plakát seriálu

Bylo, nebylo

(Once Upon a Time)

Epizoda 4×18 – Goldovo srdce (Heart of Gold)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Storybrooke: Emma, Krasnoňovi a Hook hledají autora, ale pan Gold ho nachází jako první…

New York, před 9 týdny: Robin Hood, který odešel ze Storybrooku s Marian a Rollandem, se setkává v bytě Neala Cassidyho s panem Goldem.

Sherwoodský les: Robin z Locksley se po svatbě s Marian vzdal zlodějny a snaží se žít normální život jako hospodský. Obchody ale nejdou tak dobře, aby byl schopný platit daně a proto uzavírá dohodu s Rampelníkem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Storybrooke
Po tom, co Emma pustila autora z knihy a on jí utekl, ho hledají v lese. Jako první se k němu dostaně Gold. Autor k psaní příběhů potřebuje pero z kouzelného stromu a jediný, kdo mu takové pero může obstarat je Gold, proto autor přijímá dohodu: pero za šťastné konce zloduchů.

Regina, kterou Gold vězní, se snaží odolávat Goldovu naléhání, aby se přidala k němu. Když stále nechce, Gold ji nechává zavolat Robinovi a tím, co se Regina dozvídá, se jí konečně dostává pod kůži.

New York, před 9 týdny
Robin Hood není s Marian šťastný, připadá mu, jako by to byl někdo cizí. Žijí spolu v bytě Neala Cassidyho. Komplikace nastávají, když do bytu přichází pan Gold. Jeho staré tělo je bez kouzel oslabené a nedokáže zdravě fungovat. Končí v nemocnici s infarktem. Robin, který chce Goldovi pomoct, čeká v nemocnici. Gold ho zná už dlouho a ví, že by ho nenechal jen tak zemřít. Posílá Robina do obchodu poskoka Zeleny, aby mu donesl lektvar, který mu vrátí sílu a zdraví. Robin lektvar získá a dá ho Goldovi. Když odchází, Gold lektvar vypije a zjistí, že nefunguje. Marian vyměnila nápoje ve skleničce. Gold ničemu nerozumí a tak mu Marian podává dokonalé vysvětlení – proměňuje se do svojí pravé podoby Prohnané čarodějnice ze země Oz.

Sherwoodský les
Robin z Locksley se snaží žít obyčejný život. Se svou novomanželkou si otevřeli hospodu a daří se jim celkem dobře. Problémy nastávají, když Robin dostává na zaplacení daní jen 2 dny a nemá kde vzít peníze. Na pomoc mu přispěchává Rampelník, který potřebuje služby nejlepšího zloděje.

Robin se portálem dostal do země Oz, kde má ze zámku Prohnané čarodějnice získat kouzelný lektvar. Před zámkem se setkává s Willem, dalším zlodějíčkem. Will se také chce dostat k lektvaru, ale nemá kuráž na to, aby se vloupal do zámku. Robin jde sám a i když ho čarodějnice při krádeži nachytá, Robinovi se daří utéct i trochou lektvaru. Willovi raději řekne, že ho vůbec nenašel. Will je zklamaný a po cestě k portálu Robinovi vypráví, proč chtěl lektvar. Robinovi je Willa líto a celý lektvar mu nechá. Když se vrátí domů, stále nemá peníze na zaplacení daní, ale po cestě našel svůj úkol: bohatým krást a chudým dávat.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Wicked Witch / Zelena
Robin Hood
Will Scarlet
Zlá královna / Regina Mills
Kapitán Hook / Killian Jones
Rampelník / Mr. Gold
Sněhurka / Mary Margaret Blanchard
Henry Mills
Princ James David / David Nolan
Emma Swan / Black Swan
Vedlejší postavy
Little John
Marian / Zelena
Nottinghamský šerif
Carriage Driver
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevGoldovo srdce
Původní názevHeart of Gold
Rok natočení2015
Premiéra12. dubna 2015
Česká premiéra25. dubna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry5 170 000 diváků (1,60 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody