plakát seriálu

Byla jednou jedna... planeta

(Il était une fois... notre Terre)

Názory uživatelů

naše planeta

No jednou dávali v nějakém dětském pořadu líbí se mi jak to všechno byl jednou jeden.... prolévají všechny postavi podobné a stejných rysů.V jedom vir a pak zí kluk stejně vypadající.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Byla jednou jedna planeta... ale bylo by lepší, kdyby nebyla.

Bohužel, tady se autoři vydali někam kam neměli. Předtím se věnovaly obecným tématům slavných lidí a života samotného, a nevím na čí popud, jestli na společenskou náladu ve Francii nebo na něco jiného vytvořili tento ... paskvil. Je mi líto, že je tento seriál spojovaný s takovými klenoty jako Byl jednou jeden život, Byl jednou jeden vynálezce a další jen kvůli názvu. Forma je totiž trochu jiná, a upřímně, v zemích, kde není ekologie na takovém vzestupu, seriál prostě účinkovat nemůže a vypadá spíš jen trapný pokus přilít další obrazový materiál do "zeleného" průmyslu.

Seriál totiž klopýtá už hned tím prvním na pohled - animací. Narozdíl od pěti svých předchůdců je totiž animován počítačově - a to mu rozhodně nesvědčí. Měkké tahy perem a teplé barvy vystřídaly ty chladné pastelové, obrysy se smrskly na linky s jednotnou šířkou, vše tam působí strašně uměle. Na minulých seriálech bylo aspoň vidět, že si s ním tvůrci dali práci, zde to (i když tam práce určitě byla) vidět není.

A není to jen animace. I postavy jsou jiné, chovají se jinak. Maestro už není tak přívětivý, děti jsou hloupé, a ne zvídavé, zlobivci se chovají irelevantně, a za každou cenu, jen aby i v tomto díle dokázali, že zlobí.

Témata co se vybírají mi přišla, že se pořád opakují. Pořad to samé - třídění, COzwei, kompostování, pralesy, třídění. A pořád. Seriál hodně vaří z vody a neumí si vybrat ta pravá témat. Možná to je ale tím, že prvotní cíl bylo dětem přilížit vědu, kterou se zabývají hlavně dospělí. A to prostě nejde.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk