plakát seriálu

Byl jednou jeden... objevitel

(Il était une fois... les Explorateurs)

Názory uživatelů

Maturita

Možná je to zvláštní, ale tenhle seriál (spolu se svym bratříčkem Byl jednou jeden... vynálezce) mi dopomohl k odmaturovaní z dějepisu. O "svaťáku" jsem ho shlédl komplet a hodně věcí z něj jsem použil při zkoušce.
Seriál ukazuje jak by měla vypadat "škola hrou" - jako prcek jsem ho hltal a ze spousty věcí těžil (a občas těžím do teď). Francouzská kvalita se nezapře. Maximální hodnocení..

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Barillé je génius.

Kdo by neznal Byl jednou jeden život nebo byl jednou jeden vynálezce. Jako dítě jsem to milovala a dívám se na to ráda i dnes s Bráchou.
Všechny série "Byl jednou jeden.." si nezaslouží nic jiného než 5*.
Vynikající nápad, jak dokázat udělat z nudného učení "školu hrou".
Tento seriál má dle mého názoru vysokou naučnou hodnotu a přitom je velmi zábavný a nenucený.
Myslim si,že by sme měl promítat ve školách, místo nudných,nezáživnýchvyučovacích hodin protože například Archimedův zákon si budu vždy pamatovat právě díky tomuto seriálu a s ním i mnoho dalších věcí
Barillé podle mě je génius.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bon Voyage!

Jeden z bratříčků ze série Byl jednou jeden...

Spolu se Životem, Člověkem a Vynálezcem patří k tomu nejlepšímu z této řady. Velice chválím výběr postav, kde se nezapomnělo ani na neznámé, ale přesto důležité cestovatele.

Dojem možná kazí jen díl s Marcem Polem, u něhož se dodnes vedou spory o to, jestli v Číně doopravdy byl, a není tudíž relevantní ho ukazovat v tomto světle.

Jinak ale oceňuji i to, že seriál nenásilnou formou ukazuje jiné destinace a jiné kultury, na druhou stranu, občas vidí objevitelské cesty až moc růžově, a to zejména v části věnující se conquistadorství.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk