postáv. Počas celého seriálu sa samozrejme ešte vyvýjajú. Prvá séria je ukážka začiatku väčšiny amerických seriálov a filmov...príde nové dievča na novú školu. Jej kamaráti sú bifľoška a chlapec, ktorí je pre dievčatá neatraktívny a samozrejme má za nepriateľku najpopulárnejšie dievča na škole.... Týmto sa to začalo a ja som si myslela že to bude zasa len o tom istom, ale mýlila som sa :D Od pilota(tým myslím aj pilot), to začalo byť len zaujímavejšie a zaujímavejšie, takže ak ste ešte nevideli Buffy, rýchlo sadnite za PC a začnite pozerať, určite neoľutujete.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Seriál, ktorý začína až štvrtou sezónou.

Prvé tri série sú trošku toho, trochu hentoho a hlavne, čo najviac gulášu, však niečo jesť treba, však? Ale už počas nich bolo vidieť, že krivka úrovne má stúpajúcu tendenciu a raz za čas sa objaví niečo, čo má právo byť označené "nezabudnuteľné". Románik Angela a Buffy asi ako jediný upírsko-ľudský bol pekný, romantický a fajn (Spike bol s Buffy zábavnejší, dravejší, ale to už súvisí s dospievaním seriálu). Ako však prišla Buffy na "college" (keďže my ekvivalent na to asi nemáme), začala sa potýkať so skutočnými problémami, dospeli nám všetci protagonisti a humor sa vyrovnal, tak aj pridelené hviezdičky prudko stúpli a začína sa tvoriť kult. Odvtedy chvíľkami rástol, potom klesal, zas rástol, dosiahol podľa mňa vrcholovú úroveň v šestke, znovu klesol a bol koniec. Bol to seriál, ktorý si v tých pamätných 4 sezónach (4, 5, 6, 7) naváľal na plecia množstvo zaujímavých tém (a vo väčšine prípadov úspešne), do ktorých sa ani dnes mnohí nepustia.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

"Out. For. A. Walk ... Bitch!"

20/10 a to bez skrupulí. Ach, ty českým národem nepochopená Buffy. Ve světe je seriál kultovní záležitost a na žebříčcích nejlepších seriálů bez problémů obsazuje první příčky, ovšem český národ v něm vidí primitivní seriál o upírech a démonech. Ne ne a ne, tak tomu opravdu není. Buffy je komplexní seriál o dospívání, rodinných vztazích, ztrátě bližního, důvěře a přátelství (jo zní, to pěkně klišé, ale naštěstí jsou tam ty upříi a démoni). Když si k tomu přidáte skvělý a inteligentní humor, propracované postavy, zajímavé dialogy, neuvěřitelné propracovanou kontinuitu (Lost se měli inspirovat) a sem tam schované tzv. Easter Eggs v podobě Anyana strachu z králiků, nebo bourání městké cedule, máte recept na opravdu velmi nadprůměrný seriál - já tedy tvrdím, že naprosto skvělý seriál. Navíc je na svou dobu seriál netypicky progresivní a to jak v zobrazení homosexuality (zajímavost č.1: v BtVS se objevil první lesbický polibek v hlavním vysílacím čase v US TV), tak v podprahovém feminismu a #womanpower (zajímavost č.2: BtVS je vlastně parodie na typické zobrazení hloupých/křehkých blondýn, které ve většině akčních/hororových filmů zemřou jako první). Prostě v Buffy je vše, po čem Vaše teenagerovské (i dospělé) srdíčko plesá, tak hurá do toho a ne že si ji budete pouštět s českým dabingem! Plus v první série se seriál ještě lehce nachází, tak mějte trpělivost ... Slibuji, že od druhé série se seriál s každou přibývající řadou zlepšuje (dle mého subjektivního názoru seriál je na vrcholu koncem 5.série a pak to jde lehce zase dolů).

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

buffy

Nikdy mě to nezajímalo. Masky upírů, triky mi přišly dost chabé a o příběh jsem se nezajímala. No, ale jelikož tomu tady dávám 90%, tak se asi muselo něco změnit :) Kamarádka mi pustila asi dvě písničky z Once More with Feeling, a protože se mi to hodně moc líbilo, začala jsem si to stahovat... :) První řadu jsem zkoukla s takovým lehkým úsměvem na tváři, ale ostatní už si získaly můj respekt. Nejvíc na Buffy oceňuju dobrej humor a hezky natočený vtahy. Jsou díly, kdy strachem nedýchám a díly, u kterých kvůli smíchu padám pořád ze židle. Nejlepší je podle mě asi šestá řada a díl, který mám hodně ráda, je ten muzikálový :)
Jo, a Spike je nejlepší ;)

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Buffy

Buffy je pro mě srdeční záležitost. Byl to první seriál, který jsem opravdu sledovala, první seriál, který mě dostal a první seriál, který jsem prostě musela mít, abych se na něj mohla kdykoliv kouknout.

V dnešní době už jsou seriály úplně někde jinde (co se speciálních efektů atp. týče.), proto by byla blbost je porovnávat s dnešními seriály s upírskou tématikou. Proto se do toho ani pouštět nebudu. Zmíním pouze, že seriál má na jejich možnosti neuvěřitelnou úroveň.

Mě si seriál získal okamžitě, velký podíl na tom měli Joss Whedon a Sarah Michelle Gellar, která si s vtipem, se kterým byla Buffy napsána dokázala perfektně vyhrát, a do třetice David Boreanaz, kdy jméno jeho postavy mluví za vše.

Nejradši mám 3. sérii, jsem zarytý Bangel fan, ale příběhy zůstávaly čerstvé a originální až do konce seriálu. Ode mě 100%.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Buffy, the Vampire Slayer je pre seriálový svet o upíroch ako Drakula od Brama Stockera v knižnom svete o upíroch

V prvom rade, nie je dobré len na základe názvu odsúdiť tento seriál, že to bude ďalšia zlátanina na spôsob Twilight, TVD a pod. Vo svojej dobe bolo BTVS priekopníkom v upírskom svete, upíri v ňom nevybočujú z radu ako v iných tvorbách (ligotanie sa upírov na slnku a pod.) a našťastie nestojí všetko na upíroch.

Oproti dnešným seriálom sa mi zdá, že Joss Whedon spolu so svojím tímom išli oveľa viac do hĺbky pri riešení životných, rodinných záležitostí, či priateľstiev hlavných postáv. Rozhodne to nebolo tak povrchne odfláknuté ako dnes v podobných seriáloch. Ale to by ste museli dať seriálu šancu na viac ako len 1-2.série, aby ste to tam videli. Príbeh a podstata aj týchto vzťahov medzi postavami sa odvíja dlhodobejšie, a nielen v rámci pár epizód. To, čo sa udialo na začiatku seriálu naďalej zapadá aj do toho čo sa deje na jeho úplnom konci.

Pre mňa bola Buffy niečím, čo ma nielen uviedlo do sveta seriálov, ale aj sa mi zapísalo do srdca a tento seriál sa stal mojím najobľúbenejším seriálom vôbec. Pokiaľ sa budete pozerať poriadne a nielen štýlom "by očko", uvidíte zobrazenie Buffy ako silnej a neskôr aj nezávislej ženy, ktorá síce bráni svet pred upírmi, zlom, démonmi, temnými silami, či bohmi, ale aj ženy, ktorá musí zvládať obdobie puberty, typických /ehm, teda v jej prípade asi skôr netypických/ problémov v láske, ktorá sa stretáva s bežnými problémami doma, čelí nezhodám so svojou mamou, typickým problémom v škole a jednoducho musí zvládať aj normálny život medzi ľuďmi akoby sa vlastne nič nedialo.

Spočiatku v 1.sérii by sa zdalo, že je to len o Buffy (100%), ale postupne sa časom k nej pripájajú nielen dvaja najlepší priatelia, hanblivá bifľoška Willow (100%) a nemotorný, nešikovný a neobľúbený Xander (100%), ale aj Buffyin pozorovateľ Giles (100%) (s ktorým si občasne navzájom "pijú krv") a tajomný upír menom Angel (100%), ktorý si postupne nachádza cestu k jej srdcu (čo platí aj naopak, Buffy si nachádza cestu k jeho srdcu). Najmä pokiaľ ide o posledného spomínaného Angela, zdá sa, že títo dvaja sú si na jednej strane súdení, patria k sebe a na druhej strane sú si ako keby pre seba prekliatím. Počas celého seriálu sa však obmení v Buffyinej blízkosti veľa vedľajších postáv, preto ťažko hovoriť o každej jednej postave. Ohodnotím však aspoň pár výraznejších postáv, ktoré sa v seriáli vyskytli. Sem patrili určite jej ďalší priatelia/milenci - Spike (90%), Riley (60%), Buffyina mama (60%), ďalšia premožiteľka, s ktorou neskôr Buffy bojovala na život a na smrť - Faith (100%), namyslená boháčka obľúbená na škole a dočasne priateľka Xandera - Cordelia (odporúčam pozrieť si spin-off Angel, tam sa až ukazuje, že ani Cordy nebola tak hrozná ako sa v Buffy spočiatku zdalo) (70%), bohyňa Glory (40%), ktorá sa akosi "zasekla" v našom svete a chcela ho ovládnuť, Buffyina zrazu objavená sestra Dawn (50%), bývalá démonka Anya (90%), či čarodejnica Tara (80%), ktorá poplietla hlavu Willow.

Myslím si, že rozpisovanie deja každej jednej série by bolo zbytočné, ale dám sem moje vlastné ohodnotenie sérií. Niektoré série ma bavili viac, iné menej, ale seriálu ako celku nemôžem dať iné ohodnotenie, než 100%. Mojou najobľúbenejšou postavou je samozrejme Buffy a pokiaľ ide o súboj Spike - Angel, vyhráva u mňa rozhodne Angel, lebo je to ten typ, po akom niekto ako ja viac túži než po Spikeovi. Napriek tomu neuberám Spikeovi, že je rozhodne vtipný, je sexi a vie spievať! Čo je rozhodne bomba.

1.séria - 90%
2.séria - 100%
3.séria - 100%
4.séria - 80%
5.séria - 70%
6.séria - 90%
7.séria - 100%

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Má první závislost

Seriál BtVS se stal mým prvním velkým milníkem v mém začínajícím seriálovém světě. Byl to zkrátka první seriál, který mě opravdu pohltil (již na základní škole) a díky kterému jsem propadla kouzelnému světu seriálů. Od té doby, co jsem si svým způsobem zamilovala každého většího či menšího hráče ze Sunnydalle hltám kopu dalších seriálových přírůstků a za to vše vděčím především Buffy a Jossu Whedonovi. Chápu, že na dnešní dobu už je Buffy docela mimo mísu i co se efektů týče, ale už navždy bude mít místo v mém fanouškovském srdci. Díky!

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Buffy

Dřív, když seriál dávali v televizi, jsem naprosto nechápala, co na tom někdo má. Jenže po letech se ke mně seriál dostal znovu, v úvodním znění a já se zamilovala a jak do něj, tak do Wheedona :) Mám seriál ráda, ale pro mě spíš začíná až čtvrtou sérií. Postavy jsou úžasný, líbí se mi styl, smysl pro humor, že si ze sebe umí udělat i legraci. Pro mě nejlepší postavy jsou Buffy, která je prostě úžasná, a Spike, to, jak miluje Buffy, jaký má hlášky a ten jeho přízvuk :) Moje srdcovka :)

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Buffy

Z nostalgie bych dala plný počet hodnocení, protože jsem u toho jako malá strávila hodin a hodin, když ale dnes zahlédnu nějaký díl přijde mi spíš průměrný až podprůměrný.
Nejvíc mě bavili díly jak byli ještě na střední škole. Když se tam objevila její sestra, tak mě to přestalo bavit, nebylo to s ní moc zajímavý.
Nejradši jsem tam měla Willow, Taru, Angela a Buffy (ale jen v těch sériích než umřela, po z mrtvých vstaní byla divná).
A ze všech párů se mi tam nejvíc líbili Tara s Willow, byl dobrý nápad dát tam lesbický pár a těmhle to spolu dost slušelo. Díky tomu jsem si seriál ještě víc oblíbila. Škoda jen, že jim to muselo skončit.

90 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

První seriál, který jsem viděla úplně celý :)

Mnoha lidem zdá jako kravina i já s tím názorem začínala. Ale ač normálně nevyhledávám ty sci-fi věci, upíry, krev a tak dále, Buffy mě dostala hlavně díky tem srdcovým záležitostem...
1) Buffy - jakmile se objeví na scéně Dawn, připadám si jako Buffy. Starší sestra nepochopená tou mladší, která dělá všelijaké blbost a chová se mnohdy hloupě jen proto, aby dokázala, že s ejí vyrovná, i když to tak nelze brát, protože je úplně jiná. Přesto se někde v hloubi duše mají rády :)
2) Tara & Willow - Tara povahově mi asi nejpodobnější ze všech tam. Díky vztahu těch dvou jsem k tomu seriálu vlastně došla, protože právě kvůli nim mi jej známá doporučila. Tak trošku mé comming out story :)
3) Spike - Nutno říci, že i když jsem odjakživa na mladé a černovlasé klaďase, zcela opačný Spike mě uchvátil a jeho zpěv "Rest in peace" mě dostal na plné čáře *-* Brečela jsem jak želva, když jsem viděla poslední díl :((

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

The hardest thing in this world, is to live in it !

K tomuhle seriálu se mi velice těžce píše komentář, protože bych ho nerad pokazil. Jde totiž o seriál, který je pro mě důležitý a dá se říct, že v podstatě odstartoval moje seriálové šílenství. Tedy pokud nebudu počítat ranní animáky co dávaly o víkendech.

Moje první setkání s Buffy the vampire slayer bylo asi ve 3 třídě, kdy jí dávali ještě na nově. Musel sem vidět každý díl a v té době to pro mě bylo něco neuvěřitelného mezi pořady, které v té době běželi. Byla to růže mezi trním, ke které jsem si vytvořil zvláštní závislost. V té době jí však dávali jen do třetí řady a já si myslel, že tím to končí.

O dalších seriích jsem se dozvěděl až v 9 třídě, kdy jsem se bavili s kamarádkou o seriálech a navázali na tento seriál. V tu dobu jsem měl doma čerstvě zavedený internet a začal seriál sledovat dál od 4 série. Právě v tu chvíli seriál dostává až ty správné grády.

1. serie : je spíše o tom vyrovnat se s novým městem, novými lidmi a novým zlem. Největším problémem je zde však vyrovnat se pořádně s tím, že Buffy je přemožitelka. Ale jak se ukázalo, je to vyrovnávání na 7 serií a já se tomu nedivím.

2. serie : seriál jde kvalitou nahoru. Jde zde více o vztahy a překvapivé zvraty ve skupině. Kdo zná určitě ví. Finále této řady mě dojalo a na druhou stranu i potěšilo....možná je dobré zde říct, že nemám rád Angela. Spike a Drusilla ruleez :)

3. serie : na scénu přichází Faith, což je jedna z nejlepších postav seriálu. Ukáže se tu další způsob, jak by se přemožitelka mohla chovat. Nic moc záporák, přes to jde o jednu z nejlepších serií.

4. serie : přechod na vysokou, nástup Rileyho (který není snad nikým moc oblíbený) a jeho týmu. Serie to není špatná, ale má ty nejslabší díly, kteé v celém seriálu kdy byly.

5. serie : podle mě se zde objeví ten nejsilnější záporák, s kterým se musí Buffy utkat. Jde o serii, kde je asi nejvíce vidět Buffyino dospívání. Asi všichni kdo viděli vědí proč. Aby toho nebylo málo, tvůrci vytvoří postavu Dawn, která mi celou serii lezla šíleně na nervy.

6. serie. tuhle serii bych označil jako nejzábavnější. Všichni hýří vtipem, vtipné epizody, ale na druhou stranu i několik velice emotivních scén, které převrátí celý seriál. Poslední 3 díly ??? WOW

7 serie : poslední serie je už vážně dospělá. Příchod mnoha nových postav a některých již skoro zapomenutých. Téhle serii jsem dlouho nemohl přijít na chuť, ale když jsem celý seriál projel asi 3x dokola, začal jsem si říkat, že jde možná o jednu z nejlepších serií.

Jak už jsem říkal, tenhle seriál pro mě hodně znamená a odvíjí se od něj i spoustu mích oblíbených herců. Joss Whedon vytvořil skvěle promyšleny, emotivní, vtipný a dnes již legendární seriál, který mě hodně ovlivnil.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

95%

Buffy jsem sledovala už od dětství, když ji poprvé začala Nova vysílat. Nejvíc jsem ji ale ocenila o pár let později, když jsem si seriál stáhla v originále.
Je to jeden z mála seriálů, kterému se kvalita zvyšuje s přibývajícími sériemi. Tedy tak trochu. Sedmá nebyla zrovna můj šálek kávy, ale čtvrtá až šestá téměř neměly chybu.
Konec seriálu bych si asi představovala jinak, ale na druhou stranu to mohlo být horší. Seriál skončil tam, kde začal. (Welcome to) Sunnydale.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Buffy...

Miluji Buffy....Mám úplně před sebou ty doby,kdy jsem hodil bágl do rohu a utíkal k televize na v té době nejlepší seriál.Miloval jsem tu úžasnou znělku,ten děj,upíry,hudbu,postavy jsem zbožňoval.Těžko říct nějakou nejoblíbenější postavu,protože mám rád každou druhou,ale vyberu si tři.Buffy je prostě nejlepší,je to kočka a hlavní postava,potom asi Spike to je......no.....prostě nej a Willow,tu nejspíš z nostalgie,protože nemůžu zapomenout jak jsem se s kamarády hádal,která je nejhezčí a se ségrou,která postava je nejlepší...Jinak nedávno jsem si tuto spanilou jízdu znovu připomněl a totálně jsem si to užil...První série možná není to pravé ořechové,nějaké díly jsou pěkně ujeté,ale naštěstí je tato série kraťoučká,ale i tak si člověk prostě stačí oblíbit postavy a pomalu se do toho začíná pěkně dostávat a zvykat.Pak od druhé série to teprve začíná pořádná jízda,která cestou občas zadrhne,ale mě to vůbec nevadí a nevím jak ostatní,ale já miluju poslední tři série ze všech nejvíííííc.....Buffy jako seriál je třída a nesnesu jak někdo dokáže říct,že je to pitomost nebo sračka jako to dost lidí říká.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Slayer of my heart

1. série - Do Sunnydale přijíždí přidrzlá dívka s nezaměnitelným kouzlem - Buffy, která není tak obyčejná jak se na první pohled zdá (navíc střílí jednu hlášku za druhou a srší sarkasmem). Velmi brzy po jejím příchodu se začnou dít podivné věci - zhmotňují se noční můry, objevují se chlípné oživlé loutky a lidské kudlanky... už tady má Buffy a její přátelé své kouzlo...
Hodnocení 1. série - 80% Oblíbené díly - 01x04, 01x06, 01x10, 01x12

2. série - Buffy se utápí ve smutku, protože z kluka, kterého milovala se stala krvelačná zrůda. Psychologie postav se prohlubuje a na přemožitelku doléhá hořkost dospívání a spousta jiných problémů
Hodnocení 2. série - 85% Oblíbené díly - 02x03, 02x06, 02x09, 02x12, 02x13, 02x17, 02x20, 02x22

3.série - Přichází poslední rok na Sunnydaelské střední ... vztahy se prohlubují, zanikají, nebo se vytváří nové a do příběhu se dostávají dvě další velmi důležité postavy - Faith a Anya. Velkolepé finále, jsem rád, že to Snyder konečně odnesl.
Hodnocení 3. série - 90% Oblíbené díly - 03x02, 03x05, 03x09, 03x16, 03x18, 03x22

4. série - Přechod na vysokou a nástup instituce v čele s (ne moc oblíbeným) Rileym. Přibývá povinností a na nic není čas, postavy odcházejí a nahrazují je nové. Dějově ne moc zajímavá série s nejslabšími díly celého seriálu
Hodnocení 4. série - 70% Oblíbené díly - 04x02, 04x04, 04x10, 04x16, 04x21

5. série - Asi série s nejsilnějším(a taky neskutečně zábavným - ("Věděli jste, že přemožitelka je robot?" )záporákem, proti kterému se přemožitelka zatím postavila. Jde o sérii, kde Buffy nejvíce dospívá a přebírá odpovědnost. Kdo viděl tak ví. Život není tak lehký jak se na první pohled zdá, Buffy zasáhlo hned několik věcí, ale její hrdinství je v tom, že když spadla,jakkoliv těžce, tak se postavila a šla dál, šla za tím, co si myslela, že je správné.
Hodnocení 5. série - 95% Oblíbené díly - 05x01, 05x08, 05x13, 05x15, 05x16, 05x19, 05x20, 05x21, 05x22

6. série - Celou sérii prochází šero a smutek. Nejen Buffy, ale i ostatní si šáhnou na úplné dno svých sil. Psychologický nápor je všudypřítomný a když už se objeví malá jiskra naděje, hned je zadupána do země.
Hodnocení 6. série - 93% Oblíbené díly - 06x05, 06x07, 06x12, 06x14, 06x17, 06x20, 06x22

7. série - Beznaděj, přesně tu jsem cítil při sledování poslední série. Snad tím, že se příběh chýlí ke konci a nemůžu s tím nic udělat. Při finále slza ukápla
Hodnocení 7. série - 90% Oblíbené díly - 07x03, 07x04, 07x05, 07x11, 07x18, 07x22

Buffy, přemožitelka upírů
24.5.2014 - 28.10.2014
Oblíbené postavy - Anya, Willow, Faith, Buffy, Glory, Cordelie, Xander
Nejméně oblíbené postavy - Spike, Riley
Zhlédnuto dílů - 144/144
Celkové hodnocení - 100%

Nadčasová, originální, svá... to je Buffy, taková byla a taková navždy bude. Svého času jeden z nejsledovanějších a nejoblíbenějších seriálů. Divák si snadno dokáže zamilovat jak hlavní, tak vedlejší postavy. Slovy ani nedokážu popsat jak moc mi Buffy změnila život. Díky a zase někdy :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

forever....

Pamatujete doby, kdy upíři byli cool a nebalí se do vás zakousnout? Já ano. Rad vzpomínám na blonďatou roztleskávačku, která s dřevěným kolíkem to natřela všem, co se nechovali podle společenských pravidel tehlete dimenze. Nejvíc mě seriál bavil zhruba první 3. sezony. Zde podle mě zažil zlatou dobu. Vše mělo svoje určené místo a kouzlo. S postupným vývojem postav a děje se vše komplikovalo a svět nadpřirozena nám zhoustl. Ne že by to bylo špatně, dospět musí každý. Jen to už nemělo to správné kouzlo. Nicméně tvůrcům se povedlo i nadále pečlivě rozvíjet svoje charaktery a danou mytologii. Všichni z party tady má svoje nezapomenutelné momenty. Vyprávění příběhu je na kvalitní úrovni a každá hlavní čí vedlejší linie se uzavře. Tady není nic zásadního co vytknout. Vše je povedené a seriál vás zaručeně pobaví. Konec dlouhého putování malé blondýnky je správně sentimentální a zároveň epický. No vše jednou musí skončit i to dobré. S přáním dostatkem krve skupiny A- …….

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Moja prvá seriálová posadnutosť

Ten seriál ma uchvátil jedným dielom, ktorý som náhodou videla v noci počas prázdnin a zamilovala som si ho. Okamžite som si zistila názov a každý týždeň som si ľahla o deviatej spať, nakrútila budík na polnoc pozrela si seriál a ráno vstávala do školy. Mamka to po 3 týždňoch zistila a zakázala mi seriál pozerať. Lenže ja som sa nevzdávala a mamka pochopila, že to nemá význam, tak ma nechala pozerávať. Buffy som začala pozerať asi od polovice tretej série a až keď sa STV rozhodla seriál zreprízovať videla som všetky diely a doskladala si príbehy postáv. A, že tie príbehy boli teda zaujímavé. Každá jedna séria mala svoju samostatnú zápletku ale tie vnútorné konflikty, ktoré si postavy so sebou niesli boli tým pravým srdcom seriálu. Charaktery vidíte dospievať a prežívate s nimi všetky ich trápenia. Tá posledná séria sa mi veľmi nepozdávala ale rozumiem a chápem prečo to skončilo tak, ako to skončilo. Vlastne si iný koniec ani veľmi predstaviť neviem. Toto bol ten pravý upírsky seriál. Humor Jossa Whedona je len čerešničkou na torte.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Buffy

Skvělý seriál, některé díly jsou opravdu hororové. Až na čtvrtou sérii, jsou všechny díly průměrné až nadprůměrné. Nejvíc mě bavily první tři řady, kdy byly na střední škole, díly, kdy byla Willow zlá a poslední, sedmá řada s Apoklalypsou. Herecké výkony jsou také chvalitebné. Nejvíc mě baví ten chlap, co hraje Pána a Boreanaz. Samozřejmě tím, jak hraje. První série je dokonalá a napínavá, navíc je v ní Pan. Druhá a třetí se stále drží a jsou to nejlepší, co seriál nabízí. Čtvrtá řada je ze všech nejslabší, někdy až nudí. Další jsou opět lepší, ale kvalit začátků nedosahují. Přesto se opravdu vždy rád podívám. Je to zábava a jsou tam fakt výborní herci.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

There's only one thing on this earth more powerful than evil and that's us!

Nevím jestli má smysl Buffy sálodlouze popisovat. Přeci ji snad každý musí znát, jedná se o kultovní seriál.

Na Buffy se mi líbí vše, od upírů po Buffy, Faith až po znělku. Postavy se vyvíjejí, stejně tak i celý seriál. V první sérii je to přece jen spíše o tom likvidování upírů, další série už mají hlubší význam.

Mezi moje nej postavy patří Buffy, Faith, Dawn, Tara, Anya, koukám, že tu vyjmenuju asi všechny :D A nejoblíbenější pár je...kam se hrabe Buffy a Angel či Buffy a Spike, nej pár je Willow a Tara!

Joss je prostě úžasný. Na jeho práci se mi líbí, že už například ve třetí sérii můžeme slyšet náznaky či odkazy na pátou sérii. Je vidět že má vše perfektně promyšlené.

Jediné, co ti nikdy neodpustím, Jossi, je, že si zabil Taru!

ps: top epizody - The Body, Hush, Chosen, Once More With Feeling

100 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Miluji...a nikdy nezapomenu, má první seriálová láska

Po absolvování maratonu všech sedmi sérií můžu s klidnou duší prohlásit, že se jedná o nejlepší seriál, jaký kdy vůbec vznikl a který je s přibývajícími díly lepší a lepší. Pokud totiž člověk jde pod povrch béčkového seriálu o sexy prsaté a blonďaté hrdince předurčené osudem k zabíjení upírů, ukáže se mu konceptuálně do nejmenšího detailu promyšlené dílo o slastech a strastech dospívání, které je silně depresivní a i vedlejší postavy jsou mistrně prokreslené a živoucí, a komplexní fantasy s ohromným mytologickým pozadím. Nesčetné množství originálních epizod, v nichž se experimentuje se stylem, vyprávěním, žánry aj. (muzikálový díl, mlčenlivý...), vysoká koncetrace popkulturních hlášek se svébytným zacházením s anglickým jazykem, důsledné vyhýbání se či ohýbání anebo nadsazování klišé a schémat. Ani jako feministický a politicky nekorektní počin není BUFFY, PŘEMOŽITELKA UPÍRŮ hloupá či špatná, protože je uvědomělá, sebeironická a hrozně chytrá a zábavná. Jedinou "chybou" tak je hodnocení některých diváků, kteří PŘEMOŽITELKU UPÍRŮ hodnotí podprůměrně až vyloženě negativně, protože zhlédli jen pár dílů pubertálně rozjívené první sezóny a nebo si nedovedou připustit, že i v rámci brakových žánrů lze řešit závažná témata.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Buffy

Dlouho jsem měla Buffy za takový odpočinkový seriál na pročištění hlavy, který odpoledne zapnu v televizi, když přijdu ze školy. Pak jsem se ale rozhodla kouknout na celý seriál od začátku do konce a svůj názor jsem musela přehodnotit.

Seriál je vtipný, sarkastický, občas i kritický vůči společnosti a hlavně skvěle promyšlený J.Whedonem. Seriál obsahuje pár slabších dílů (hlavně na začátku), ale ty jsou mnohonásobně vyváženy těmi skvělými díly.

Devadesát procent dávám proto, že první hlášky v první sérii jsou dost pubertácký (ale proč ne, když je to také seriál o dospívání) ale hlavně za ten absolutně neuvěřitelný happyend, který mi pro mě z neznámého důvodu prostě nesedí.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

No coment...

Tento seriál zřejmě předchází svou dobu, já sám sem viděl pár dílů ze třetí série, postupně sem se začal dívat od čtvrté a od páté série sem se začal definitivně koukat každý den.

Podle mého názoru je nejlepší sezona 3. a 5. Pátá mě zaujala novými postavami a hlavně svou napínavostí a akcí. Moc se mi tam líbí bohyně Glory, která neustále hledá jakýsi klíč, což je vlastně přemožitelčina nevlastní sestra....

3.série mě zaujala svým humorem a originálními nápady. Nejvíc se mi tam líbí Cordelia, která je vtipná a tak trochu potrhlá. Bylo mi velice líto, že musela seriál opustit, ale i tak sem ji mohl sledovat ve spin - offu, kde však musela nečekaně zemřít.Dále jsou dobré epizody jako například 3x09 - The wish, která je prakticky pokládaná za nejlepší epizodu 3.řady. Emma Caulfield se v ní dokázala pohybovat, což jí vneslo do dějové linky seriálu. Epizoda je plná napětí, humoru a elegantních kousků.

Seriál patří mezi mé nejoblíbenější a nejspíš taky i zůstane, proto mi nezbývá nic jiného než hodnotit 100 procenty.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Na druhou stranu, kam se hrabe Twilight

Bez téhle holky bych nevěděla jak zabít upíra, taky bych nevěděla, co dělala Lili než potkala Marshalla :D a taky bych nevěděla jak začal Angel, prostě bych asi bez Buffy nemohla žít :D Ještě to řeknu jinak, myslim že Buffy je převlečenej Chuck Norris a jenom řiká úžasný hlášky a vtipně "stírá" Spika. Je to prostě symbol devadesátek a to mu už nikdo neodpáře. Mohli sice trochu vyšperkovat to finále, ale to už je detail...Ale tak jako jo, je to přeci jen kult. :D

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Buffy 4ever

Miluju tenhle seriál. Humor je jedinečnej, krásní lidé, super parta a přátelství. Nejhezčí je fakt, že si vzájemně věří a spoléhají na sebe, dokonce i na toho Spika, ačkoli patří vlastně ke zlu. Tak strašně hezky promyšlený, navíc vtipný, hodně vtipný a vzhledem k Spikovi i romanticky potrhlý, až mi ho bylo i líto. Navíc poslední tři (čtyři) série úplně nejlepší! Líbí se mi, jak se i v pozdějších dílech vracejí postavy z první série třeba. Jako v životě :)) Reily mi přišel jako velkej omyl, ale svou úlohu (čip) tam měl. Ztotožňuju se s názorem, že Buffy s Cordelií a Angelem na střední je něco úplně jiného než Buffy se Spikem, Tarou a Dawn. To je teprve pak to správný kafe. Začne to být promyšlenější, zajímavější a hlavně nejlepší!

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Seriálová klasika

Osobně si myslím, že si tento seriál zaslouží označení za seriálovou klasiku. Ne kvůli své řemeslné, či jiné kvalitě, ale spíš proto, že to byla jedna z mála pozitivních věcí 90. let minulého století.

Joss Whedon, který má seriál na svědomí si díky němu vytvořil renomé a stejně tak většina herců co v něm hrála. Pochybuju, že by někteří z nich jinak prorazili. A bez Whedona bysme neměli dost skvělých seriálů (a možná jich ještě pár natočí).

Musím přiznat, že protože jsem na tomhle seriálu vyrostl (a v době jeho vysílání sem byl "cílovou skupinou"), tak ho nemůžu hodnotit moc objektivně. U srdečních záležitostí to jde prostě špatně. Navíc posedlost SMG mi vydržela pěkných pár let. :D

Pozitiva seriálu - jednoznačně herci, seriál má naprosto špičkové obsazení i z hlediska dnešní doby. Příběh jako takový je teenagersky střelený (nebo Whedonovsky?). Není to nijak konzistentní, relativně často se zápletka opakuje, jen v jiných kulisách (to skutečný život ostatně taky, že). Nevím, jestli by dneska uspěl, ale tehdy mi přišel úžasný, protože v něm bylo prostě "vše co by náctiletý chtěl". Whedon se předváděl s nápady, které byly jeden střelenější než druhý, dneska by to asi neprošlo, neb máme seriály takové "umírněně reálné". Teda když pominu Supernatural. Je to prostě seriál jiné doby.

Z technické stránky to je dost otřesné, ale poplatné době. Nesnažte se to poměřovat s dnešní digitální technologií, navíc v tom kouzlo seriálu stejně netkví.

Pokud si něco pamatuju dodneška, tak je to znělka. Plus se v seriálu vyskytovaly sem tam opravdu dobré skladby (které mam dodnes uložené někde na disku). Docela zvláštní co si člověk pamatuje.

Proč na to dneska koukat? Asi z podobných důvodů, proč koukat na jakoukoliv klasiku. Fakt je, že já mam strach se na to podívat znova, abych si nezkazil dávné vzpomínky, ale možná to někdy udělám.

Jinak ač ten seriál stál "na počátku", tak vlastně nic podobného od té doby nebylo. I to je dobrý důvod si to zkouknout. Jen berte v úvahu, že je to produkt jiné doby, pro jiné náctileté, než ty dnešní. I v tom je část kouzla..

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zlomový seriál

Buffy je prvý seriál, na ktorom som bola skutočne závislá, prežívala každé trápenie mojich obľúbených postáv a žila ním natoľko, že som si pozháňala množstvo skladieb použitých v seriály, ako šetrič obrazovky som mala plagáty a fotografie a tiež som napísala niekoľko v celku dobrých fanfiction poviedok. Tento seriál bol mojim vstupom do seriálového sveta, v ktorom pobývam dodnes.
Je to výnimočný seriál, je to kult a kto tvrdí niečo iné, tak zrejme nevie o čom hovorí. Na prvý pohľad a z uhla pohľadu dnešného diváka sa môže zdať seriál smiešne detský s biednymi efektmi. Ale ten, kto sa prizrie lepšie, uvidí hĺbku príbehu, jeho zábavnú i tragickú stránku, uvidí úžasnú prepracovanosť a vývoj postáv, ktoré sa divákovi zapíšu hlboko do srdca, fantastický inteligentný humor s kultovými hláškami a diely, ktoré zmenili seriálový svet (napr. muzikálový diel "Once More, with Feeling" alebo diel bez slov "Hush"...)
Verejne priznávam, ze som zarytá „Spuffy“ („zlých chlapcov“ ja fakt môžem a Spike... je proste Spike), napriek tomu, že aj Angela mám veľmi rada. Nielen Spike, Angel a Buffy sú super postavami, ale aj Willow, Xander, Cordelia, Giles, Tara, Oz, Anya, geniálne šialená Drusilla alebo fantastická Eliza Dushku ako Faith... Koho som fakt nemala rada, bola Dawn a Riley. Dawn bola jedno rozmaznané nevďačné decko a Riley sa k Buffy absolútne nehodil.
Najradšej mám asi 6 sériu, ale i 5 a tiež prvé tri boli super... O niečo menej mám rada 4. sériu s Iniciatívou a tiež poslednú sériu.
Uznávam, že dnešný divák nemusí vidieť na Buffy to, čo vidíme my, ktorí sme ho sledovali v čase natáčania, ale to nemení nič na jeho kvalitách a na tom, že je to jeden z najvýznamnejších seriálov, ktoré boli natočené.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

100%

Buffy je u nás nedoceněná. První tři série o problémech normálních amerických teeneagerů + sem tam nějaký upír, ale od čtvrté série to je úplně o něčem jiném. 5 & 6 série jsou naprostý vrchol seriálu.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Srdeční seriálová klasika

Buffy přemožtelku upírů jsem poprve viděl před dvěma lety. Narazil jsem na tento seriál shodou okolností, když jsem přepínal tv programy a nikde nic nedávali. Najednou jsem se zastavil u tohoto seriálu a vůbec nevím čím, mě z ničehonic zaujal, potom jsem se díval na další, další a další díly. Byl jsem a jsem dodnes z tohoto seriálu neskutečně nadšen. V televizi jsem viděl všechny série už 2x, ovšem neviděl jsem všechny díly, tak jsem se rozhodl stáhnout si vše do mého počítače, všech 7 sérií zde mám a kdyoliv se mi zachce opět se podívám.
Seriál je pro mne až srdeční záležitostí, podíval jsem se na různé tvorby co se týče upírů, ovšem tvorba Josse Whedona mě oslovila nejvíce. Tento seriál má pro mě velký význam a jsem opravdu šťasten, že něco takového existuje. Díky pane Whedone :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Srdcovka

Tady není třeba dlouhých komentářů :)
Zařadila bych to do jedné kategorie s Charmed. Prostě první seriály, kvůli kterým jsem pospíchala ze školy domů. I navzdory tomu, že teď už mi nepřijdou tak fascinující jako onehdá jim s vrcholnou nostalgií dávám plný počet :)

Navíc Spike a Drusilla jsou podlě mě vůbec nejlepší upíří pár, na jaký jsem v seriálech narazila. Ten vtip, jiskra mezi nima, nepředvídatelnost...Dru a její panenky, Spikův humor :)
...a taky ta úžasná muzikálová epizoda!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

První upírský úlet

Spike, Angelus, nezapomenutelně šílená Drusila, bláznivá Harmony, Willow, a spousta dalších postav, které mě učarovaly. Tento seriál jsem začala sledovat už jako středoškolačka, takže mě svým způsobem byla Buffy velmi blízká. Dlouhou dobu jsem byla odkázána pořád dokola sledovat jen první tři řady seriálu, pak jsem objevila, že na německé stanici (už si nepamatuju název- ale to není podstatné) běží další řady a tak jsem je začala se zatajeným dechem sledovat. Nakonec jsem se dočkala odvysílání všech řad i u nás, i když se značným zpožděním. Nicméně ani to mi nepokazilo celkový dojem a pocit, který u mě tento seriál vyvolával, vyvolává (kdykoli ho opakují) a vyvolávat bude. Zkrátka a dobře, byl můj první :D

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Prostě Spuffy

Každá série je něčím vyjímečná, jen sedmá se mi zdá už taková trochu o ničem (Ale jasně že jsem u konce brečela, jak jinak :D ) a čtvrtá je vyloženě kravina (Proč tam proboha cpali Iniciativu asi nepochopím. A Riley tomu vážně nedodal :/ ). Tři série upíří lásky Buffy a Angela dodávají seriálu hezky romantickej nádech a ikdyž jsem jejich rozchody (taky) obrečela, byla jsem ráda, že Angel si dal odchod směrem "svůj vlastní skvělej seriál" :)) A pak další dvě série další upíří ne-tak-úplně-lásky Buffy a Spika. (Až doteď se nemůžu rozhodnout, jestli je lepší pár Angel a Buffy, nebo Buffy a Spike... :D ) Podle mě je nejlepší pátá a šestá série. ;)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Buffy...Prostě seriál na který nikdy nezapomenu a stále se k němu budu vracet.Dívala jsem se na něho už jako malá a zůstala jsem u něho napořád.Vždy,když jsem byla smutná a nešťastná,tak jsem se podívala na buffy a pochopila jsem,že na tom může být někdo ještě hůř!Když jsem šla do prváku,pustila jsem si 4 sérii 1 díl,kde jde buffy první den na vysokou a poznala jsem,že na tom nemůžu být tak špatně,jako ona.¨Milovala jsem Buffy a Angela a,když přišel Spike...Bože..Moje štěstí narostlo ♥ :D Buffy není jen o dívce rozdávající rány upírům,ale o holce,která řeší problémové dny,jako my ostatní (akorát,že my,nebojujeme s upíry :D) Ale,jak říkám...Buffy budu mít navždy v srdci ♥

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Srdcovka

Dlho som váhala, či mám k tomuto seriálu napísať svoj názor. Buffy je pre mňa... srdcovka na veky vekov. Ani neviem, ako by som slovami zhrnula všetko, čo som počas sledovania seriálu prežívala.

Seriál som objavila ako žiačka základnej školy, počas trávenia letných prázdnin na chate v horách. Bola to časť (a scéna!), kedy Buffy zistí, že Angel je upír. Doteraz tú scénu milujem. Prvé tri série som teda videla ako dieťa, tie ďalšie o niekoľko rokov neskôr.

Odmietam vybrať najlepšiu alebo najhoršiu sériu, no pre každého, kto chce Buffy začať sledovať, mám nasledovné odporučenie: ak sa vám nepáči prvá séria, vydržte. Počkať sa skutočne oplatí.
Seriál obsahuje všetko, čo treba. Výborné postavy a silné vzťahy medzi nimi, napätie, humor, legendárne hlášky, dramatické a smutné okamihy, skvelý scenár, nadprirodzené javy, postupom času aj zdokonalené efekty...

Buffy patrí na vrchol môjho rebríčka najobľúbenejších seriálov už roky. Myslím, že sa to už nezmení, pretože i keď som videla mnoho výborných seriálov, tento medzi nimi stále kraľuje. Je to, skrátka, legenda :).

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Scooby gang

Buffy jsem si oblíbila hned od první série a nadšení mi vydrželo až do samotného konce seriálu. Upírům nakopávající zadek a školou povinná přemožitelka Buffy, čarodějka Willow, neodolatelný upír Angel a spousta jiných postav, které postupem přibývají a neustále se vyvíjí. Co se děje týká, tak mi moc neseděla záležitost s Iniciativou. Naopak nejvíce se mi líbil muzikálový díl.
Joss Whedon je prostě jednička :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Legenda

O tom, že je Buffy absolutní must-see, už byl napsán nespočet diplomek a ani zde na SZ není o obsáhlé názory nouze. Proto dodám už jen jediné - Buffy není jen seriál, je to v mnoha ohledech nadčasová sonda do lidské duše, kterou v plné míře doceníte až po mnoha letech od prvního zhlédnutí. Stále v ní totiž můžete nacházet nová a nová podobenství podle toho, v jaké životní fázi se právě nacházíte a co už máte za sebou. A to je podle mě na "obyčejný" seriál o upírech sakra úspěch! :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Out. For. A. Walk. Bitch.

1. série - 70% - Do městečka Sunnydale přijíždí malá, přidrzlá a vyvolená blondýnka, aby bránila nevinné občany, potírala zlo, dělala vrásky svému pozorovateli, tančila v místním klubu a obdivovala tajemného drsňáka. Ten nejvzácnější nadpřirozený poklad začíná jako nejbéčkovější teenagerovský horor / sci-fi / thriller a opírá se jenom o občasnou ústřední linku s Pánem, ale já si pomoct nemůžu. Už tady má pro mě Buffy své nezaměnitelné kouzlo, jelikož od samých počátků jsou jasně dané charaktery hlavní party (které se časem rozvinou do skutečně netušených rozměrů) a také to, že se seriál nebere vždy za každou cenu vážně. Gilesova anglickost, Angelovo charisma (posílené o to, že o něm víme zatím skutečně jen zlomek) a začátek legendy.

2. série - 90% - Očekávané prohloubení psychologie a charakterů, o mnoho tříd lepší soundtrack a hlavně změna celého ducha vyprávění. Od příchodu Spikea totiž nic nebylo jako dřív a přemožitelka se tak nenávratně vydala na cestu, na které měla v očích víc smutku než by si zasloužila. Ale aby nedošlo k omylu, nejde v žádném případě o vážnou podívanou, hlavně v první polovině totiž na Buffy občas leží stín zápletek vycucaných z prstu (takový Reptile Boy je z každého pohledu strašný). Klíčovým přerodem se stal dvojdíl Surprise/Innocence, rozdělený zvratem, který fanouškům podlomil kolena, definitivně změnil tón příběhu na tragickou, téměř gotickou romanci a rozhodl tak o tom, jak se bude seriál vyvíjet až prakticky do svého závěru (!) Cítil jsem bolest a těmi postavami jsem žil. A to i přestože je to pořád "jen" seriál o boji se silami zla. Závěrečný dvojdíl Becoming je možná mým nejsrdcovějším v celé Buffy.

3. série - 90% - Tvůrci tvrdí muziku, prohlubují vztahy a mažou jakoukoli zbylou šablonovitost všech (byť vedlejších) postav. Zásadní dějovou linku přináší Faith coby element tíživosti osudu vyvolené. Scénáristé se sice dlouho hledali, ale nakonec dali i téhle Buffyině životní epoše osobitou tvář. A že jim to nakonec šlo hodně dobře. Na hrátky s paralelními světy už nějakou tu zkušenost a odvahu mít musíte. A třeba takový žánrový experiment v dílu The Zeppo je kousek nebývale bravurní i na whedonovské poměry.

4. série - 90% - Po střední škole je všechno jinak. Přátelé se rozprchnou, povinnosti se změní a některé lidi už třeba nikdy neuvidíte. Ale přijdou jiní a mohou vám změnit život třeba ještě víc než ti před nimi. Začíná nový životní příběh, část původního osazenstva se rozprchává pryč a přichází nováčci. Tara a Riley. A oba se postarají o to, že parta dozná takových změn, které už nikdy neodezní. Ta trochu posmutnělá nálada hledání sama sebe už nechává emocionální tragičnost druhé a dobrodružnost třetí série daleko za sebou a odkrývá tak ve všech důsledcích ono prokleté slovo dospělost. Činí tak na základě příběhu, ve kterém je kontrast moderní techniky s přemožitelskou tradicí propírán ze všech stran a až na několik zakolísání v úvodu (tvůrci prostě po střední škole vůbec nevěděli, co s postavami dál - viz Giles) tak činí nebývale skvěle. A když už něco začne zavánět klišé, přijde jeden hláškující blonďák a nekompromisně to shodí.

5. série - 100% - Tam, kde v minulém roce přišla dospělost, přichází v tomto období odpovědnost. Odpovědnost bolestivá, nečekaná a neodvratná. Snad jen s výjimkou úvodního draculovského intermezza je jasně patrné, že dobrodružství, končící pohlednou rvačkou a uklidňujícím rozhovorem na dobrou noc, jsou nenávratně pryč. S každým přibývajícím dílem je pak víc a víc znát, že život je prostě zrádce a nezáleží na tom, jak moc štěstí nám nadělí, protože nám ho jednou stejně zase vezme. A i tam, kde se láska, oddanost a přátelství snaží s tím něco udělat, nestačí to. Pátá série Buffy ve svém gradujícím závěru opravdu nešetří nikoho a naděluje depresi občas možná až příliš štědře. Nic to nemění na tom, že vývoj tohoto díla začíná dosahovat vskutku nedostižných výšin.

6. série - 100% - Věčný opar posmutnění, spousta slz a pocit vnitřní rozervanosti, který zasahuje nejen Buffy, ale všechny, kteří se točí kolem Magic Boxu nebo Summersovic domku. Šestá série sahá na dno sil nejen partě, ale hlavně divákovi. Jakkoli se několik šťastných okamžiků najde, většinou jsou to jen jiskry, u kterých se nejde nebát, že každou chvíli zhasnou. Naopak - pokud má něco v pozadí byť jen lehce temný obrys, nic dobrého se k nám neblíží. Tento sunnydaleský rok je zkrátka silná a občas až neuvěřitelně pravdivá psychologická sonda, která v epizodě Seeing Red vyvrcholí v osudový moment, kdy se nejedna naděje zhroutí. A to přitom ten pravý očistec pro hrdiny teprve začíná. Jinými slovy nejlepší série, která chystá jedno překvapení za druhým, převrací všechna myslitelná klišé na hlavu a přináší přenádhernou Once More With Feeling, v mých očích nejlepší díl vůbec.

7. série - 90% - Každý příběh jednou dospěje ke konci. U těch dlouhodobě milovaných to bolí obzvlášť. A co teprve u těch, které dokážou být za každých okolností do nejhlubšího nitra osobní. Zkoušet překonat tragiku a intimnost předchozí série nemělo význam a proto tentokrát scénáře vyprávějí kompletně provázanou závěrečnou kapitolu jako dobrodružný příběh. Občas s nečekaně výraznou romantikou, občas s horrorovým nádechem. Ale vždy s překvapením a to i přesto, že se mi zpočátku takováto podoba hrdinského eposu zdála jako příliš velké sousto. Když navíc všechno dospěje ke svému konci tak velkolepým, dojemným a přesto vtipem provázaným způsobem, nelze než s úsměvem i pohnutím slzet. Finální série není nejlepší, nejakčnější ani nejvztahovější. Ale je to čirá esence všeho, díky čemu mi Buffy změnila život.

P.S.: V seriálu se najdou díly, které děj nijak neposouvají, neprohlubují charaktery a ani nesrší ostrovtipem. Občas se objeví i díl slabší, který by v seriálu možná být ani nemusel. Ale přestože si absolutní hodnocení jako celek zasloužily jen dvě série, seriálu patří těch 100% a snad i něco navíc. V dobrodružném fantasy subžánru se totiž jedná o dílo vskutku výjimečné, kde samotná mytologie či akce ustupuje dokonalým charakterům, jejichž vývoj přesahuje všechno, co se dá v teenagerovských seriálech očekávat. V Buffy je zkrátka všechno a díky tomu zůstane nadčasová.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dětská srdcovka

Na Buffy jsem začal koukat, když mi bylo 12 a byl to úplně první seriál, který mě chytl natolik, že jsem ho dokoukal celý. Už tenkrát ve mně pravděpodobně sexy blondýna, co vraždí upíry, vyvolávala motivaci sjíždět další a další díly. Všechny série měly promyšlené vedlejší odbočky a zároveň napínavou hlavní pointu, která tenkrát bohatě stačila k tomu, abych byl „podělanej až za ušima“. Možná právě tomu vděčím za to, že mám dnes tak rád hororový žánr. Na jednu stranu mě láká kouknout se na všech 7 sérií ještě jednou, na druhou nechci riskovat, že by mě už nezaujaly tolik, jako předtím. Aspoň mi na Buffy už navždy zůstanou jenom pozitivní vzpomínky…

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Srdcovka :D A nejen pro mě :DD

Rozhodně nejsem jediná pro kterou je Buffy srdcovka :DDD Promyšlený, kreativní, vtipný, plný lásky, ale i smrti... Prostě vše, co je v životě tam najdete, k tomu dostanete ještě plnou mísu nadpřirozena v tom nejlepším provedení!!!
Buffy musím jen a jen doporučit, jak pro odpočinkové pokoukání po náročném dnu, tak i pro maniaka, co shlédne seriál během týdne!
Buffy se mnou zůstane navždy!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

LEGENDA!

Moje prvni serialova laska vubec. Byla jsem prcek a Buffy pro me tehdy byla nejvetsi hrdinkou. A zustava ji dodnes, stejne jako Sarah Michelle Gellar, ktera je a vzdycky bude moji nejoblibenejsi hereckou.

Mohla bych tady popisovat miliony slovy, jak je tento serial uzasnej, jenze ja to ani slovy vyjadrit nedokazu. Snad jenom, diky Whedone, ze si mi do zivota privedl Buffy, protoze bez ni si to nedokazu predstavit :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Srdcová záležitost

Parta středoškoláků a knihovníka v čele s přemožitelkou upírů Buffy tráví nejen noci pronásledováním a lovením upírů v městečku Sunnydale, kde se nachází brána do pekla. K tomu musí řešit školu a milostné vztahy. Postupem času se parta rozšiřuje či smršťuje, záleží zrovna na životní etapě hlavní hrdinky (střední škola, vysoká škola atd.) a setkává se nejen s upíry, ale i dalšími démony, netvory, čarodějnicemi a vlkodlaky. Nejvíce se mi líbily první tři série, ale i ty další stály za to. Kombinace akce, humoru a nadpřirozených bytostí a sil zaručují kvalitní zábavu. Malé, ale významné plus, získala muzikálová epizoda v 6. sérii. Úspěch Buffy dal vzniknout i jejímu spin-offu Angel, kam odešla i Cordélie (Charisma Carpenter).Nejvíce ze seriálu vytěžili Sarah Michelle Gellar, Alyson Hannigan a David Boreanaz.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Prvá láska :D

Buffy je pre mňa seriál ktorý mi ukázal, že existuje aj niečo iné ako filmy. Bol to prvý seriál ktorý som začala sledovať diel po diely. Samozrejme ako každý seriál mal silnejšie aj slabšie diely. Väčšina ľudí kritizuje najmä prvé série ale keďže seriál má už svoj vek a zároveň prvé série boli orientované najmä na teen publikum sú isté veci ktoré sa dajú ľahko odpustiť aj týmto sériam. Ja osobne mám tento seriál neskutočne rada a vďaka nemu som v sebe objavila lásku k seriálom a zároveň som si uvedomila že existuje Joss Whedon, ktorý je dodnes jedným z mojich najobľúbenejších tvorcov :D

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hmrf

Tak na tomhle kousku jsem jako puberťák setsakra ujížděl. Mojí favoritkou sice byla Willow, ale i Buffy nebyla k zahození. O co víc jsem miloval první díly, o to víc jsem poslední nenáviděl. Ale i přes to občas zavzpomínám, jak jsme celá parta spěchali k televizi a naše bývalé přítelkyně se nám v tom žárlivě snažily zabránit...

80 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Nezapomenutelná

Spolu s Čarodějkami seriál mého dětství. Pamatuji si, jak jsme si jako malí hráli na přemožitele a upíry. Posbírali si klacky a udělali z nich "kolíky" a vymýšleli si vlastní bojové chvaty. :-D

Ani nevím, co k Buffy napsat. Myslím, že takovou legendu není třeba příliš popisovat. Každý si najde svého hrdinu. Hlavní neporazitelná hrdinka, kterou každý obdivuje. Její věrná kamarádka, která se později stane závislá na magii. Vtipný a trochu zbytečný nejlepší přítel. Ochranitelský učitel i školní fiflenka. Později i mladší sestra a hodně dalších oblíbených postav.

Angel a Buffy byli pro mě skvělá dvojice. Jako malá jsem ho naprosto zbožnovala a byla jsem naštvaná, když v seriálu skončil. Ti dva si byli prostě souzení, to co měli, byla opravdová láska. I Spike se mi ale později líbil, něco na něm bylo.

Co říct, Buffy zná asi každý. I já si ji jednou za čas vždy pustím a asi mě to nikdy nepřestane bavit :-)

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

První upíří seriál :-)

Byl to můj 1. seriál o upírech . Narazila jsem na něj náhodou s kamarádkou . U seriálu mě držela asi nejvíce Sarah Michelle Gellar a i neodolatelný David Boreanaz cobi záhadný upír Angel . Ano , podporovala jsem pár Buffy/Angel a dalo by se říct , že mě tenhle pár u seriálu držel . Po odchodu Angela jsem se dívala dál s doměním , že se třebas ještě vrátí ,ale bohužel . Nakonec si mé srdce získal i Spike . I když jsem zastánce názoru , že Buffy a Angel k sobě patří !Ale jak si to tak po sobě čtu zjištuji , že v podstatě píšu jenom o "lovestory" ve filmu .Nesmím zapomenout zmínit,že mě asi nejvíce bavilo to, že každá série měla svého padoucha ,že děj měl několik zápletek azvratů .Potom to dopadá tak , že člověk sedí u televize nebo počítače a nemůže se dočkat dalšího dílu :-). Proto seriálu dávám 100% .

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Buffy

Seriál mého života. Jeden z mých nejoblibenějších seriálů. (Dělí se o 1. místo s Čarodějkama, ale to je vedlejší :D) Buffy je prostě seriál, který si zaslouží vidět nejen jednou, ale hned několikrát. Já ho tak zbožňuju! Buffy, Willow, Alex, Gils, Angel, Spike. Tyhle postavy jsou můj život. Upíři, vlkodlaci, čarodějky, démoni. Tohle nadpřirozeno je moje krev. Akce, boj, plán. Tvoří mé tělo. Láska, smutek, nenávist. Tyto city jsou mou duší. Prostě nebýt Buffy, tak nežiju. Jsem ráda, že tento seriál natočili a jsem i smutná, že Sarah nechtěla pokračovat v dalších sériích, ale docela ji chápu. 7 let je hold 7 let. Buffy bude jen jedna a nikdy žádná jiná. Jeď holka!

100 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Upíři + Sarah

K tomuto seiálu jsem se vrátila po několika letch v létě, když ho dávali na Primě Cool. Stará dobrá Sarah, David a další. Prostě na tohle se nezapomíná. I po těch letech se jedná o vynikající seriál a SMG dokazuje, že je výborná herečka. Alysson Hannigan, prostě krása vidět ji někde jinde než v HIMYM. David Boreanaz, to je kapitola sama o sobě. :)

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Vampires

Dobrý seriál se "strašidelnými" prvky -(tím myslím samozřejmě upíry a démony).Zaujal mě a tak jsem zhlédl asi 2 řady,ale pak mě začal nudit-spíše nebylo to jako ze začátku...To mě neodradilo,ale nesledoval jsem ho dál.Když jsem ale narazil na (Nevím jakou,ale o hodně modernější řadu :D) tak mě opět zaujal protože chytil jiný ráz.Už nešlo o to že v každém díle je nějaký upír,nebo démon a Buffy ho musí zabít.Ale pletli se tam vztahy a delší dějový linky atd...(asi mi vynadáte,že to bylo trochu i předtím,ale to neřešte ) Jinak je ale fajn a tak hodnotím dobře.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Buffy

Buffy je prostě kult. Postavy se vyvíjejí, takže to není žádná nuda. Buffy je směsicí vtipu, dramatu a akcí. Sice jsem ještě neviděla všechny řady (teď jsem u šesté), ale myslím, že můj názor se nezmění. Vývoj postav je velmi zajímavý, nemůžete předem odhadnout, co která postava udělá.
Každé finále série nás nechá 'viset' a nemůžeme se dočkat dalšího dílu. Další vynikající dílo Josse Whedona.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Buffy

Tak jsem se vrátila zas do svých školních let a shlídla všechny řady tohoto skvělýho seriálu. Ani nemám slov.
Je to seriál, kterej má děj, je vtipnej a rozhodně není tuctovej jako plno dnešních serošů :) I když v konečný fázi při zpětným pohledu na všechny díly mi přijde trošku smutnej.

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Buffy (BtVS)

Buffy přemožitelka upírů je dobrý seriál,protože
je akční a nikdy se u toho seriálu nenudím.
Joss Whedon je dobrý:scénárista,režisér i herec.
určitě má na to Talent . Spike(James Marsters)
je v sérii VI.dost vtipný a Buffyně leze na nervi
a to mě baví:).a je dobrý, že se u toho seriálu i
zasměju. a taky můžu říct že Buffy the vampire slayer
je 1 z mích oblíbených seriálů.

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Buffy

Prakticky první seriál, kde se vyskytli naši oblíbení upíři. Viděla jsem všechny díly a když je budou opět dávat v televizi, tak se na to s chutí podívám zase. Je to prostě klasika, kterou by měl vidět každý. Je tam láska, akce, upíři, sem tam nějací démoni. Přišlo mi, že i když to mělo tolik řad, tak se na to dalo dívat a nebylo to nijak přeplácané... Prostě seriál mého dětství.

80 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Whedon:"Pop-culture slayer"

No myslím, že tu všetci okolo mňa už povedali alebo aspoň naznačili všetko čo sa s týmto seriálom spája. Sk§r by som chcel len povedať mini-príbeh ako som sa k tomuto mega-kultu dostal. Na tento seriál nadávajú alebo ho negatívne hodnotia hlavne ľudia, ktorí o ňom nevedia absolútne nič a tipujem, že videli pribežne možno štyri alebo päť dielov. Ani ja som nebol iný. Prvý krát som Buffy videl na Nove a to som bol teda pekne rožčúlený(myslím že to bol diel Go, fish, go-nejak tak sa volal. Na seriál som zabudol a až o veľa, veľa rokov som ho zahliadol na Jednotke vo večerných hodinách. Bol som viac menej donútený hlavne nbudou a stereotypom stredoškolských internátov k tomu aby som niečo také zapol, no zrejme vďaka priaznivej konštalácií planet a pár hundrajúcim božstvám, ktoré už skôr ako ja, vedeli, že práve Whedon sa stane mojou osudovou femme fatale, som si sadol na gauč a dal tomu nonsensu šancu...vtedy to začalo. V hlave mi hrklo, pár mozgových buniek explodovalo, pár sa ich preskupilo a niektoré len víťazoslávne zvolali:Holááá, Welcome to Hellmouth.
Takže, som si našiel svoj obľúbený seriál...No ako získať celých neuveriteľných sedem sérií tohoto obludného eposu? Jedinou šancou bol kamoš, ktorý disponoval nádherným, luxusným vynálezom nazývajúcim:INTERNET(v týchto nádherných časoch ho už mám aj ja). No a to bol teda problém biblických rozmerov, ako prinútiť niekoho, kto priam opovrhuje seriálmi aby mi stiahol 144 častí o hláškujúcej blondýne kosiacej rady upírov častejšie ako prísluhovači vegánskej kuchyne hádžu staré vajicia na "obrátenú riť" loga Mc Donaldu. No naššťastie sa všetko vyriešilo, pointu vám nepoviem, lebo až pri písaní tohto článku som si uvedomil, že nie je nijak oslnivá. No tak tento "názor" za veľa nestojí, uvedomujem si to, ale čo mám o Jossovi hovoriť? nemám žiadne výhrady, no proste nič...hádam by mohol trošku ubrať pár kíl na váhe, ale to je asi tak všetko.

Pri Angelovi a Firefly sa zlepším

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Názor..

Kde začít...Je to dost dobrej seriál. Ale pořád mě mrzí ,že Buffy nezůstane se Spikem ,protože toho mám na tom seriálu nejradši. Drsnej ,ale přitom s city. Moje nejoblíbenější série je 5. a 6. Ty série mají prostě šťávu. Down mi je hrozně nesympatická. Takový ukňouraný malý děcko. Můj oblíbenej díl je 6x07-Ještě jednou a s citem ,kdy všichni zpívají o tom co by chtěli a jaká jsou jejich přání. Zatím jsem se nedokoukala do konce ,jen jsem si přečetla o čem to bude.Poslední díly ...no už se tam toho děje příliš a je tam moc lidí. Down, Anya ..pak ještě ta smrt Joyce. No je to na hlavu. Romantický seriál o upíří lásce -asi tak se to dá nazvat. ..... Proč si tady skoro všichni myslí ,že má být Buffy a Angelem? Vždyť oni spolu nemůžou být. Jen jednou se spolu vyspali a on se hned stal zlej. Pak se políbí se Spikem ,říká jaká je to chyba ,ale pak se s ním i vyspí... To je nepochopitelný. :DD

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Skvělá upírská klasika.

Miluju tento seriál.Sice spíše když jsem byla mladší, měl svou éru, ale i nyní se k němu dá vrátit a říct o něm, že on je jedním z nejlepších začátků upírů v seriálu.Skvělé výkony herců, zpracování seriálu a děj, který se vyvíjí a dává smysl.Hodně napínaví a romantický seriál.Rozhodně zde není nouze o krásné herce i herečky a scény tipu-zachránění někoho, koho milujete.
Jeden ze seriálů, u kterých by nevadilo, kdyby nikdy neskončil.
Mimochodem, ohledně konce, ten byl tak úžasný a konečně jiný než "A žili šťastně až do smrti", že se tam odrazilo to, jak je seriál úžasný.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Buffy

Ked serial skoncil tak som bola este male decko takze som si serial pozrela az nedavno a je to jeden z najlepsich serialov ktore som kedy videla.Urcite ma svoje muchy ale pozrela som si vsetky dieli (okrem jednoho jedineho ktori neviem nikde najst)a nebolo tam nic co by mi niak zasadne vadilo.Co sa tyka postav zamilovala som si Willow,Gilesa a Spika naopak ma velmi stvali Angel(vo vacsine scen s nim samozrejme okrem tych bojovich som zaspavala) a Alex(preco ho od neviamkolkatej serie volaju Xander?)a stvala ma aj Cordelia,samozrejme bola zabavna ale ja si tak niak spravanie postav preberam do reality a keby som bola s Cordeliov v jednej miestnosti dlhsie ako minutu asi ju uskrtim:)Moj najoblubenejsi diel je 4x09 Neco modreho:pozrela som si ten diel 4-krat a 1-krat dokonca s mamou a aj ked som ho pozerala s mamou ktora ma vo zvyku vsetko komentovat a jej pritomnost u mna vyvolava chut sa obesit sa mi ten diel pacil co len potvrdzuje jeho kvalitu tak ako vsetkych ostatnych dielov.Moj 2. najoblubenejsi diel je 3x06 Cokolada pro kapelu.Buffy premozitelka upirov je skveli serial ktori stoji za to si pozriet a v sirokom vybere hlavnych postav si urcite najdete oblubenca.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Top

Nedavno sem koukal maraton Buffy, rad sem si zazpominal na moje detske casy kdyz sem ze skoly vzdy tesil na buffy premozitelku.Na danou dobu kdyz se natacal byla dobre spracovana. Nebylo to zadna telenovela jak dnesne upirske serialy. Byl to serial ktery sem koukal od dilu k dilu a vzdy s nedockavosti. proste 100%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Láska od prvního dílu

Je to snad jediný seriál který znám a čím víc je sérií tím je lepší. U jiných seriálů to tak bohužel není. Myslím si, že Buffy bude moje věčná srdcovka a nikdy neomrzí. Někdo si klidně může říct, že to je jen o upírech, ale já v tom vidím i příběhy ze života (když si odmyslím to nadpřirozeno)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Buffy

Buffy je a vždy bude seriálový fenomén a akási povinnosť vidieť pre seriálových fanúšikov :)

Začiatky boli také no nazvime to adekvátne veku postáv, a ako Buffy dospievala dospieval s ňou aj seriál a príbeh naberal na obrátkach. A finále bolo naozaj horkosladké a epické, kúsok otvorené, ale nie tak bolestivo ako Angel :)

Obľúbené postavy: Buffy, Faith, Xander, Giles,Spike, Angel,

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Průkopník upírovinek

Buffy byl jeden z nejsledovanějších seriálů (kromě Esmeraldy :D) ve své době. Televize ho kupovaly, i když se teprve natáčely další série.

Tajemno, záhrobní, nadsázka, obsazení herců...tento koktejl fungoval. Zpočátku. Bohužel každý chtěl pořád poznat to absolutní zlo, kterému má Buffy čelit, kterého se pak vlastně ani nedočkal, a že to v konečném případě ani není o upírech. Ti už hrají v pozdějších sériích jen takovou doplňkovou roli. Jak jsem během sérií zjišťoval, žádný top démonní pán není, v každé sérii se prostě nějaké zlo vymyslelo a bylo na Buffy a kolektivu, aby toto zlo zničilo.

První 3-4 série to vycházelo, pak bylo nutné tlačit více a více na pilu a vymýšlet nové zlo. Taktéž chtěli děj oživit odchodem některých postav a příchodem druhých. Např. Dawn jsem si ale moc neoblíbil.

Po shlédnutí prvních sérií, které jsem viděl teda ještě jako malej v televizi, přišly série, které jsem už neviděl.

Angel pryč (v LA), Spikova proměna v dobráčka byl sice dobrý tah, ale jeho vztah s Buffy nic moc.

Co však bylo hlavní, že během seriálu začali herci dospívat (přeci jen začínali taky víceméně jako puberťáci) a 7 sérií je 7 sérií. Bohužel v čase prvního vysílání Buffy šly myslím jen 3-4 série a ostatní se pak vysílaly, až nebyla Buffy tak sledovaná a někteří ani nevěděli, že další série jsou. Už jsem se prostě nedokázal dostat do té "Buffy nálady" a 5.-7. série i přes jasné zakončení už pro mě nebyla ta stará dobrá Buffy proti upírům.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vyvolená

Buffy je srdcovka. První seriál do kterého jsem se totálně zažrala a viděla všechny díly.
Buffy je o středoškolačce, která má své problémy, tak jako každý. Jenom trochu větším měřítku. Myslím, že to je další seriál co mě něco naučil a to, že se svým problémům musíme stavit čelem ať to jsou písemky ve škole, nebo má přijít apokalypsa.
V seriálu je plno emocí. Skoro každý konec série mě nějak dostal. Finále bylo úžasné a pro mě moc emotivní a tomuhle seriálu bych nic nevyčetla a ani bych neměnila nic (možná až na apokalypsy, které se řešili snad v každé sérii).
Pro mě je to srdcovka a proto dávám 100%.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Buffy

Jedná se o jeden z nejlepších fantasy seriálů. První tři série byly výborné - Buffy, Angel, Giles, Spike jako zloduch - to vše bylo výborné. Od 4. série, kdy začal spin-off Angel, šla kvalita seriálu dolů. Nové postavy, příšery... I zde se však objevily díly, které se kvalitou blížily k počátkům seriálu, díly s Angelem, Gilesem, některé se Spikem... I přesto se však jedná o dobrý seriál pro příznivce fantasy.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vampire slayer

Základ všetkých hororových seriálov, dobré bitky hlavne na začiatku, keď musela do upíra pichnúť niekoľkokrát aby ho konečne zabila

80 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Ať žije Buffy :-)

Tenhle seriál patří mezí mé TOP. S tím seriálem jsem vyrůstala a furt mě šíleně moc baví. Je opravdu nej nej nej nej. Mohla bych na něj koukat pořád.

100 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Doporučení

Tento seriál mohu vřele doporučit, obsahuje vše co má.Napětí,akci,vtip,lásku ... Také herecké obsazení je skvělé.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

seriál na kterým jsem vyrostla ♥

Tenhle seriál je má srdeční záležitost. Vyrostla jsem na něm. V ČR dávali ale jen první tři série(to bylo tenkrát, když jsem byla malinkatá), myslím, ale nějak extra mi to nevadilo. Bohužel, po pár letech jsem získala věcičku jako internet a díky tomu jsem shlédla ostatní díly. Byla to největší chyba v mém životě. Po třetí sérii se všechno začalo totálně ***t a ve chvíli, kdy tam vlezla Dawn, tak se z tohoto super seriálu stala totální slátanina. Tak že 50% dávám z důvodu, že další série jsou prostě hrůza!

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Muj nazor

Moc se mi líbí serial Buffy,přemožitelka upírů,sice sem ho začal sledovat až od čtvrté série,pár dílů sem viděl ze třetí série,ale vim o všem co se stalo ve druhe a prvni.Takže se mi moc líbí.Hodně dobrá je šestá a sedmá série.Všechny sou dobré.Taky se mi hodně líbila pátá,kde vystupovala bohyně Glory.Všesté sérii mi nejvíc vadila smrt Tary Mclay,kvůli které se Willow promění ve zlou.Sedmá série jeste neni odvysílaná,takže sem zvedavej na závěr seriálu.Sledujte Buffy dál a příjemnou podívanou na primě cool od 17,45hod.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Buffy is killer

Buffy, the vampire slayer je seriál o dívce, která se snaží skloubit život obyčejné středoškolačky a život přemožitelky upírů.
Seriál jsem si oblíbila, protože v něm nechybí akce, humor ani láska. Seriál byl skvělý na začátku, o novějších dílek to říct nemůžu. Nevím proč, ale zdá se mi, že seriál začal postupně uvadat, takže jsem nakonec ráda, že sončil 7. řadou. Postavy jsou zajímavé, např.: Alex, Willow a samozřejmě Buffy (Sarah Michelle Gellar) je také skvělá.

60 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

upíři

na tomhle seriálu sem paradoxně měla radši upíry:D konkrétně Angela a Spikea:) těm by nešlo odolat:D fakt dobrý amigos

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Buffy..

Velmi super serial a hlavně na svojí dobu velmi dobře udělaný ! Ale je fakt že čekáte dost dlouho než se to opravdu pořádně rozjede ..mě osobně nejvíce líbily díly s iniciativou atd ..a ještě pár velmi dobrých dílu s Angelem ..
Serial nezklame ..ale znám lepší. ale serial je velmi dobrý doporučuji.:)

70 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Buffy

Kdyz to davaly tak me to silene bavilo :) byla sem do toho uplne zazrana :D mohli by to davat znova supr serial

90 %
35 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí
konz
27. listopadu 2007

...

krásná herečka, dobrej děj a k tomu banda upírů a podobnejch potvor. prostě dobrá kombinace

90 %
35 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

jj

Tak tenhle seriál je opravdu super. Pěkná holka a upíři, to je ale partička.. Moc se mi líbí obsazení i hlavní postava se Sarah. Gratuluji k dobrému seriálu

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

BUFFY je nej seriál

SERIÁL BUFFY SLEDUJI PRAVIDELNĚ JEN KRÁTCE ALE KDYŽ JSEM NA TO ZAČLA KOUKAT PRAVIDELNĚ TAK JSEM NEMOHLA PŘESTAT NA TO KOUKAT HNED JAK JSEM ZAHLÉDLA SPIKA JE TO MOJE NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVA NEJEN ŽE TROCHU VYPADÁ ALE I TY VÝROKY A HLÁŠKY PAK JE TU ALE MOJE OBL.POSTAVA DAWN A BUFFY NEVÍTE KDE NAJDU 8 SÉRII

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Hm...

No jo, na tomhle jsem jako malej ujížděl..Pokaždé jsem se nemohl dočkat, až přijdu ze školy a budu koukat na další díly..Nikdy jsem Buffy neviděl celou, ale to mě nějak nemrzí..Pro mě je to i tak něco jako menší srdeční záležitost...

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

A tak televizní upíři začali

Pro mě nejlepší seriál o upírech. Triky jsou sice trochu zastaralé, ale jinak je seriál výborný. Hlavně série 5 a 7. Navíc si zde svou životné roli střihnul James Marsters. Jeho Spike je pro mě jediná seriálová postava, která překoná i jistého sarkastického doktora se závislostí na analgetikách. Spika prostě člověk nemůže nemít rád. Oblíbené postavy: Spike a pak dlouho nic Série 1 - 70% Série 2 - 90% Série 3 - 100% Série 4 - 66% Série 5 - 125% Série 6 - 89% Série 7 - 110%

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Klasika

Klasika o přemožitelce upírů s povětšinou dobrým obsazením a slušně odvedenou natáčecí rutinou.
A ano, je to občas nablblé, což ale od seriálu tohoto typu a délky čekám, ale je to zábavné a většinou to má spád a dobré nápady, takže rohodně nadprůměr. Po třetí sérii se to dějově hodně láme, přichází hloupá Iniciativa a nepříjemný Riley, který byl v kombinaci s Mahdalem opravdu pekelný. Ale pořád se to dá. Sedmá série to docela zabíjí, hodně jsem se nudil, hromada anonymních přemožitelek tomu rozhodně nepřidala a ani se nedivím, že osmá série už nebyla.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

klasika

Tohle je vážně bomba seriál a přímo zapadá do mýho vzorce starý ho a osvědčenýho jak u filmů,seriálů tak i u knížek "holka se zamiluje do hodný nestvůry a příběh je na světě" a hlavně tehle seriál je klasika

100 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Buffy, přemožitelka upírů

Tento seriál se mi opravdu líbil.

80 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Buffy

Mám rád tematiku o upíroch, takže tento seriál ma spočiatku zaujal. Neskôr to už bolo dosť komplikované. Aj keby ma to nezaujímalo, tak by som si to pozrel kvôli Buffy.

80 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

asi tak

seriál mám moc ráda. Některé díly mě pobaví. Seriál se mi líbí i když s koncem nejsem spokojená nějak mě nenadchnul. Jinak super seriál

70 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Až do 3. série...

První tři série jsou nepřekonatelné. V dalších sériích hraje hlavní roli přeplácanost. Ani nemluvím o tom, že Buffy začne spát se Spikem - velmi špatná volba. Můj první zamilovaný seriál se stal bohužel fraškou :-(

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

vzpomínky

velmi ráda na tento seriál i po letech vzpomínám

80 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Buffy

Tak jsem se jednoho dne rozhodla, že se podívám na pár epizod tohoto seriálu. A musím říct, že jsem byla mile překvapená. U koukání jsem se pobavila hlavně díky vtipným rozhovorům. Překvapilo mě, kolik známých herců a hereček v tomhle seriálu hraje.
Rozhodně Buffy někdy zhlédnu :)

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Naivní a hloupý, ale stejně ho má moc ráda

Nebudu se to dlouhosáhle rozepisvat. Buffy mám ráda, nevím proč, ale mám. Umí pěkně upírům nakopad
zadek :-).
Nejlepší jsou až pozdější díly, především ty, kdy se naplno objevuje Spike. Ten tam pěkně řádil a ten zvrat, jak se mění, byl velmi překvapivý. To se povedlo.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Good

Jo Buffy sem fakt žrala když to letělo ... teda nejoblíbenější postavy asi byla Willow ... nevím proč, la ebyla fajn :P jinak seriál je fakt super už díky tomu že je to o upírech a i jinýc potvorách :)

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

?????

Jako malý,jsem se na to díval.Ale ted se směji.

50 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Omrzelý a trapný...

Na Buffy jsem se koukala když mi bylo 8 let. Tenkrát jsem do toho byla zažraná, ale ted´? Jen stěží vzpomínkou...Pff ten děj, ty herci upíři= OUT!

20 %
5 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
9 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Co dodat?

No Buffy je prostě klasika, nevyčerpatelný zdroj hlášek a odkazů v jiných seriálech. Vyrostla jsem na ní a nelituji toho.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Buffy!

Seriál s trochu ťažkopádnejším rozbehom. No aj napriek tomu sa rozbehne do fenoménu svojej doby. Prepracované postavy a dej. Samotné prevedenie je s minimom efektov a akcia ktorá je v prvých dvoch sériach biedna sa stáva skvelou v sériach nasledujúcich. Herecky skvelé zvládnute. Obsadenie je presne namieru každej seriálovej postave.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk