plakát seriálu

Bylo, nebylo

(Once Upon a Time)

Epizoda 4×17 – Skvělý plán (Best Laid Plans)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Storybrooke: Gold ví o tom, že autor je uvězněný za dveřmi na vytržené stránce a posílá pro ni Reginu. Sněhurka a Krasoň dál všem lžou, aby se Emma nedozvěděla pravdu.

Začarovaný les: Sněhurka a Krasoň hledají způsob, jak odvrátit temnotu od jejich nenarozeného dítěte.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Storybrooke
August řekl Goldovi o vytržené stránce s dveřmi. Regina pro ni měla dojít, ale když August Emmě řekl, že autor je uvězněný přímo v té stránce, jen ji vyfotila, aby Gold nic nepoznal. Podle lesku fotky Goldovi došlo, že to jsou ty dveře a znovu poslal Reginu pro stránku. Maleficent uspala celé město, aby se jim nic nepletlo do cesty. Vzhůru zůstali jen Sněhurka, Krasoň a Henry, protože ti už jednou pod spací kletbou byli. S Reginou jdou i Maleficent a Cruella, ale Henry jim dal jen Emminu kopii. Gold poznal i to, že má v ruce kopii a přesně to byl důkaz, který potřeboval, aby se mohl zbavit Reginy.

Mezitím Sněhurka a Krasoň dál vymýšlejí lži, aby Emmě nemusili říct nic o svém tajemství. Když Maleficent celé město uspala, šli za Henrym a dostali z něj stránku s dveřmi, ke kterým našel klíč. Sněhurka s Krasoněm se chystají stránku zničit, když Sněhurce dochází, že už nemůže dál lhát. Řeknou Emmě pravdu, ta to vezme dost špatně a chce autora osvobodit bez ohledu na to, co bude následovat.

Začarovaný les
Sněhurka s Krasoněm se strachují o budoucnost svého dítěte. Podle pověr jim jednorožec ukáže jeho budoucnost a tak to chtějí vyzkoušet. Oba mají vizi, ale velmi odlišnou. Sněhurka vidí dceru jako zloducha a Krasoň ji vidí jako hrdinu. Jednorožec jim moc nepomohl, proto hledají způsob, jak zajistit, aby jejich dcera byla hrdinka. Cesta je dovede k čaroději, který je ochotný provést kouzlo, které udělá z dítěte hrdinu. Ke kouzlu ale potřeboval další nenarozené dítě se stejně čistým štítem. Sněhurka a Krasoň se rozhodnou, že použijí dítě Maleficent. Slibují, že jí dítě vrátí, ale po dokončení kouzla posílá čaroděj dítě Maleficent do světa, kde nikomu z nich nemůže nikdy ublížit – našeho světa. Dítě se narodí jako holčička a je pojmenovaná Lily…

Promo k epizodě
Hlavní postavy
August W. Booth
Zlá královna / Regina Mills
Kapitán Hook / Killian Jones
Rampelník / Mr. Gold
Henry Mills
Kráska / Belle
Princ James David / David Nolan
Emma Swan / Black Swan
Sněhurka / Mary Margaret Blanchard
Vedlejší postavy
Kejchal / pan Clark
Lily's Father
Adoption Agent
Apprentice
Young Emma
Cruella De Vil
modrá víla / matka představená
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevSkvělý plán
Původní názevBest Laid Plans
Rok natočení2015
Premiéra29. března 2015
Česká premiéra22. dubna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry5 480 000 diváků (1,70 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody